marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:Gökhan’ın Yargılandığı Davayla İlgili Turan’dan Şok İddia

Tarih: 03-05-2022 07:02:01 Güncelleme: 03-05-2022 07:38:01 + -


AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, merkez ilçe başkanlığında partililerle bayramlaştı. Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Bülent Turan, GESTAŞ zammı dahil birçok konuyu gündeme getirdi. Özellikle geçtiğimiz aralık ayında sonuçlanan ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ında yargılandığı Mazot Davası ile ilgili olarak; "Dönen dolapların farkındayız" sözleri dikkat çekti.


Gökhan’ın Yargılandığı Davayla İlgili Turan’dan Şok İddia

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ile birlikte AK Parti merkez ilçe başkanlığında partililerle bayramlaştı. Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Bülent Turan, GESTAŞ zammı eleştirilerine Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı işaret etmesi dikkat çekti. Gökhan’ın GESTAŞ yönetiminde zammı onayladığını iddia eden Bülent Turan; “Zammı beraber kabul edeceksiniz ama vekiliniz kalkıp eleştirecek

 

CHP’NİN İL GENEL MECLİSİ YÖNETİMİNDE YERİ KALMADI!

AK Partinin Çanakkale’de başarılı bir siyaset uyguladığını partililere söyleyen Bülent Turan, CHP’den ayrılarak AK Parti’ye katılan Nejat Önder’e teşekkür etmesi dikkat çekti. Turan; “Birr teşekkürü de İl Genel Meclisimize yapmak istiyorum. Nejat Beyin ailemize katılmasından sonra İl Genel Meclis Başkanlığını kazanmıştık. Çok kıymetli bira adımdı bizim için. İl Genel Meclisimiz hiç fire vermeden meseleye sahip çıkarak geçen haftaki Encümen ve Komisyon üyesi seçimlerinin hepsini alarak tarihi bir adım atmıştır. Şuan CHP’nin hiçbir yönetici kalmadı İl Genel Meclisinde. Başta başkanımız olmak üzere tüm İl Genel Meclis üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

“KÖRPRÜYÜ YAPANLARLA; POLEMİK YAPAN DANGALAKLARIN SEÇİMİ OLACAK!”

1915 Çanakkale Köprüsünün açılışında polemik yaşayan MHP Lideri Devlet Bahçeli geçiş ücreti pahalı olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu’na; “Köprüden geçmem diyorsanız denize atlayın” demiş, bunun üzerine CHP lideri Kemal Kılıçdaoğlu da Bahçeli’ye yanıt olarak “Hepinizi denize dökeriz” demişti. İki liderin yaşadığı polemik üzerinde ilk genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendiren Bülent Turan; “2023 seçimi Çanakkale’ye dünyanın en uzun köprüsünü yapanlarla; köprünün sadece polemik konusu yapıp oradan bizi denize dökeceklerini düşünen dangalakların seçimi olacak” demesi dikkat çekti.

 

“İMF YOK, OLMAYACAK DA..”

Alışık olmadığımız dönem yaşadık. Bundan etkilenmemek mümkün mü, Allahtan Sayın Erdoğan gibi güçlü bir liderimiz var. Şimdiye kadar 40 defa iktidar değişmiş; çok büyük krizlerin gündemde olduğu bambaşka bir atmosferde olacaktık. Ama dünyada ki sıkıntıları az hasarla atlatmaya çalışan, dirayetli bir ekip ve hükümet var Allah’a çok şükür.  Enflasyonun yüzde 140 olduğu, birçok bankanın bir haftada battığı dönemler olmuştu. Şimdi hayat pahalılığından yaşanan sıkıntılar var; bunları bilmiyor değiliz. Ama duran çark yok, üretim devam ediyor. İhracat devam ediyor. Bu ne demek? Kısa süre içerisinde taşlar yeniden yerine oturacak, çok daha büyük ekonomilerin olduğu günleri birlikte inşa edeceğiz demektir. İMF’siz olmaz diyorlardı; hala İMF yok, olmayacak da.. Sıkıntılara rağmen büyüme devam ediyor. Dünyanın her yerinde sıkıntılar var ama biz güçlü olmak zorundayız” dedi.

 

“KÖPRÜ ŞİMDEN ÇANAKKALE’YE BORCUNU ÖDEMİŞTİR”

45 bin araç geçiş garantisi verilen 1915 Çanakkale Köprüsü eleştirilerini kabul etmeyen AK Partili Bülent Turan, Köprü’nün Çanakkale borcunu ödediğini söyledi. Turan yaptığı konuşmada örnek olarak; “4 yılda bitti köprü. Temel attık; hikaye dediler. Direkleri çıktık; 20 sene bitmez dediler. Halatlar bağlandı vardır bir eksikliği dediler. Açılış yapıldı şaşırıp kaldılar. Şimdi araç az geçiyor diyorlar. Arkadaşlar, 45 bin değil 4 bin 500 araç da geçse Çanakkale Köprüsü şimdiden Çanakkale’ye borcunu ödemiştir.  Bunu nenden söylüyorum? 35 yıllık Merkez OSB’si yüzde 50 doluluk oranını geçmedi. 35 yıldan bu yana yüzde 50 doluluğu yakalayamayan OSB’de köprü açıldıktan sonra yer kalmadı. Ne araç sayısı? Ezine Gıda OSB’sinde yer kalmadı. Köprü olmasa; merkez ve Ezine Gıda OSB’si bu imkânı bulabilir mi? Turizmcilerimiz şuanda Malkara otobanı bitti İstanbul’a 30-45 dakika yaklaştık. Malkara bitsin İstanbul 2 saat olacak. Assos-Troya hattında otellerimiz doldu. Sen hala saf saf köprü izleyerek araç saymaya devam et. Köprü borcunu ödedi. Daha ötesi yıllık tasarruf imkânı 560 milyonu buluyor; çevre duyarlılığı, yakıt azalmasını çıkın köprü zaten kendini ödüyor” dedi.

“ACEMİ SİYASETÇİ ‘TURAN VE JÜLİDE ABLAM VAPURLA GEÇTİ’ DEMİŞ”

Çanakkale Köprüsünden geçerek AK Partili Gelibolu teşkilatı ile bayramlaşan Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu ve beraberindeki heyetin dönüşte GESTAŞ Feribotunu kullanmalarını siyaset malzemesi olmuştu. GESTAŞ Feribotuna binmelerinin eleştirilmesine tepki gösteren Bülent Turan; “Acemi bir siyasetçi sosyal medyadan Jülide abla ve Bülent Turan vapurla geçti demiş. Daha kötüsü onların zekâsı bu, bunların zekâsını kuşa koysan kuş uçmayı unutur. Ama bunu Fox TV gibi Halk TV gibi haber kanalları ve siteler ‘Bülent Turan köprüden değil de vapurla geçti’ demiş. Zavallılar; konvoy halinde köprüden geçtik Gelibolu’ya. Çok sayıda törenden sonra Gelibolu iskelesinin önünde iftara katıldık, dönüşte de feribota binip çay içe içe keyif yapa yapa geldik. Vapurda bizim Köprü de bizim. Bu ne saçma bir şey. Adam CHP finosu olmuş, CHP vekillerine haber taşıyor. Sen daha düne kadar köprüyü övmüyor muydun? Temel atılırken fotoğrafları gösterdiler; kendisi de orada. O gün onlar oradayken sözleşme zaten vardı; 15 Euro + KDV olduğunu biliyordu. Şimdi pahalı diyor. Ama bizden talep ettikleri koltukları alamayan ucuz, FETÖ atıkları bunlar, başka bir şey değil” dedi.

 

“O ADAM ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM CHP’DEN VEKİL OLAMAYACAK..”

Vahap Özsüer’in paylaşımına CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’ın da yanıt vermesi ile büyüyen polemik sonrasında Turan’ın hedefinde Ceylan vardı. Ceylan’ı bugüne kadar hiç siyaset yapmamakla eleştiren Bülent Turan; “CHP’nin maalesef adını bilmediğimiz, vekilliği sadece elindeki bir evrakla kafasını bile kaldırmadan şehrin kurumlarını meclise şikâyet etmek sanan biri. Koca koca vekil tutmuş Bülent Turan köprüden değil feribottan geçti diyor. Biz çok vekille çalıştık, eski yeni. Adamı bilmiyoruz geçtim, çay içmedik geçtim ama köprüden değil de vapurdan geçti diyecek kadar daha ucuz bir adamın, yazın bunu buraya önümüzdeki seçimlerde CHP’den vekil olma ihtimali de yok. O adam CHP’den vekil olamayacak. Dönerde binde 1 oyu olmayan bir partinin il başkanının söylemini takip eden biri olursan sen boş bir adamsın. Faydası yok bari zarar verme” ifadelerini kullandı.

 

“ASSOS’TA İLGİMİZ YOK. KAPANMA KARARI ÇIKINCA MÜDAHİL OLDUK”

ASSOS’TA bir polemik oldu. İhale yok, yatırım yok. Orası ile bizim bir ilgimiz yok. Bilim kurulu bir karar aldı; ‘afete maruz bir bölge’ diyerek orayı kapadı. Bizimle ilgisi yok. Kapatıldı. Biz adım atmasak 10-20 sene kapalı kalır. Tekrar söylüyorum; orası kapatıldıktan sonra biz adım attık. Bilim adamları afet alanı dedikten sonra uğraştık kısa sürede ihale sürecini başlattık. Milletin 10-20 yıl beklediği yeri biz bir yılda bitirdik. Şimdi tıraşlanmış da, yeşillik yok olmuş. Tepeden çekerseniz öyle çıkar; orası yeniden canlanacak. Orada bir yanlışlık yok. Maalesef mahkeme kararları ile işi geciktirmeyi başardılar” dedi.

 

“18 MART BUNDAN SONRA HER YIL TATİL”

Her 18 Mart günü okulların tatil olup olmayacağı tartışmalarına son vermek için adım attıklarını açıklayan Bülent Turan; “18 Mart tatil mi, değil mi, olsun mu olmasın mı? Çanakkale evladı olarak; bundan sonra 18 Mart her sene tatil. Valilik ve Bakanlığımızın talepleri doğrultusunda Çanakkale’deki tüm okul ve kurumlarımız için tatil ilan edilmiştir” dedi.

 

“HAYVAN BARINAĞINDA TÜRKİYE’YE REZİL OLDUK”

Ak Parti olarak Çanakkale için her taşın altına ellerini koymaktan çekinmediklerini; buna rağmen Çanakkale merkezde bazı siyasetçilerin ise eleştirmek dışında hiç bir şey yapmadığına dikkat çeken Bülent Turan; “Sorsanız en büyük çevreci, en çok hayvansever bunlar. Hayvan barınağında Türkiye’ye rezil olduk. Hayvancıklar birbirlerini yediler. Hele ki barış diye söyledikleri; kendileri gibi olanlara barış. Kendileri gibi olmayanlar için hangi adımı atmışlar? Hayvan barınağı da işte buna örnektir. Belediye Binası bitti mi? Yıllr oldu. yeşil binaydı, kara bina oldu, hala bitecek” eleştirisinde bulundu.

 

“SİZİ KANDIRIYORLAR; CENNET DEĞİL; OTOPARK DEĞİL..”

Birçok hak sahibinin mağdur olduğu Cennet Otoparkı ile ilgili olarak da çarpıcı açıklamalarda bulunan Bülent Turan, Çanakkalelilerin kandırıldığını söyledi. Turan; “Cennet Otoparkı bitti mi? Orası cennet değil; otopark değil. Orası AVM ama AVM dememek için Cennet Otoparkı diyerek bu işi yaptılar. Sosyal konutlar konusunu 100 bin defa söyledik; kira yardımı geçti, destek olalım dedik, AK Partiye bırakın dedik. CHP’li belediyeler bile birçok ilde önemli dönüşümler yaptılar. Çanakkale’de bir tane dönüşüm var mı? Bizim CHP’li belediye bir tane garibanın evini dönüştürebildi mi? Rant yoksa bunlar da yok. Şuan kavga o; daha çok kat olacak kavgası, yollar kavgası. Dönem bitti ya, dönem kalmadı. Ama maalesef konutlara başlanmadı. Şehrin trafiğini görüyoruz; İstanbul trafiğinden beter” dedi.

“EN PAHALI TOPLU TAŞIMA ÇANAKKALE BELEDİYESİNDE..”

CHP’li Belediyeyi ve Ülgür Gökhan’ı ağır dille eleştiren Bülent Turan; “En pahalı toplu taşıma Çanakkale Belediyesinde. 8 lira, git gel 16 lira. Öğrencilerimiz için yazık günah değil mi? Diyorlar ki; enerjiye zam geldi, malzemeye zam geldi. Bende diyorum ki; CHP’liler arasında da en pahalı burası. 8 lira olan yer yok. Biz küçük bir şehiriz ama zam korkunç” dedi.

 

BELEDİYE HERŞEYDEN VERGİ ALIYOR; TOPLU TAŞIMAYI UCUZLATABİLİRDİ!

CHP’li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı Gestaş zammı üzerinden de eleştiren Bülent Turan; “Gestaş zam yapmış; vay efendim GESTAŞ yaptı diyorlar trafik için. Toplu taşıma başka bir şeydir Gestaş taşımacılığı başka bir şeydir. Gestaş yolcusundan aldığı bilet ücretleri ile hayatını devam ettiriyor. Ama toplu taşıma herkesin rahat binmesi gerektiğinden; ruhsattan, harç vergi, otopark gibi her konuda geliri olan bir belediyenin yapısıdır. Gestaş bilet satmasa konu kapanırdı. Ama şehrin toplu taşıması hiç para olmasa? Zaten tüm şehir belediyeye vergi vermiyor mu? Toplu taşıma ortak bütçedendir ama bunu bile başaramadılar” dedi.

 

“GESTAŞ ZAMMINA EVET DİYEN BELEDİYE BAŞKANI..”

Ülgür Gökhan’ın GESTAŞ Yönetiminde olduğunu ve yapılan zamların Gökhan’ın da onayından geçtiğine dikkat çeken Bülent Turan; “GESTAŞ’ı beğenmeyen Ey CHP, Eceabata, gelibolu’ya nereye istiyorsan alternatifini sen kur, sen işlet. GESTAŞ yönetiminde CHP’li Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan yok mu? Zammı beraber kararlaştıracaksınız ama senin CHP’li vekilin utanmadan ‘Gestaş Zam yaptı’ diye eleştirecek. Biz sustuk; kalkıp demek lazımdı; ‘senin de partinin temsilcisi vardı orada diye.. Şimdi duyduk ki havalimanı etrafındaki tüm yolları ücretli otopark yapacakmış. Oraya vatandaşımız para verecekse; daha ucuz toplu taşıma imkanı istemeli diye düşünüyorum” dedi.

 

“MAZOT DAVASI:  HERKES CEZA ALDI; BAŞKAN ALMADI.. GEREKÇELİ KARAR YAZILMADI!”

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın da yargılandığı kamuoyunun “Mazot Davası” olarak bildiği ve Taşıyıcılar Kooperatifi başkanı ve yardımcısının ceza aldığı davadan Ülgür Gökhan’ın ceza almamasına şaşırdığını ifade eden Bülent Turan ilginç imalarda bulundu. Mahkemelerin alınan karar sonrasında 15 gün içerisinde Gerekçeli Kararı açıklaması gerektiğini aksi takdirde zam aşımının devreye girdiğini belirten Bülent Turan; “Yine ilginç bir tablo, teşkilatımıza da söylüyorum; bunları gündeme getirsinler. Bir Mazot Davası oldu. Herkes ceza aldı, başkan almadı. 15 günde kanun derki; mahkeme gerekçeli kararı yazar. 3 ay geçti, 3 ay. Karar yazılmadı. Hepsinin farkındayız. Tüm ekip ceza alacak ama Başkan ceza almayacak! Kanun diyecek ki 15 gün içerisinde mahkeme gerekçeli kararı yazar.  Ama 3 ay sonra yazacak; zaman aşımına girsin diye. Dönen dolapların farkındayız. Ne yapalım bize de muhalefet düştü. Çok daha iyi işleri anmak isterdik” dedi.

 HABER VİDEOSU

Bu haber 4796 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI