marketingfutbol.club bonus veren siteler bahis siteleri
Bugun...
Bizi izleyin:Güney Marmara’da Yapay Zekâ Ekosistemi Gelişecek

Tarih: 23-06-2022 06:32:46 Güncelleme: 23-06-2022 07:09:46 + -


Çanakkale ve Balıkesir illerini kapsayan Güney Marmara Bölgesinde “Yapay Zekâ Uzmanı Yetiştirme Programının (Yazan Zeka)” uygulanarak Güney Marmara Bölgesinde Yapay Zeka ekosisteminin oluşturulması için protokol imzaları atıldı.


Güney Marmara’da Yapay Zekâ Ekosistemi Gelişecek

Çanakkale ve Balıkesir illerini kapsayan Güney Marmara Bölgesinde “Yapay Zekâ Uzmanı Yetiştirme Programının (Yazan Zeka)” uygulanarak Güney Marmara Bölgesinde Yapay Zeka ekosisteminin oluşturulması için protokol imzaları atıldı. Tören, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Balıkesir Hizmet Binası İda Konferans salonunda; Balıkesir ve Çanakkale’den ilgili kamu kurum ve kuruluşlardan yetkililer, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, üniversitelerden ve ortaöğretim kurumlarından akademisyen, öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) koordinasyonluğunda, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Balıkesir ve Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlükleri arasında imzalanan protokol ile Balıkesir ve Çanakkale’de yer alan ortaöğretim, lisans ve ön lisans kurumlarındaki son sınıf olmayan öğrenciler Yapay Zeka konusunda eğitimler alacak. Tören öncesi GMKA Genel Sekreteri Abdullah Güç, katılımcılara yapmış olduğu sunumda; yapay zekanın önemi, ülkemizdeki yapay zeka çalışmaları, gelişen teknolojik gelişmeler ile bir çok sektörde yapay zekaya duyulan ihtiyaçlar, bu konuda oluşacak istihdam alanları ve Güney Marmara’nın yapay zeka alanında söz sahibi olması konularında bilgiler aktardı.

ÖĞRENCİLERE YAPAY ZEKA EĞİTİMLERİ VERİLECEK!

Sunum sonrası yapılan protokol konuşmaları; Balıkesir Valisi ve GMKA Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şıldak, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Okhan Akdur, Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Narlı, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Feyzullah Temurtaş, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve Çanakkale İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Recai Keleş tarafından gerçekleştirildi.

İmzalanan protokol ile Balıkesir ve Çanakkale’de yer alan ortaöğretim, lisans ve ön lisans kurumlarındaki son sınıf olmayan öğrenciler programa başvuru yapabilecek. Öğrenciler programa başvurmak için www.yazanzeka.org bağlantısı üzerinden kayıt olması gerekiyor. Eğitimlerini tamamlayarak belirlenen kontenjan kapsamında başarılı olan öğrencilerin, ileri seviye eğitimlerle uzmanlaşmaları sağlanacak.

 

Eğitimler sonunda yapay zeka alanında yetkinlikler kazanan gençler yazılım sektörü, teknoparklar ve İŞKUR iş birliğinde gerçekleştirilecek girişimler ile yazılım sektöründe faaliyet gösteren firmalarda istihdam edilecek, bu sayede "Yazan Zeka Programı" genç istihdamı kapsamında oluşan nitelikli işgücü ile örnek teşkil edecek.
Bu haber 1159 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER BÖLGESEL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI