www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:Kaçak Okulla Yüz Binlerce Euro Kazanmak İçin Geri Gelince..

Tarih: 20-08-2022 06:42:27 Güncelleme: 20-08-2022 06:46:27 + -


Geçtiğimiz yıllarda işlettiği kaçak okulla bölge de bulunan Türk sörf okullarına kan kusturup tehditler yağdıran, köylülerle sürekli kavga çıkartan, tatilcilerle yumruklaşmaya varan olaylara imza atan Bulgar Petko Peychinov yine sahnede! İçişleri Bakanlığının sınır dışı ettiği Petko Peychinov Gökçeada’ya yine geldi. Petko Peychinov’un kaçak okul binasını taşımak için TIR ve Vinçle gelmesi kaçak okul açmaya gelmesi üzerine köylüler isyan etti. Bölgeye çok sayıda jandarma sevk edildi.


Kaçak Okulla Yüz Binlerce Euro Kazanmak İçin Geri Gelince..

Türkiye’nin rüzgâr sörfü sporu açısından en gözde beldelerinden biri olan Gökçeada’da yine Bulgarlar ve Romenlerin işlettiği kaçak olaylara sahne oluyor. 2019 yılında büyük olaylara sebep olan kaçak Sörf Okullarının sahipleri ise Bulgar ve Rumen uyruklu yabancı şahıslardı. Özellikle yıllarca adaya adeta çöken Bulgar Petko Peychinov bölgede bulunan köylülere ait mera alanlarına çökmesi üzerine köylüler başta olmak üzere, diğer kaçak yabancı okul sahipleri, yasal Türk Sörf okulları ve tatilcilere adeta kan kusturmuştu.

 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI SINIR DIŞI ETMİŞTİ!

İşlettiği kaçak sörf okuluna yurtdışından her yıl on binlerce kişiyi getiren, mera alanına çadır karavan kurdurarak onlardan da kira alan, merayı kirleten ve birçok yasadışı faaliyetleri ayyuka çıkan Petko Peychinov’un çıkarttığı olaylar sonucunda 2019 yılı eylül ayında İçişleri Bakanlığınca sınır dışı edilmişti.

 

BULGARLARA VİZE UYGULAMASI KALDIRILINCA..

Gökçeada ve köy halkının kâbusu Bulgar Petko Peychinov, Pandemi salgını nedeniyle 2020-2021 yılında adaya gelmeyince huzura kavuşmuşlardı. Pandemi ve sınırdışı edilmesi nedeniyle Türkiye’ye giremeyen Petko Peychinov, 27 Temmuz 2022 tarihinde yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesinde “Bulgaristan vatandaşlarının Türkiye'ye yapacakları her 180 gün içinde azami 90 gün ikamet süreli turistik amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vize muafiyeti uygulanacağına” kararı gereğince soluğu yine Gökçeada da aldı!

 

YANINDA KAÇAK YURT OKULUNU DA GETİRDİ!

Milyonlarca Suriyeli, Afgan, Pakistanlı ve Afrika’nın çeşitli ülkelerinden kaçak yollarla Türkiye’ye girerek iş yeri kurduğu, sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalandığı, devlete de vergi vermedikleri iddiaları gündemden düşmüyor.

 

Yıllarca Gökçeada’ya adeta çöken Bulgar Petko Peychinov da vize muafiyeti kapsamında bugün Türkiye’ye gelerek Gökçeada’ya geçti. Yanında TinyHousee olarak bilinen prefabrik Kaçak Okul binasını da TIR ile getiren Petko Peychinov, kaçak binasını kurmak için bir de vinçle köylülere ait mera alanına geldi!

KÖYLÜLER TANIYINCA OLAYLAR ÇIKTI!

2 yıl boyunca Gökçeada huzur içinde yaşayan köylüler kendilerine ait araziye TIR ile prefabrik yapı ile yapıyı kurmak için getirilen Vinci görünce toplandı. Aracın içinden çıkan Petko Peychinov ve adamlarına gören köylüler tepki gösterince köylülerin üzerine yürüyen Petko Peychinov ve adamları yaşlı köylüleri tartakladı. Olayın duyulması üzerine bölgede ki diğer köylüler de olay yerine geldi. Yapılan ihbar üzerine bölgeye jandarma ekipleri de giderek olaylara müdahale ederek tarafları sakinleştirdiği öğrenildi.

 

YANINDA AVUKATTA GETİRMİŞ!

Petko Peychinov’un daha önce İçişleri Bakanlığınca sınırdışı edildiği bilgisini Jandarma’ya ileten köylülerin tepkilerine karşılık Petko Peychinov’un yanında Türk bir avukat olduğu ve jandarma’ya her şeyin yasal olduğunu söylediği iddia edildi.

 

SAVCI OLAYA EL ATTI.. İŞGALİ KALDIRILDI!

Araçlarını köylülerin arazisine bırakan Petko Peychinov ve adamları Jandarmaya itiraz ederken; çıkan olaylar üzerine Savcının devreye girdiği öğrenildi. Cumhuriyet Savcısının talimatı üzerine köylülere arazilerden ve ilçeye ait mera alanındaki araçların çıkartıldığı öğrenildi.

 

VERGİ YOK! ARAZİ İŞGALİ.. HUZUR VE SUKUNÜ BOZMAK!

Gökçeada ve bölgedeki köylülerin tek sorunu Bulgar Petko Peychinov ile değil. Bölgeye Rumen uyruklularda çökmüş durumda. Bulgar uyruklu Petko Peychinov bunların içerisinde en azılıları arasında yer alırken; sık sık diğer kaçak okul işleten Rumen okul sahipleri ile de kavga ettiği biliniyor.

 

Köylülerin kabusu haline gelen bu sorunu çözmek için de hiçbir yetkili kılını kımıldatmıyor! Oysa ki; turizm sezonunda yerli ve yabancı turistlerin de huzurunu kaçırarak darp eden Bulgar ve Rumen kaçak okul sahipleri; kendisinden kurs almayanlara adeta adayı dar ediyorlar!

ÇEVRE KİRLİLİĞİ.. MERA GASPI.. YETKİLER GÖZ YUMUYOR!

Köylülerin isyanı ise bambaşka! Köylülere ait arazileri de gasp eden Bulgar ve Rumenler, buralara kurdukları çadır-karavan tipi yapıları da yurtdışından getirdikleri öğrencilere kiralamaları. kiraladıkları alanların sahiplerinden izin almadıkları gibi her geçen gün yayılarak çevrede bulunan mera alanını da gasp etmeleri. Bu gaspları durduramayan köylülerin hayvanlarını otlattıkları alanlar yetmediği gibi; bunların yarattığı çöplerle de uğraşmak zorunda kalıyorlar.

 

Halkın vergileri ile adaya hizmet eden Gökçeada Belediyesine ait çöp araçları ve görevlileri her gün Bulgar ve Rumenlerin gasp ettikleri köylülerin arazilerini temizleseler de sorun çözülmüyor. devletin arazini, köylülerin arazilerini, mera alanlarını gasp eden bu şahıslara karşılık yetkiler sessiz kalmayı tercih ediyorlardı.

 

FİŞLEME..! RAKİPLERİ CİMER’E ŞİKAYET ETME!! NE ARARSAN VAR!

Bulgar Petko Peychinov ve adamları ise tam bir organize suç gibi hareket ediyorlar. Kendilerini şikâyet eden yerli ve yabancı turistleri beraberindeki adamları ile darp ettiği biliniyor. Gökçeada'ya 8 yıl önce gelen Bulgar uyruklu Petko Peychinov, Stanimir Stefanov, George Lipanaescu ve birkaç kişi daha sertifikasız ve kaçak bir şekilde yerli ve yabancılara Rüzgâr Sörfü eğitimi vererek yüz binlerce Euro kazanıyorlar.

 

Vergisiz bir şekilde sezonda 250-300 bin Euro kazandıkları bilinen Bulgar Petko Peychinov ve adamları hakkında geçmişte çok sayıda haklarında iddia ortaya atılmıştı. İddialara göre; kendilerinin kazançlarını engel olarak gördükleri yasal Kursların eğiticilerini, bu kurslardan eğitim alan kişileri ve diğer kaçak kurs veren kişileri fişliyorlar!

 

İzinsiz olarak kişilerin haklarını çiğneyen Bulgar uyruklu kaçak eğiticilerin kendilerine rakip olarak gördükleri kişileri de daha sonra CİMER aracılığı ile haklarında asılsız iddialarla suçladıkları ve tehdit ettikleri iddia ediliyor. CİMER'e yapılan onlarca şikâyet sonrasında ise Gökçeada'da bulunan Jandarma ekipleri de suçlanan kişiler hakkında işlem yaparak ceza kesiyorlardı.

 

KAVGA ÇIKARTTILAR: TÜRKİYE-BULGARİSTAN ARASINDA MAHKEME SÜRÜYOR!

Gemi iyice azıya alan Bulgar uyruklu Petko Peychinov, Stanimir Stefanov, George Lipanaescu'un bölgede faaliyet yürüten yasal Türk okullarını bile şikayet ettikleri biliniyordu.. 2018 yılında yaşanan bir olay nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Bulgaristan arasında bir dava açıldığı ve davanın da halen sürdüğü öğrenildi.

 

İddialara göre; Bulgarlardan oluşan ekipten belgesiz bir eğitmen sahildeki bir kız çocuğunun ayağını Sörf ipleriyle kesmiş. Kızının bacağının kesildiğini gören baba ile Petko Peychinov arasında çıkan kavgaya müdahale etmek için sahile Jandarmalar gelmiş. Çıkan olayları güçlükle bastırılırken; tarafların şikâyetçi olması nedeniyle Bulgaristan ve Türkiye’de dava açıldığı ve davanın halen sürdüğü öğrenildi. Ağustos ayı başında yine Bulgarlar ile turistler arasında çıkan kavgalar nedeniyle sahile sürekli jandarma ekiplerinin gelip müdahale de bulunmak zorunda kaldığı biliniyordu.

 

HUZURU KAÇAN ADALILAR VE TURİSTLER EYLEM DÜZENLEMİŞTİ!

2019 yılında Bulgar uyruklu Petko Peychinov, Stanimir Stefanov, George Lipanaescu'un çıkarttığı olaylar o kadar büyük boyutlara ulaşmıştı ki.. Gökçeada halkı, bölge köylüleri, yerli ve yabancı turistler adanın huzurunu kaçıran bu kişilere karşı yetkilerin harekete geçip sorunların çözülmesi için protesto eylemleri düzenlemişlerdi.
Bu haber 7517 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI