thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:"Kadınlarımıza Büyük İşler Düşüyor"

Tarih: 20-05-2023 07:19:19 Güncelleme: 20-05-2023 07:28:19 + -


CHP Biga İlçe Kadın Kolları Başkanı Özge Elmas, seçimlerin ikinci tura kalmasının kesinleşmesinin ardından çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Mahalle mahalle, ev ev gezdiklerini söyleyen Elmas, Bigalılara Cumhuriyet Halk Partisi'nin kadın politikalarını anlatıyor, Kemal Kılıçdaroğlu için destek istiyor.CHP Biga İlçe Kadın Kolları Başkanı Özge Elmas, seçimlerin ikinci tura kalmasının kesinleşmesinin ardından çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Mahalle mahalle, ev ev gezdiklerini söyleyen Elmas, Bigalılara Cumhuriyet Halk Partisi'nin kadın politikalarını anlatıyor, Kemal Kılıçdaroğlu için destek istiyor.

 

Kadınlara karar verirken titiz olmaları çağrısında bulunan CHP Biga İlçe Kadın Kolları Başkanı Elmas, Hüdapar'ın parti programında yer alan 'Yalnız yaşayan kadınların sahiplendirilmesi' maddesini eleştirdi. Elmas yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"KADINLARIMIZA SESLENİYORUM. LÜTFEN HÜDAPAR'IN KADIN POLİTİKALARINI OKUYUN"

"Devletin imkânlarını kullanan, devletin yani hepimizin olması gereken imkanlarla seçim kampanyası yapan ve meydanlarda maalesef sahte videolarla algı yapmaya çalışan bir siyasi rakibimiz var. Bu siyasi rakibimiz yanına Hüdapar'ı da alarak kadınlarımızın yıllardır büyük mücadelelerle edindiği haklarını elinden almak istiyor. Hüdapar'ın kadınları yok sayan açıklamaları, parti tüzüğü ile hayatımızı karanlığa çevirmek istiyor. Ben bir kadın olarak tüm kadınlarımızdan rica ediyorum. Hüdapar'ın parti programında yalnız yaşayan kadınların sahiplendirilmesinden bahsediyor. Bugün Hüdapar'lı isimler Ak Parti listelerinden meclise girdi. Oy verirken bir şeye dikkat edin lütfen. Oy vereceğiniz partinin kadınlara bakışına lütfen bakın. Hüdapar'ın kadınlarla ilgili söylemlerini lütfen takip edin. Yalnızca iktidarın size anlattığı şeyleri dinlemeyin. Kararınızı verirken titiz davranın. Köprüden önceki son çıkıştayız. Çocuklarımızın geleceğini, kızlarımızın hayatını düşünmek zorundayız. Tüm kadınlarımıza çok önemli görevler düşüyor."

"AİLE DESTEKLERİ SİGORTASI ÇOK ÖNEMLİ"

"Hedefimiz iktidar hedefini gerçekleştirmektir. Hep birlikte dayanışma içinde hedefimize ulaşacağız. Yürek yüreğe mücadele edeceğiz. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu 13'üncü Cumhurbaşkanımız yapmak için çok çalışıyoruz. Gerçek anlamda eşit bir Türkiye'yi kurmak zorundayız. Kadınlarımızın özgür, güvende, tok olarak yaşadığı bir Türkiye'yi inşa etmek zorundayız. Bunu da kadınlarımızla birlikte yapmak zorundayız. Bu hedef doğrultusunda kadınlarımıza ulaşmak, mesajlarımızı iletmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Çalışırken de biliyoruz ki, kadınlarımızla kazanacağız. Kadınlarımız da kazanacak. Aile sigortası ile yoksulluğu bitirmek istiyoruz. 28 Mayıs'tan sonra 'Aile Destekleri Sigortası' kurumunu da kurup uygulamaya geçeceğiz. Kısa sürede değişimi, yaşanan dönüşümü, edineceğimiz kazanımları bir düşünün. Hep birlikte kazanacağız. Birleşe birleşe kazanacağız. Bugün her zamankinden daha umutluyuz. Kazanacağız."
Bu haber 2023 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İLÇELERDEN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI