marketingfutbol.club bonus veren siteler bahis siteleri
Bugun...
Bizi izleyin:Hacımusalar “Ekonomik Kriz Kaosa Dönüştü”

Tarih: 26-11-2021 12:37:28 Güncelleme: 26-11-2021 12:38:28 + -


Son yıllarda iyice etkisini arttıran döviz kurlarında iktidarın yeni bir ekonomi modeline geçmesiyle başlayan dalgalanma ve yüksek enflasyona tepkiler dinmek bilmiyor. KESK Dönem Sözcüsü ve Eğitim Sen Çanakkale Şube Başkanı Yasin Hacımusalar yaptığı açıklamada “Türk Lirasının değer kaybetmesi ile övünüp buna “kurtuluş savaşı” diyorlar” dedi.


Hacımusalar “Ekonomik Kriz Kaosa Dönüştü”

Türk halkının enflasyonun yanı sıra İktidarın “Yeni Bir Ekonomik Modele Geçiş” olarak tanımladığı yabancı para birimlerine karşılık Türk Lirasının değerinin düşürülmesine yurt genelinde sanayicisinden işadamına, esnaftan vatandaşa kadar herkesin tepkisini çekiyor. Türkiye’nin çok ciddi bir ekonomik kriz içerisinde bulunduğunu söyleyen KESK Dönem Sözcüsü ve Eğitim Sen Çanakkale Şube Başkanı Yasin Hacımusalar  yaptığı açıklamada “Saray-AKP iktidarının tekçi, muhafazakâr, sermaye yanlısı politikaları ülkeyi uçurumun kenarına getirdi. Kaçınılmaz olarak siyasi ve ekonomik kriz içe içe derinleşerek ve birbirini besleyerek büyüyor. Kriz, kaosa dönüşmüş durumda. Yaşanan sadece bir döviz kuru fırtınası değil aynı zamanda yoksulluğun, işsizliğin, güvencesizliğin derinleşmesi, geleceğimizin ipotek altına alınmasıdır. Ülkeyi yönetenler Türk Lirasının değer kaybetmesi ile övünüp buna “kurtuluş savaşı” diyorlar. Oysa paramız değer kaybettikçe bu ülke daha yoksul ve daha bağımlı hale geliyor” dedi.

 

“2022 BÜTÇESİ HALKTAN KAÇIRILARAK HIZLA GEÇİRİLMEK İSTENİYOR”

TBMM’de 2022 yılı bütçelerinin görüşüldüğüne dikkat çeken Hacımusalar; “Tüm bunlar yaşanırken hiçbir şey olmamış gibi Mecliste 2022 bütçesi halktan kaçırılarak hızla geçirilmek isteniyor. Toplumsal kesimlerin genelinde biriken öfke ve karamsar ruh halinin direniş ve mücadeleyle aşılmaması halinde daha kötü günlerin yaşanması kaçınılmaz olacaktır. Ekonomik krizin ve pandeminin ağır yükü altında karakışa girerken geçinebilmek için ülkeyi yönetenleri önlemler almaya çağırıyoruz. Kamu hizmetlerinin piyasalaştırılmasına, tasfiyesine ve özelleştirme soygununa son verilmesini, kamu hizmetlerine bütçeden ayrılan payın artırılmasını,  Mali kayıplarımızın; gerçek hayat pahalılığı ve yoksulluk sınırında yaşanan artış temel alınarak telafi edilmesini, Omuzlarımıza yıkılan vergi yükünün hafifletilmesini, gelir vergisi adaletsizliğine son verilmesini, tüketimden alınan dolaylı vergilerin düşürülmesini, kar, faiz ve servet gelirlerine tanınan ayrıcalıkların kaldırılmasını, asgari ücretin vergi dışı bırakılmasını, belli bir servet düzeyinin üzerindeki zenginlerden servet vergisi alınmasını, Temel tüketim maddelerine son iki yıl içinde yapılan zamların geri alınmasını, söz konusu maddelerden alınan KDV’nin sıfırlanmasını, Her türlü güvencesiz istihdam uygulamasına son verilmesini, herkese güvenceli iş ve güvenli gelecek sağlanmasını, Lisans ve ön lisans mezunu tüm kamu emekçilerinin ek göstergesinin 3600’e çıkarılmasını Toplumsal cinsiyete duyarlı bir bütçenin hayata geçirilmesini, ILO’nun 190 sayılı Şiddet ve Taciz Sözleşmesi’nin imzalanmasını, İstiyoruz” dedi.
Bu haber 1511 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI