marketingfutbol.club bonus veren siteler bahis siteleri
Bugun...
Bizi izleyin:Kahramanımızın Gözünden Çanakkale Zaferi Anlatılacak

Tarih: 06-01-2022 07:19:25 Güncelleme: 06-01-2022 07:21:25 + -


Türk askerinin isim babası Bigalı Mehmet Çavuş'un gözünden Çanakkale Savaşı'nın anlatıldığı kısa film yarışmasının duyurusu bugün Biga Kaymakamlığı tarafından yapıldı. Biga Kaymakamlığı'nın düzenlediği yarışmanın başvuruları 20 Ocak 2022 tarihinde başlayacak ve 4 Mart 2022 tarihinde sona erecek. Yarışmanın birincisine vlogger fotoğraf makinesi, ikinciye bilgisayar ve üçüncüye tablet hediye edilecek. Yarışmaya Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim-öğretim göre


Kahramanımızın Gözünden Çanakkale Zaferi Anlatılacak

Türk askerinin isim babası Bigalı Mehmet Çavuş'un gözünden Çanakkale Savaşı'nın anlatıldığı kısa film yarışmasının duyurusu bugün Biga Kaymakamlığı tarafından yapıldı. Biga Kaymakamlığı'nın düzenlediği yarışmanın başvuruları 20 Ocak 2022 tarihinde başlayacak ve 4 Mart 2022 tarihinde sona erecek. Yarışmanın birincisine vlogger fotoğraf makinesi, ikinciye bilgisayar ve üçüncüye tablet hediye edilecek. Yarışmaya Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim-öğretim gören tüm öğrenciler katılabilecek.

 

Biga Kaymakamlığı’nın düzenlediği yarışmayla ilgili yapılan açıklamada; “Kaymakamlığımız tarafından düzenlenen ‘Mehmetçiğin İsim Babası Bigalı Mehmet Çavuş’un Gözünden Çanakkale Zaferi’ adlı kısa film yarışmasına başvurular 20 Ocak-4 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleşecektir” ifadelerine yer verildi.

 

Müjdat Gezen Tiyatrosu’nun 2017 yılında sahneye koyduğu Mucize adlı oyunun ilk sahnesinde Bigalı Mehmet Çavuş’un hikayesi anlatılmış ve Türk askerine isim babası olan askerin Bigalı olduğu ortaya çıkmıştı. Oyun yazarı Başbuğ, Mehmet Çavuş’un Bigalı olduğunu bilmediğini ve oyun sırasında dönemin belediye başkanı İsmail Işık’ın söylemiyle öğrendiğini oyun sonunda yaptığı konuşmada dile getirmişti. İlker Başbuğ ziyaret sırasında; “Bigalı Mehmet Çavuş; Çanakkale Savaşı’nın ilk kahramanıdır. Onun bu kahramanlığı Türk askerine Mehmetçik denmesine ilham kaynağı olmuştur. Mehmetçiğin isim babasıdır” ifadelerini kullanmıştı. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve Çanakkale Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir’in katkılarıyla ise Çanakkale Fedakarı Bigalı Mehmet Çavuş belgeseli hazırlanmış ve belgesel çok beğenilmişti.

 

Biga’ya geldiği günden bu yana Bigalı Mehmet Çavuş’un adını duyurmak için çalışan Bigalı Mehmet Çavuş Derneği Başkanı Necdet Özer yarışma ile ilgili, “Geldiğimiz günden bu yana başta Ömer Arslan hocamız olmak üzere çok büyük emek harcadık. Sıfırdan başladığımız bu yolculukta hem Bigalı Mehmet Çavuş’un Türk askerinin isim babası olduğunu tüm Türkiye’ye duyurduk hem de çok güzel bir belgesel ile kahraman askerimizi ödüllendirdik. Bugün Biga Kaymakamımız Erdinç Dolu, düzenlenen yarışma ile bizi çok mutlu etti. Bigalı Mehmet Çavuş’un tanınması, kahramanımızın öneminin anlaşılması açısından çok önemli olduğu gibi, Biga’mızın da güzel örneklerle tanınması açısından önemli. İlk günden bu yana bu mücadeleye destek olan herkese çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

 

ŞARTNAMEYİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN: ŞARTNAME
Bu haber 2134 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI