thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Gökhan'dan Çanakkale Milletvekillerine Ziyaret

Tarih: 11-03-2022 05:19:13 Güncelleme: 11-03-2022 05:26:13 + -


Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Ankara'da bir dizi ziyarette bulunarak, Çanakkale'ye yapılması planlanan proje ve yatırımlara ilişkin görüşmelerde bulundu. Geçtiğimiz günlerde Ülgür Gökhan’a randevu vermediğini itiraf eden Bülent Turan’ın Ülgür Gökhan’ı makamında ağırlaması dikkat çekti.


Gökhan'dan Çanakkale Milletvekillerine Ziyaret

Belediye Başkan Yardımcısı Handan Özyayla Kenar ile birlikte Çanakkale'de yapılması planlanan yatırımlara ilişkin Ankara’da ilgili kurumları ziyaret eden Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan daha sonra da Çanakkale Milletvekillerini ziyaret etti.

 

TBMM’de Çanakkale Milletvekillerini de ziyaret eden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan önce CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, sonrasında da AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ile bir araya geldi.

“RANDEVU VERMEDİM” DEMİŞTİ

Şubat ayı Meclis toplantısında 18 Mart Hatime Ana Ulu Cami ve Ayvacık-Küçükkuyu arasındaki tüneller için “Işık Göründü” töreni düzenlenmesini, Işık Göründü tüneli için kente gelen Ulaştırma Bakanının iki uçakla Çanakkale’ye gelmesini israf olarak nitelendiren Ülgür Gökhan’a Bülent Turan oldukça sert tepki göstermişti.  

 

18 Mart Hatime Ana Ulu Cami ve Ayvacık-Küçükkuyu arasındaki tüneller için “Işık Göründü” törenlerine katılmayan Ülgür Gökhan’ı eleştiren Bülent Turan, bir temsilci dahi göndermemesi üzerine, Gökhan’a randevu vermediğini açıklamıştı. Oldukça kızgın bir şekilde açıklamalarda bulunan Bülent Turan, daha sonrada konuyu Sosyal Konutlar’da belediyenin hiçbir şey yapmadığını ifade ederek Ülgür Gökhan’ın kendisinden özür dilemesini beklediğini açıklamıştı.

 

ÇANAKKALE’DE BAŞKA.. ANKARA’DA BAŞKA!

Aradan geçen yaklaşık bir ay süre sonra Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın TBMM’de AK Parti Grup Başkanvekilini de ziyaret etmesi dikkat çekti. Belediye Başkan Yardımcısı Handan Özyayla Kenar’ın da hazır bulunduğu ziyarette Gökhan’ın Turan’a hayata geçirilmesi planlanan proje ve yatırımlar için verdikleri destekler nedeni ile teşekkürlerini ilettiği açıklandı.

 

BİTİRİLEMEYEN BELEDİYE BİNASI BAŞTA ÇOK SAYIDA KONUYU DEĞERLENDİRDİK

Ziyaret ile ilgili olarak ise Turan; “TBMM’de yoğun mesailerimiz sürerken bir taraftan da Çanakkale’den gelen misafirlerimizi ağırlamaya devam ediyoruz. Çanakkale bizim sevdamız, Çanakkale bizim baba ocağımız. Her zaman söylediğimiz bir şey var; söz konusu memleketimiz olunca bizler için akan sular durur. Mesele Çanakkale olunca, günlük siyasi tartışmalardan, kavgalardan uzak durmak gerekir diye düşünüyorum. Aynı zamanda Çanakkale’ye yapılan yatırımlar ve hizmetler için de kimin yaptığına bakılmaksızın, siyasi görüşü ne olursa olsun sahip çıkılması gerektiğini düşünüyorum. Bizleri ziyaret eden Başkan Ülgür Gökhan ile uzun yıllardır bitirilemeyen yeni belediye binası başta olmak üzere, çok sayıda konuyu değerlendirdik. Şehrimizin tüm dinamikleriyle uyum içerisinde çalışmamız gerektiğine, her kurumun yatırımına sahip çıkmamızın önemine vurgu yaptık. Sayın Başkanın talepleri oldu. Yeter ki hemşehrilerimize hizmet ulaşsın, sorunlar çözülsün, bizler Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu ile birlikte üzerimize düşeni yapmaya, destek vermeye hazır olduğumuzu ifade ettik” şeklinde konuştu.
Bu haber 3287 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI