thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:


"30 Ağustos; Emperyalizmin Boyunduruğundaki Tüm Ulusların Rehberidir"
Tarih: 30-08-2022 07:19:35 Güncelleme: 30-08-2022 07:22:35 + -


CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, 30 Ağustos Zafer Bayramının 100'ncü yıldönümü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında; "Yüce milletimizin ve Türk silahlı kuvvetlerinin 30 ağustos zafer bayramı kutlu olsun" ifadelerine yer verdi.CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, 30 Ağustos Zafer Bayramının 100'ncü yıldönümü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında; "Yüce milletimizin ve Türk silahlı kuvvetlerinin 30 ağustos zafer bayramı kutlu olsun" ifadelerine yer verdi. Ceylan yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

 

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 26 Ağustos 1922’debaşlattığı Büyük Taarruz, 30 Ağustos 1922’de gerçekleştirilen Başkomutanlık Meydan Savaşıyla zaferle taçlanmıştır.  30 Ağustos Zaferi; toprakları işgal edilmiş bir imparatorluktan, bağımsız bir ulus devlete giden destanın adıdır.30 Ağustos 1922 Zaferi, Atatürk’ün önderliğinde esaret zincirini kıran bir milletin tam bağımsız Türkiye’yi müjdelediği gündür.

 

Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos;  emperyalizmin boyunduruğu altındaki tüm ezilen ulusların özgürlük ve bağımsızlık mücadelelerinde de onlara rehber olmuştur.

 

30 Ağustos, ümmetten millete; Sevr’den Lozan’a; İmparatorluktan Cumhuriyet’e geçişin dönüm noktası, Türk Halkı’nın emperyalizme verdiği unutulmaz derstir. 30 Ağustos, işgalcileri kesin yenilgiye uğratan Türkiye Cumhuriyeti’nin doğum tarihidir.

 

 30 Ağustos, düşmanın “Türk topçusu susmuyor, titreyerek güneşin batmasını bekliyoruz.” dediği gündür. O gün kanı ve canı pahasına emperyalistlere meydan okuyan onurlu Türk Halkı’nın yolunu açtığı laik, demokratik, cumhuriyete bugün de aynı kararlılıkla sahip çıkmaya devam ediyoruz.

 

Kurtuluş Savaşı’mızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her siperinde ayrı bir vatanseverlik ve kahramanlık örneğinin sergilendiği 30 Ağustos Zaferinin 100.  yıl dönümünde; başta “Ey yükselen yeni kuşak! Cumhuriyeti biz kurduk, O’nu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz.”  diyen, Ebedi Baş Komutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanı uğruna canlarını veren tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Yüce milletimizin ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum."
Bu haber 1810 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI