Bugun...
Bizi izleyin:İl Başkanları’nın Köprü Atışması

Tarih: 07-10-2021 07:07:55 Güncelleme: 07-10-2021 07:09:55 + -


AK Parti İl Başkanı Naim Makas’ın köprüyü ziyaret etmeyen CHP Genel Başkan yardımcısı Muharrem Erkek’i ve İl Başkanı Metin Ümit Ural’ı bir kez daha davet etmesi üzerine CHP’den yanıt geldi. Makas’ın köprü bittikten sonrası için “köprüden geçerken gözlerinizi de kapatacak mısınız” sorusuna Ural; “Cesaretiniz varsa birlikte gidelim” diyerek yanıt verdi.


İl Başkanları’nın Köprü Atışması

Çanakkale Köprüsünde çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, köprü çalışmalarını bugüne kadar gidip izlemeyen CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek AK Partililerin hedefi oluyordu. AK Parti İl Başkanı Naim Makas, köprü çalışmalarının Amerika da bir dergide yayınlanması üzerine CHP’li Erkek ve Ural’a bir kez daha davet etti. Bu çağrısına CHP İl Başkanından yanıt gecikmedi.

 

KÖPRÜDEN GEÇERKEN GÖZLERİNİZİ DE KAPATACAK MISINIZ?

AK Parti İl Başkanı Naim Makas sosyal medyadan yaptığı davette; “Gururla "En'lerin" köprüsü diyoruz. Dünya basını heyecanla 1915 Çanakkale Köprüsü'nden bahsediyor. CHP İl Başkanı Sn.Ural'ı ve Genel Başkan Yrd. Sn. Erkek'i defalarca davet ettik. Kendileri gibi davetlere rağmen kulaklarını tıkamış, merak etmemiş, görmeye gidememiş şehrimiz siyasileri var maalesef. Şehrimiz adına üzücü. Merak ediyoruz, köprüden geçerken gözlerinizi de kapatacak mısınız?” paylaşımında bulundu.

 

“CESARETİNİZ VARSA BİRLİKTE GİDELİM..SAYIN MAKAS”

Makas’ın paylaşımı sonrası CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural; “Gidelim de birlikte görelim kimin köprüden geçerken gözlerini kapatacağını,  kimin köprüden inerken başını eğip gözlerini kapatacağını.. Biz yatırımın değerini, yatırımın ne olduğunu gayet iyi biliriz Sayın Makas. Biz köprüye, otoyola karşı değiliz, biz köprünün, otoyolun yapım şekline halkımızın kandırılmasına, köprü otoyol yapılırken oluşan ranta karşıyız..” ifadelerine yer verdi.

 

“YATIRIMA DEĞİL; RANTA KARŞIYIZ”

Yapılan hiçbir yatırıma karşı olmadıklarını ama ranta karşı olduklarına dikkat çeken Ural; “Hadi gidelim, sizde bende mühendisiz, yanımıza siz Sayın Bülent Turan‘ı, bende Sayın Muharrem Erkek’i alayım. Yanımıza basını alalım, ihale şartnamesini alalım, Köprünün maliyet hesaplarını alalım, köprüden geçiş garantisini alalım,  köprü için ne bedel, kaç köprü bedeli ödeneceğinin hesabını  köprüde basının önünde birlikte yapalım ve halkımızı bilgilendirelim, gerçekleri söyleyelim.. Hem köprüden geçmiş oluruz, hem en’leri görmüş oluruz,  hem de köprüden inerken kimin başının önde olduğunu kimin başının dik olduğunu halkımızda  görür.. Ayrıca da bilmelisiniz ki, köprü bizim, istediğimiz zaman üzerine çıkar, istediğimiz zaman üzerinden geçeriz…” diyerek meydan okudu.
Bu haber 1655 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI