thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:İşverenle İş Arayanı Buluşturan Projede İmzalar Atıldı

Tarih: 01-06-2024 09:35:48 Güncelleme: 01-06-2024 10:24:48 + -


Biga’da meslek liselerinden 2024 yılı itibariyle mezun olacak öğrencileri iş dünyasına kazandırmayı amaçlayan "İlk İşim İlk Görüşmem" projesinin protokolü imzalandı. Biga İŞKUR Hizmet Merkezi'nde düzenlenen imza töreninde, projenin ayrıntıları ve hedefleri hakkında önemli açıklamalar yapıldı. Proje Biga Kaymakamlığı, İşkur Çanakkale İl Müdürlüğü, Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Biga Lokantacılar Odası ve Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalandı.


İşverenle İş Arayanı Buluşturan Projede İmzalar Atıldı

Biga’da meslek liselerinden 2024 yılı itibariyle mezun olacak öğrencileri iş dünyasına kazandırmayı amaçlayan "İlk İşim İlk Görüşmem" projesinin protokolü imzalandı. Biga İŞKUR Hizmet Merkezi'nde düzenlenen imza töreninde, projenin ayrıntıları ve hedefleri hakkında önemli açıklamalar yapıldı. Proje Biga Kaymakamlığı, İşkur Çanakkale İl Müdürlüğü, Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Biga Lokantacılar Odası ve Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalandı.

 

İmza töreninde konuşan Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Mehmet Uğur Yavuz, projenin amacının öğrencilerin işsizlik sorunu ile karşılaşmadan önce istihdam edilmelerini sağlamak olduğunu vurguladı. Yavuz, "Lise sonrası üniversite tercihi ve işverenlerimizin küçük bursları ile öğrencilerin sınava hazırlanma sürecinde destek olmayı planlıyoruz. İşsizliği, kişilerin işsiz kalmasını beklemeden çözmemiz gerekiyor. Çanakkale'de bu modeli başarıyla uygulayabilirsek, Türkiye geneline yayma şansımız da yüksek. Bu projede öncülük eden herkese teşekkür ediyorum" dedi.

“ÖNEMLİ SONUÇLAR DOĞURACAK ÖRNEK BİR PROJE”

Kaymakam Erdinç Dolu, projeyi övgüyle değerlendirerek, "Hem öğrencilerimizin iş arama süreçlerini daha iyi yönetmelerini sağlayacak hem de işverenler açısından olumlu sonuçlar doğuracak örnek bir proje. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" diye konuştu. İŞKUR Biga Şube Müdürü Emrullah Narin ise projeyi daha verimli hale getirmek amacıyla öğrencileri İŞKUR merkezlerine getirerek kayıt ve bilgilendirme süreçlerini burada gerçekleştireceklerini belirtti. Narin, "Projeyi biz Meslek Liseleri son sınıflara gidip orada kayıt yapıyorduk ama çocuklar bunu ders olarak gördüğü için çok verim elde edemiyorduk. Biz çocukken PTT'ye götürürlerdi gezdirmek için Telgrafı nasıl çekildiğini öğrenirdik. Biz de oradan yola çıktık. Dedik ki, çocukları kuruma getirelim, hem İŞKUR'un faaliyetlerini, işsizlik ödeneğini, işten çıktığı zaman ne yapacak, ilk iş görüşmesini burada canlı yaşatalım, İŞKUR kayıtlarını burada alalım, kuruma ayakları alışsın diyerek yola çıktık il müdürümüz bizi destekledi çok güzel bir proje dedi. odalarımız biz de varız dedi. İnşallah hayırlı olur Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri buraya getireceğiz. Ayşe Doğan Meslek Lisesi, Ticaret Meslek Lisesi, İçdaş Lisesi. Her bölüme ilişkin işverenlerimizi getireceğiz, burada canlı görüşme yapacağız, çocukların kayıtlarını alacağız, İŞKUR’u anlatacağız amacımız böyle. Destek veren herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

"İLK İŞİM İLK GÖRÜŞMEM" PROJESİNİN PROTOKOLÜ İMZALANDI

Protokol imza töreninde Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, İşkur İl Müdürü Mehmet Uğur Yavuz, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Biga Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Nermin Şahin, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan ve yönetimi, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur ve Biga Lokantacılar ve Köfteciler Odası Başkanı Erkan Özkan da hazır bulundu. Protokol imzalanarak projenin resmi olarak hayata geçirilmesi sağlandı.

 

"İlk İşim İlk Görüşmem" projesi kapsamında, gençlerin çalışabilecekleri işler hakkında bilgilendirilmesi, İŞKUR kayıtlarının yapılması ve İŞKUR’un faaliyetlerinin tanıtılması hedefleniyor. Proje, işverenlerin ihtiyaç duyduğu potansiyel genç iş gücünü yetiştirmeyi ve iş dünyasına kazandırmayı amaçlıyor. Proje kapsamında personel ihtiyacı olan firmalarla, gençler İşkur Biga Merkezi'nde bir araya getirilecek ve yüz yüze görüşmeleri sağlanacak.

Protokol imza töreni sonrası projenin paydaşları, firmalar ile öğrencilerin birebir görüşmelerini izlediler. Biga’ da faaliyet gösteren DOĞTAŞ firmasından Ayşenur Beçel ve Türkan Aydın Köprülü, İÇDAŞ firmasından Tayfun Özdemir, Atahan Madeni Eşya firmasından Elif Öner, Minar Mobilya'dan Sevil Doğramacı ve DEMMA Demir Çelik firmasından Niyazi Görmüş mezun olacak öğrenciler ile görüşmeler yaparak öğrencilerin iş hayatına atılmaları konusunda destek verdiler.
Bu haber 1010 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İLÇELERDEN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI