Bugun...
Bizi izleyin:"İl Başkanının Eşine İş" İddiaları Kavgaya Dönüştü!

Tarih: 19-07-2021 06:44:58 Güncelleme: 19-07-2021 06:53:58 + -


CHP’li İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Gürses’in AK Parti İl Başkanı Naim Makas’ın eşi Elif Makas hakkında iddialarda bulundu. İl Özel İdare’nin tüm mimarlık işlerinin Naim Makas’ın eşi Elif İşbilir Makas’a verildiği ve Elif Makas’ın yılbaşından sonra İl Özel İdare’de mimar olarak çalışmaya başlayacağıyla ilgili duyumlar aldığını belirten Gürses'e AK Parti İl başkanı ve İl Özel İdaresinden yalanlama geldi. Ancak tartışmalar bitmedi.CHP’li İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Gürses’in AK Parti İl Başkanı Naim Makas’ın eşi Elif Makas hakkında iddialarda bulundu. İl Özel İdare’nin tüm mimarlık işlerinin Naim Makas’ın eşi Elif İşbilir Makas’a verildiği ve Elif Makas’ın yılbaşından sonra İl Özel İdare’de mimar olarak çalışmaya başlayacağıyla ilgili duyumlar aldığını belirten Gürses'in iddialarını AK Parti İl Başkanı Naim Makas, sonrasında ise Çanakkale Valiliği bünyesinde yer alan İl Özel İdaresi yalanladı!

 

"ALÇAKÇA BİR İFTİRA, AİLEME VE BANA HAKARETTİR"

AK Parti İl Başkanı Naim Makas yayınladığı açıklama da iddiaları yalanlarken; iddiaları şöyle yanıtladı; "15 Temmuz 2021 tarihli bazı yayın organlarında gerek şahsımın gerek ailemin asılsız iftiraya maruz kalacak konumda, seviyesiz bir şekilde haberlere konu edilmiş olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız.Bazı sosyal medya sitelerinde yayın yapan şahıslar ve Çanakkalilerin oylarıyla İl Genel Meclisi üyeliğine seçilmiş bir karakterin, ayrımcılığa ve ötekileştirmeye varan sözlerine inanmak dahi istemiyoruz. CHP’nin beyan ettiği ilkeleriyle bağdaşmadığını gördüğümüz ve kamuoyu vicdanında derin bir yara açan bu hadise sebebiyle, bilinçsizce beyanlarda bulunan İl Genel Meclis üyesi İsmail Gürses hakkında gereğini yaparak kamuoyu vicdanını rahatlatmaya davet ediyoruz. Ben ve ailemle ilgili isnadların asılsız olduğunu beyan ediyoruz. Bu isnadlar alçakça bir iftiradır, alanen aileme ve şahsıma hakarettir. Bu vesile ile iftirada bulunan şahsın iddialarını ispata davet ediyor, ayrıca bu utanç verici açıklamalarla yayıncılık yaptığını zanneden kişilerin söylemlerini de şiddetle kınıyor ve kabul etmiyoruz. Bu şahıslarla ilgili olarak gerekli yasal müracaatlarımızı yapacağımızı kamuoyuyla paylaşıyoruz.”

 

VALİLİK BÜNYESİNDEKİ İL ÖZEL İDAREDEN YALANLAMA!

CHP'li Gürses'in iddialarını AK Parti İl Başkanı Makas, iftira ve hakaret olarak nitelerken; Çanakkale Valiliğinin bir kurumu olan İl Özel İdare'nin de yazılı açıklama yapması dikkat çekti. İl Özel İdaresi iddialara; "AK Parti İl Başkanının eşine Çanakkale İl Özel İdaresinden sürekli iş verildiği ve idaremizde işe alınacağına dair haberler gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.

 

CHP İL bAŞKANLIĞI BASIN SÖZCÜSÜ: "DEMOGOJİ YAPMAYIN, CEVAP VERİN"

CHP İl Başkanlığı Basın Sözcüsü, sosyal medyadan yaptığı paylaşımlaAK Parti İl Başkanı Naim Makas'ın "iddialar iftiradır, hakarettir" ifadelerini yeterli bulmayan ve kimlik siyaseti ile demogoji yapmakla suçladı. CHP Sosyal Medya hesabından yapılan açıklamada; "Ülkemizin her yerinde olduğu gibi, Çanakkale’mizde de kayırmacılıklara dikkat çekmek üzere  İl Genel Meclis üyemiz Sn.İsmail Gürses’in  dikkat çeken açıklamasına AKP’liler dört koldan cevap verme gereği hissettiler. AKP il başkanı Sn. Naim Makas öncelikle AKP’li bir danışmana ulaşmadan kamuda işe girişlerin çok zor olduğu iddasına yanıt vermesini, ayrıca AKP’li yöneticilerin birincil derecen akrabalarının kamudan ( özellikle il özel idaresinden ) aldığı ihalelere dair açıklama yapmasını beklerdik. Bize yöneltilen ayrımcılık iddasına ilişkin ise durum tam bir suç bastırmadır. Algı yönetmektir. Sayın Makas kentte ayrımcı arıyor ise Merkez İlçe Başkanından başlayabilir. Partimiz  yöneticilerinin doğum yerlerini konu eden Sn. Yıldıray Ölçek’e Sn.Makas’ın ne gibi bir yaptırım uygulayacağını merak etmekteyiz. Partimiz sosyal demokrasiyi ilke edinmiş ırk, dil , inanç farklılıklarını zenginlik olarak kabul eden insan merkezli siyaseti yaşamın her alanında uygulamaktan bir an bile geri durmadığı en iyi sizler bilirsiniz. Sayın Makas’ı demogoji yapmaktan vazgeçmeye iddalara cevap vermeye davet ediyoruz.." denildi.
Bu haber 3289 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI