marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:Gökhan; "Aday Ol, Çık Karşıma"

Tarih: 07-08-2018 07:25:48 Güncelleme: 07-08-2018 07:26:48 + -


Çanakkale Belediyesi mücavir alanı içerisinde bulunan içmesuyu şebekesinde Çanakkale İl Özel İdaresi ekiplerinin habersiz sondaj yapması sonrasında iki siyasetçi karşı karşıya geldi. Güzelyalı bölgesinde yaşanan su kesintisi sonrası AK Partili Bülent Turan sosyal medya’dan eleştiride bulununca Belediye Başkanı Ülgür Gökhan meydan okudu. Gökhan; “Önceki seçimde Mehmet Bey (Daniş) aday olmuştu. Bu kez Bülent Bey (Turan) gelsin” dedi.


Gökhan;

Çanakkale Belediyesi mücavir alanı içerisinde bulunan içmesuyu şebekesinde Çanakkale İl Özel İdaresi ekiplerinin habersiz sondaj yapması sonrasında iki siyasetçi karşı karşıya geldi. Güzelyalı bölgesinde yaşanan su kesintisi sonrası AK Partili Bülent Turan sosyal medya’dan eleştiride bulununca Belediye Başkanı Ülgür Gökhan meydan okudu. Gökhan; “Önceki seçimde Mehmet Bey (Daniş) aday olmuştu. Bu kez Bülent Bey (Turan) gelsin” dedi.

 

Çanakkale’de Barbaros Mahallesi ile Güzelyalı, Dardanos mücavir alanlarını besleyen Sarıcaeli deposuna giden içmesuyu ana isale hattı üzerinde Çanakkale İl Özel İdaresi ekipleri, belediyenin ilgili birimlerinden izin almaksızın sondaj çalışması yaptı. Ana isalenin nereden geçtiğini bilmeyen İl Özel İdaresi ekipleri yaptıkları sondaj ile içme su şebekesine zarar verince Barbaros Mahallesi ile Güzelyalı, Dardanos mücavir alanına zarar verildi. 4 Ağustos gecesi başlayan tadilat çalışmaları nedeniyle bölgeye yaklaşık 18 saat boyunca su verilemedi. Yaşanan su kesintisinin belediyeden kaynaklandığını sanan vatandaşlar isyan ederken; AK Partili Bülent Turan’da sosyal medya üzerinden Çanakkale Belediyesine eleştirilerde bulundu.

 

BÜLENT TURAN; “YOL YOK, SU YOK. YÜZDE 60’A YAKIN OY ALIYOR”

 

İl Özel İdaresi ekiplerinden kaynaklı arıza sonrasında twitterdan Çanakkale Belediyesini eleştiren AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan; “Saygı duyuyoruz şehrimizin tercihine. Yeni bir park yok, yol yok, su yok, proje yok, hal/mezbaha, planlı yeşil alan hiçbir şey yok ama %60’a yakın oy alıyor.” İfadelerini paylaştı.

 

BÜLENT TURAN’A HODRİ MEYDAN “BU KEZ BÜLENT TURAN GELSİN”

 

Çanakkale Kalem gazetesinden İlyas Çolak’a gündeme dair açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Bülent Turan’ın twitter üzerinde yaptığı açıklamaya da gönderme yaparak 30 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Belediye Başkanlığı seçimlerinde aday olacağını, Bülent Turan’a meydan okuyarak ilan etti! Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Kalem Gazetesinden İlyas Çolak’a yaptığı açıklamada; “Önceki seçimde Mehmet Bey (Daniş) aday olmuştu. Bu kez Bülent Bey (Turan) gelsin” dedi.

TURAN; “İSKELE MEYDANI OTOPARK OLSUN” GÖKHAN “SÖZKONUSU BİLE OLAMAZ”

 

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın geçtiğimiz hafta içinde bir gazeteciye verdiği demeçte İskele Meydanı’nın kuyrukta bekleyen araçlar beklemesi için kullanılabileceğine dair söylemini üzerine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’dan veto geldi. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İskele Meydanında yaşanan trafik sorununun GESTAŞ’tan kaynaklandığını ifade ederek; “Trafik sıkışıklığıyla ilgili İskele Meydanı’na araçları park etmek gibi bir durum kesinlikle olmaz. Meydan otopark haline gelemez. Orası feribot bekleme meydanı değil. Orada insanlar yaşıyor birlikte oluyor. Öncelikle GESTAŞ arabaları iskelenin içine alıp biriktirmiyor. Önce oraya biriktirecek. Ardından GESTAŞ’IN üçüncü bir gişe kapısı açması lazım. Buna biz de evet dedik ama açmadı. Bir diğer çözüm önerisi de, biletleri el terminali ile sıradayken satabilir. Böylelikle gişede beklemeden direk geçebilir araçlar. Ayrıca sıkışık dönemlerde Kepez İskelesi’ni kullanalım diyorum onu da incelemiyorlar. GESTAŞ ve vilayet bu konuda hiç işbirliği yapmıyor. O meydanın otoparka çevrilmesi söz konusu olamaz. Köprü yapılana kadar bu sıkışıklıklar olacak. Sadece buradan giderken değil, buraya feribot gelirken de araçlar sıkışıyor. Burada trafik ışığına bakılmaksızın polis gözetiminde trafik akışı verilmeli. Çözüm için çaba gösterilmeli. İskele’nin şehir dışına taşınması mümkün. Karacaören tarafından Akbaş’a geçiş olur ama bir yandan köprü yapılırken diğer yandan yeni bir iskele hattı ne kadar mümkün? Şimdilik en azından Kepez Limanı da dahil edilerek mevcut sıkışıklığı biraz azaltma yoluna gidilebilir” dedi.

 

“RAYLI SİSTEME HAZIRIZ AMA NÜFUS YETERLİ DEĞİL”

 

Çanakkale’nin ulaşımda yeni bir model olarak raylı sistemlere geçebilecek kapasiteye henüz geçilmediğini fakat raylı sistem için altyapının hazır olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Raylı sistem için Kepez dahil 250 bin nüfusu bulmamız gerekiyor. Yapmak kadar işletmek de önemli. Belli bir yolcu kapasitesi olması gerekiyor. Birkaç defa yap işlet devret modeli için geldiler ve hesapladılar. Nüfus yeterli değil. Raylı sistemi yapar ve yeterli yolcuyu bulamazsak, hepsini cepten ödememiz gerekir. Altyapımız raylı sistem için hazır. Hatta raylı sistemde yolların bir tanesini raylı sisteme ayrılır, tercihli yol yapılabilir. Troya Caddesi’nin bir şeridi bu iş için ayrılabilir.  Şehrimiz ince uzun bir şehir. Bir uçtan diğer uca gitmek için çok fazla vakit harcıyoruz. Sadece Esenler’den Kepez’e değil, Dardanos Güzelyalı’ya da gidebilir. Yapmış olmak için yapılmaz bu iş. Çünkü halkın bütçesini düşünmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

 

“ANA CADDELER TEK YÖN OLACAK”

 

Çanakkale için yeni bir ulaşım planı üzerinde çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, konu üzerinde İstanbul Teknik Üniversitesi’nin araştırma yaptığını söyleyerek; “İstanbul Teknik Üniversitesi’ne genel ulaşım planı yaptırıyoruz. Şehrin ana arterleri tek yöne çevrilsin diye çalışma yapılıyor. İnönü Caddesi, Atatürk Caddesi tek yön olabilir. Bu sayede kavşak çatışmaları en aza indirilecek. Bu bizim şehir içi trafiğini rahatlatır. Bu planın hayata geçmesi için de tamamlandıktan sonra İl Trafik Komisyonu’ndan geçmesi gerekiyor. Zamanlama için bir şey diyemem ama muhtemelen 2019 sonuna doğru netleşir ulaşım planı. O vakit raylı sistem de bir kez daha gündeme girebilir. Raylı sistem için tekrar fizibilite yapılır” dedi.

 

ADAYLIK İÇİN 5 KRİTER

 

Mart 2019’daki seçimlerde yeniden aday olup olmayacağı yönündeki soruya yanıt veren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, adaylığını ilan etmesinin 5 kritere bağlı olduğunu belirterek şunları söyledi; “Adaylık konusunu hiç gündemime almıyorum. Adaylığımı ilan etmem, birkaç faktöre bağlı. Bunlardan bir tanesi sağlık konusu. İkincisi ailemin, eşimin çocuklarımın kararı. Ama özellikle Çanakkale’nin, partimin ve genel merkezin benimle ilgili düşüncesi önemli. Hangi yöntemle adayın tespit edileceği önemli. Hepsinden de öte Çanakkale halkının ne düşündüğü önemli. Ben, ailem ve partim isteyebilir, ön seçimde ben çıkabilirim ama Çanakkale halkının ne diyeceği önemli. Nihayetinde beni Çanakkale halkı değerlendirecek. Bunu da araştırıp sonrasında kararımızı vereceğiz.”

 

AK PARTİYE TAVSİYE; “PİLAV ESKİDİ, BAŞKA BİR ŞEY BULSUNLAR”

 

AK Parti’nin Çanakkale Belediyesi’ni kazanma konusundaki iddiasını da değerlendiren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, iddia ortaya koymalarının normal olduğunu ifade ederek; “Böyle bir iddiaları olmak zorunda ama benim gördüğüm kadarıyla kamuoyunda AKP’nin seçimi kazanabileceği gibi bir izlenim yok. İftira atmak suretiyle bir şeyler kazanmak istiyorlarsa, bundan bir şey elde edemeyecekleri geçen seçimde gördük. Onlara tavsiyem şu; haklı eleştirileri olabilir ama asla iftira atma, PKK, pilav muhabbetlerine hiç girmesinler. Onlar eskidi. Başka bir şey bulsunlar artık. Çünkü bunların gerçek olmadığı ortaya çıktı. Bir sürü seçim geçirdik, referandum geçirdik. Çanakkale merkezinde bizim oylarımız devam ediyor. AK Parti de düşmeye devam ediyor. Dolayısıyla AKP kimi aday yapar diye de bir endişem yok. Daha önce Mehmet Bey gelmişti. Bu kez de Bülent Bey gelsin. Benim için sorun yok. Çünkü Çanakkale Belediyesi, halkın emanetini kaynaklarını çok iyi kullanmış bir yönetime sahip. Eksiklerimiz olmuş olabilir ama yaptığımız her şey, Çanakkale halkının yararınadır. Kaynaklarını doğru kullandık. Kentte özgürlük barış havası var. Huzur var. Ranta yolsuzluğa prim vermiyoruz. Halkla iç içe sokakta kahvede beraberiz. Bana yansıyan algı; halkın benden memnun olmadığı gibi bir durum yok. Fakat Çanakkale halkı değişime karar verir mi, verebilir. Ama beni kötüleyerek bir yere varamazlar. Haklı eleştirilerine tamam doğru deriz ama haksız eleştirilerine de karşı geliriz” dedi.

 

“AK PARTİ ADAYLARI, GÜVENİLİR BULUNMUYOR”

 

AK Parti’ye yönelik eleştirilerini sürdüren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Bana oy veren insan, kendi kaynaklarını onların adına kullanayım diye veriyor. Ben kaynakları iyi kullanırsam yine seçer, kullanmazsam beni gönderirler. Ben üç dönemdir devam ediyorum. Sen istediğin kadar pilav de. Ben engelli yaşam merkezi, kreşler, yeşil alanlar oluşturmak, parklar yapmak için uğraşıyorum. Anlatıyorum vatandaşa ve vatandaş tamam diyor. Karar vatandaşın. Yeterli bulmuyor olabilirsin beni. O zaman başka birini bulursun. Fakat başka biri derken insanlar Ak Parti’deki adayları güvenilir bulmuyor. Ak Parti’nin sicili biraz soru işareti doğuruyor. Kent rantı ve çevreci kimliğini korumakla ilgili şüpheler var. Sosyal yaşantıda özgürlük barış huzur havası var. Son yerel seçimde AK Parti meyhane pankartı açmak zorunda kaldı. Bu ne demek? Demek ki Çanakkale’de kendilerine yönelik böyle bir algı olduğunun onlar da farkında” dedi.
Bu haber 11889 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI