marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:"Hodri Meydan.. Yapın Seçimi Kim Emekliye Ayrılacak Görelim"

Tarih: 01-10-2022 07:28:34 Güncelleme: 01-10-2022 07:30:34 + -


CHP’de peş peşe yaşanan istifalar sonrasında AK Parti İl Başkanı Naim Makas sosyal medya hesabından “CHP, istifa ve zorunlu emekliliklerin önüne geçemiyor” ifadelerini kullanmıştı. Sessizliğini bozan CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, Makas’a yanıt vererek “Giden gider, kalanlar ve bize katılanlar bize yeter” yanıtını verdi.CHP Çanakkale teşkilatlarında ilçe yöneticileri ve il genel meclis üyesinin istifası ile sarsılırken; istifaları değerlendiren AK Parti İl Başkanı Naim Makas “CHP, istifa ve zorunlu emekliliklerin önüne geçemiyor” diyerek CHP içerisindeki tartışmalara dikkat çekmişti. Makas paylaşımında; “Kademe başkanı istifalarının yanı sıra, son 1 yılda İl Genel Meclisindeki üyelerinden 3 tanesini kaybeden CHP, göreceksiniz dökülmeye devam edecek” ifadelerini kullanmıştı.

 

“ÇANAKKALE’DEYİM, KAYIP HİÇ DEĞİLİM”

İstifalar ile ilgili olarak suskunluğunu bozan CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural sosyal medyada yaptığı paylaşımında AK Partili Makas’a yanıt vererek; “AKP İl Başkanı Sayın Naim Makas. Öncelikle sessiz değilim ve Çanakkale’deyim. Kayıp hiç değilim.. Neyle ilgilendiğimi soruyorsunuz söyleyeyim. Halkımızın, üreticimizin özellikle okumak için Çanakkale’ye gelen, yurt bulamayan, ev bulamayan ekonomik imkansızlıkları nedeniyle yaşamını sürdürmek için burs arayan öğrencilerimizle, işsiz,  geçim sıkıntısı yaşayan insanımızla, partimize katılan yeni üyelerimizle ilgileniyorum” ifadelerini kullandı.

 

“ŞEHİDİMİZ ÜZERİNDEN GERÇEK DIŞI SÖYLEMLERLE SİYASET YAPMAYIN”

Mersin Polisevine yapılan saldırı üzerinden CHP’nin eleştirilmesini gündeme getiren ve faillerden birisi olduğu iddiasıyla CHP’nin suçlanmasını gündeme getiren Ural; “Bakanınız üzerinden hamaset yapıp, sizlerinde bunun arkasından koştuğunuz siyasete cevabımızı Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu çok net bir şekilde verdi. Halkımızın gerçekleri görmesi için buradan paylaşayım ki, gerçekleri herkes görsün, şehidimiz üzerinden gerçek dışı söylemlerle siyaset yapmayın ve sizde tükürdüğünüzü yalayın. ‘İki gündür kirli propaganda yürüten Erdoğan ve yaveri fotoroman Süleyman… Öldürülen teröristin DNA raporuna rağmen, tam 2 gündür yalan söylediniz, havuz medyanız manşetler attı. Oysa ben ne dolaplar çevirdiğinizi iki gündür biliyorum. Bile bile yalan söylediniz” ifadelerine yer verdi.

 

“SİZLERİN SİYASET ANLAYIŞIYLA SİYASET YAPACAK DEĞİLİZ”

CHP İl Başkanı Ural açıklamalarının devamında erken seçim çağrısı yaparak; “Sayın Makas buna cevabınız var mı? Şimdi ne diyeceksiniz? İstifalar konusuna gelince; Biz Demokrasiye inanıyoruz ve siyaseti bireysel çıkar ve eylemlerimiz için değil, halkımız için, emekçimiz için yapıyoruz. Bireysel çıkarı veya kendi özel yaşamını önde tutarak, çıkar için siyaset yapanlar, yanlış yapanlar yollarını ayırabilirler bizce hiç bir mahsuru yok, biz sürü yönetmek istemiyoruz, halkı için çalışacak ilkeli ve nitelikli siyaset yapan Dava adamlarıyla birlikte olmayı, toplum için siyaset yapmayı tercih ediyoruz. Hiç kimseyi de zorlamayla ve elimizdeki belgeleriyle sıkıştırarak, sizlerin siyaset anlayışıyla siyaset yapacak değiliz. Giden gider, kalanlar ve bize katılanlar bize yeter. Göreceksiniz,  ne yaparsanız yapın, artık bu halkı insanımızı yanınızda tutamayacaksınız ve ilk genel seçimde başınızı öne eğip gideceksiniz. AKP olarak kendinize bu denli güveniyor ve iddialıysanız, hodri meydan. Yapın seçimi siz mi emekliye ayrılacaksınız biz mi haydi görelim” paylaşımında bulundu.
Bu haber 1512 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI