thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:İhracı İsteniyordu.. İstifa Etti!

Tarih: 06-10-2020 01:42:41 Güncelleme: 06-10-2020 02:21:41 + -


CHP’de krize dönüşen sorun istifayla noktalandı. “CHP İktidar Olmaması gerektiği ” ifadelerini içeren paylaşımıyla CHP’de bazı kesimlerce parti de istenmeyen adam ilan edilen ÇOMÜ’lü akademisyen Cumhur Arslan, partiden istifa etti.


İhracı İsteniyordu.. İstifa Etti!

Prof.Dr. Cumhur Arslan geçtiğimiz Haziran ayında CHP’yi karıştıran paylaşımlara imza atmıştı. "CHP'nin neden iktidar olamadığı ve niçin olmaması gerektiği 'Çanakkale CHP' örneği ile açık ve nettir. Bunları tek tek yazacağım" ifadelerini içeren paylaşımını CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural’da beğenince parti iyice karışmıştı. İl Başkanı Ural yapılan paylaşıma gelen tepkiler sonrasında beğenisini geri çekerken CHP’nin önde gelen isimlerinin hışmına uğrayan Cumhur Arslan CHP’den istifa etti!

 

KESİN İHRAÇ TALEBİYLE DİSİPLİNE..!

Cumhur Arslan’ın aynı zamanda CHP üyesi olması tepkileri daha da arttırırken; CHP’nin Belediye meclis üyesi Deniz Karaduman harekete geçmişti. CHP’nin kurumlar kimliğine ve parti politikası ile hedeflerine zıt açıklamalarda bulunan Cumhur Arslan’ın kesin ihraç istemiyle disipline verilmesini isteyen Deniz Karaduman, hazırladığı dosyayı Merkez İlçe Başkanlığına iletmişti.

 

ERHAN TEZ İLE MAHKEMELİKLER

Cumhur Arslan’ın partiyi karıştırmakla görevlendirilmiş Provokatör olarak nitelendiren CHP’nin önde gelen isimlerinden eski İl Başkanlarından Erhan Tez ile Arslan birbirlerine hakkında karşılıklı hakaret davaları açmış bulunuyorlar. Erhan Tez de Arslan’ın disipline verilmesi için Parti Genel Merkezine başvuruda bulunmuştu!

 

DOSYA İL DİSİPLİN KURULU ÖNÜNDE 3 AY BEKLEDİ!

Cumhur Arslan’ın CHP’nin arka planında ise yaşanan farklı gelişmeler var. Parti içerisinde hem Genel Merkez nezdinde hem de İl Başkanlığı önünde 3 aydan bu yana Cumhur Arslan’ın dosyası bulunuyordu. 3 aydır işlem yapılmayan dosya hakkında Genel Merkezin geçtiğimiz hafta harekete geçtiği ve disiplin soruşturmasının akıbetini sorduğu öğrenildi.

 

GENEL MERKEZ: “YA SİZ GEREĞİNİ YAPIN YÂDA BİZ YAPARIZ”

CHP içerisinden edinilen bilgilere göre; İl Başkanlığı Disiplin soruşturması ile Genel Merkeze disiplin kurulunun neden toplanmadığı ve neden ceza verilmediği ile ilgili olarak tatmin edici cevap veremedi. Bunun üzerine Genel Merkez İl Başkanlığına “Ya siz disiplin kurulunu işletip gereğini yapın yada biz buradan gereğini yaparız” tepkisini aldı.

 

“EN İYİSİ SEN İSTİFA ET” YÖNTEMİ

Genel merkezden gelen cevap üzerine İl Başkanı Metin Ümit Ural ve parti yöneticileri Cumhur Arslan ile görüşerek; “Kesin ihraç talebi isteniyor hakkında. Biz gereğini yapmazsak Genel Merkez seni ihraç edecek. Kovulmuş olma, en iyisi sen istifa et” şeklinde görüştüğü, Cumhur Arslan’ın da bu sebeple istifa ettiği iddiaları dile getirildi.
Bu haber 8673 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI