thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Gökhan AKP’ye Mi Gidiyor?

Tarih: 30-08-2021 05:22:02 Güncelleme: 30-08-2021 05:29:02 + -


Nejat Önder’den sonra bir transfer dedikodusu daha çıktı..


Gökhan AKP’ye Mi Gidiyor?

Hafta içerisinde İl Halk Kütüphanesinin açılışına AKP’li Bülent Turan’ın makam otosu ile giden CHP’li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın bu hareketi olay oldu… Parti içindeki muhalifler bu tutumu sert bir dille eleştirdiler.  Yapılan haberlerin altına vatandaşlar Gökhan’ın AKP’ye geçeceği yorumlarını yaptılar…

 

İl Kongresi sonrası CHP’de yaşanan bölünme sonrası oluşan kaos bir türlü bitmiyor. Ülgür Gökhan ile Muharrem Erkek’in arası giderek açılıyor. Partide bir kesim Ülgür Gökhan’ın 2023 yılında aday olmasına kesinlikle karşı çıkıyor. Her platformda bu görüş dile getirilmeye başlandı. Bu süreçte Ülgür Gökhan’ın CHP’den daha çok AKP ile temasları Çanakkale kamuoyunda gündem olmaya başladı.

 

AKP’nin 3 yıl önce Ülgür Gökhan’ın Belediye Meclisinde AKP’li Tülay Ömercioğlu’na karşı sert üslubu sonrası savaş açtığı ve Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile üç yıldır 18 Mart törenlerine dahi alınmayan Ülgür Gökhan’ın son günlerde AKP ile yakın ilişkileri, siyasetini ana gündem maddesi oldu. Hafta içerisinde İl Halk Kütüphanesinin açılışına AKP’li Bülent Turan’ın makam otosu ile giden CHP’li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın bu tavrı CHP’de bir kesin tarafından tepki ile karşılandı. Bir kesim ise bu tabloyu olumlu buldu. Yapılan haberlere ise Ülgür Gökhan AKP’ye mi geçiyor yorumları yapıldı. Uzun süredir Çanakkale’de Gökhan’ın AKP ye geçeceği dedikoduları vardı. Makam otosunda iki AKP milletvekili ile açılışa gelmesi dedikoduların zirveye ulaşmasına neden oldu. Son dönem CHP’nin birisi Genel Başkan Yardımcısı, Çanakkale Milletvekillerinden daha çok AKP Milletvekilleri ile görüşmesi kent kamuoyunda da çok konuşuluyordu.

Ülgür Gökhan’ın olay olan bu hareketi CHP Genel Merkezinde daha gündem oldu. Gökhan ise katıldığı bir TV programında konunun sorulması üzerine  “Sayın Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu Hanım efendi ile bir cenaze töreninde karşılaştık. Giderken Bülent Bey, “Bir çay ısmarlasana” dedi.  Gidelim özgürlük parkında içelim dedim. Bu esnada kendisi bir açılış yapacağını söyledi. Birlikte gidelim sende gel dedi. Olur deyip aracıma yönelirken; gel gel aynı arabada gidelim, yanıma otur, Jülide hanım öne otursun dedi. Açılış yapmadık ama ziyaret ettik, oradan Özgürlük Parkına geçtik. Çayımızı içtik, bu sefer de İl Halk Kütüphanesinin açılışı var, Vali bey de gelecek, oraya da gidelim dedi. Tamam, gidelim dedim. Yine aynı arabayla gittik; açılışı yaptık. Ben Çanakkale halkını temsil ediyorum. Onlarda Çanakkale milletvekili olarak halkı temsil ediyorlar. Çanakkale’ye yatırımlar yapılmış, açılışlar var. Samimi bir ortamda bir ilişki kurmuşuz. Biz daha önce Bülent beyle üç kez görüştük. Ne için görüştük; Çanakkale’deki yatırımlar için. Vekilin talimatıyla, araya girmesi ile işlerimiz hızlanıyor. Birçok konuda ricada bulunduk, bunların hepsini çözdü. Artık olaya biraz daha çağdaş gözlükle bakmamız gerekiyor. Seçimler geldiğinde siyaset yapılma aşamasında elbette ki siyasi eleştirimizi yapacağız ama bu ilişkilerimizin bozuk olmasını gerektirmez” dedi. Ülgür Gökhan’ın katıldığı programlarda Bülent Turan’ın yaptığı konuşmada CHP ve CHP’nin iki Çanakkale milletvekilini hedef alması dikkat çekti.

 
Bu haber 8473 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI