www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:“Halkımız Artık Değişim İstiyor”

Tarih: 10-04-2023 14:07:53 Güncelleme: 10-04-2023 14:09:53 + -


CHP Çanakkale Milletvekili adayları İsmet Güneşhan, Özgür Ceylan, Yeşim Karadağ ve Tuğberk Güzel partililerin de katılımıyla basın toplantısı düzenlediler. Partililerin, İl ve İlçe Yöneticilerinin katıldığı basın toplantısına yoğun ilgi gösterdiler. İddiaları açıklamalarda bulunan CHP adayları Çanakkale’de Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüzde 65’in üzerine oy çıkacağına inandıklarını açıkladılar.


“Halkımız Artık Değişim İstiyor”

CHP Çanakkale Milletvekili adayları İsmet Güneşhan, Özgür Ceylan, Yeşim Karadağ ve Tuğberk Güzel partililerin de katılımıyla basın toplantısı düzenlediler. Partililerin, İl ve İlçe Yöneticilerinin katıldığı basın toplantısına yoğun ilgi gösterdiler. İddiaları açıklamalarda bulunan CHP adayları Çanakkale’de Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüzde 65’in üzerine oy çıkacağına inandıklarını açıkladılar.

 

GÜZEL: “DÖRTTE DÖRT YAPMAK İSTİYORUZ”

Tek tek kendilerini partililere ve kamuoyuna tanıtan adaylardan Tuğberk Güzel konuşmasında; “Gençler olarak dördüncü sırada aday gösterilmem benim için gurur vericidir. Gençleri temsilen dördüncü sırada isem; hedefimizi küçük tutamayız Dörtte Dört yapmak istiyoruz. Çanakkale’de hem millet ittifakı için hem de 13’ncü Cumhurbaşkanı olarak Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanması için ter dökeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın" ifadelerine yer verdi.

KARADAĞ; “ÇALIŞA ÇALIŞA BAHAR’I GETİRECEĞİZ”

CHP Listesinden üçüncü sıra olarak seçimlere katılacak olan Gelecek Partili Yeşim Karadağ ise yaptığı kısa konuşmada; “Siyaset memlekete fayda sağlamak, memlekete hizmet etmek için yapıyoruz. Siyaset ülkemizin ve ilimizin kalkınması için bir araçtır, amaç olmamalıdır. Bu süreçten itibaren bizler için önemli olan hem Çanakkale’mizde hem de ülkemizde ilk öncelikli konu; Türkiye’nin ikinci yüzyılın yeniden inşasında 13’ncü Cumhurbaşkanı olarak İttifakımızın ortak adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı seçtirmektir. Ardından da 14 Mayıs gecesi, 15 Mayıs sabahı Parlamentoda en güçlü, en çok milletvekiline sahip, millet ittifakımızı iktidar olarak görmektir. Bunun için de hep birlikte çalışacağız, hatta çok çok çalışacağız. İktidarın bu ülkeyi getirdiği durumdan hepimiz muzdaripiz. Cebimize, Mutfağımıza hatta sinirlerimize dokunan bir durumdayız. Feraset sahibi milletimiz inşallah 14 Mayıs’ta Çanakkale özelinde Yüzde 65 oy ile Cumhurbaşkanımıza seçimi kazandıracağız. 4-0 yapacağımıza inanıyorum, bunun için de çalışacağız. Çalışa çalışa baharı getireceğiz” dedi.

 

CEYLAN: “İKTİDAR VEKİLİ OLARAK ÇANAKKALE’YE HİZMET ETMEK İSTİYORUZ”

CHP Milletvekili ve İkinci sıra adayı Özgür Ceylan; “5 yıl milletvekilliğimin ardından, genel başkanımızın teveccühü ile bir kez daha aday gösterildim. Görevim süresince Çanakkale’den her zaman ilgi ve saygı gördüm. Geçmiş 5 yıl için halkımıza teşekkür ediyorum. Şimdi bir dönemde iktidar milletvekili olarak Çanakkale’ye hizmet etmek istiyoruz. Ülkemiz zor günler geçiriyor, bu tek adam rejimini, yoksulluğu ve yolsuzluğu bitirmek istiyoruz. Hiçbir çocuk yatağa aç girmesin istiyoruz. Türkiye artık bir değişim istiyor; bizlerde sorumluluk aldık. Halkımız buna karar verecek; inanıyorum ki 14 Mayıs gecesi Türkiye büyük bir değişime sahne olacak ve ülkemize bahar gelecek” dedi.

GÜNEŞHAN: “HALKIMIZ ARTIK DEĞİŞİM İSTİYOR”

CHP Çanakkale Birinci sıra adayı İsmet Güneşhan ise; “Ülkemiz gerçekten zor bir süreçten geçiyor. Cumhuriyet tarihimin en derin ekonomik ve siyasal krizi ile karşı karşıyayız. Bugün bir kilo soğan 30 TL olduğu bir süreçten geçiyoruz. Ekonomi bir şekilde düzelebilir, geçmişte de ekonomik krizlerden geçtik. Öyle zamanlar oldu ki; 70 sente muhtaç olduğumuz günlerde oldu, iktidarlar değişti. 99 yılında Dünyanın en zengin 20 ekonomisinden birisi olarak G20 ülkeleri arasına girmeyi başardık. Ancak ülkemizin içinde bulunduğu siyasi krizin yanı sıra yönetememe krizi de var. Ülkemizde ciddi bir rejim tehdidi altındadır. Bu sebeple her zamankinden daha çok çalışmak zorunayız. Karşımızdaki Cumhur İttifakı’na baktığımız zaman ülkemizi nasıl bir geleceğin beklediğini görüyoruz. 6284 sayılı yasayı değiştirmek istiyorlar. Mevcut iktidar kadınlarımızı ikinci, üçüncü sınıf insanlar olarak görmektedir. Önümüzde bu seçimler beka sorunu haline gelmiştir. Millet İttifakı olarak farklı siyasi anlayışta olsak bir söz konusu Türkiye olduğundan bir araya geldik. Bunu sonucu olarak Çanakkale’de de farklı bir yapı oluştu. Vatandaşlarımızın sağduyusuna inanıyoruz, önümüzdeki dönemde 13’ncü Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olacaktır, bundan hiç şüphemiz yoktur. Çanakkale’de yüzde 65, ülke genelinde de yüzde 55’ten az oyumuz olmayacağına inanıyorum. Halkımız artık değişimi istiyor, 15 Mayıs sabahı gittiklerini hep birlikte göreceğiz” dedi.
Bu haber 1780 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI