thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:GMKA Yatırımcılara Yol Haritası Sunuyor

Tarih: 09-02-2024 10:19:35 Güncelleme: 09-02-2024 12:17:35 + -


Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), Balıkesir ve Çanakkale’nin içinde olduğu Güney Marmara Bölgesine yatırım yapmak isteyen girişimciler için kapsamlı fizibilite raporları hazırlayarak yol haritası sunuyor.


GMKA Yatırımcılara Yol Haritası Sunuyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyetlerini sürdüren GMKA’nın hazırlamış olduğu fizibilite raporları, yatırımcılara bölgenin potansiyelini değerlendirme ve doğru stratejiler geliştirme konusunda önemli bir rehber niteliği taşıyor.

 

Ajans tarafından hazırlanan fizibilite raporları geniş bir sektörel yelpazede çeşitli fırsatları ortaya koyuyor. Kırsal yatırımlardan, turizm yatırımlarına; madencilik yatırımlarından, yenilenebilir enerji yatırımlarına kadar birçok sektörde detaylı analizler içeren raporlar, yatırımcılara bölgeye yönelik potansiyel avantajları gösteriyor. Bölgede yatırım yapılabilecek potansiyeli ortaya koyan raporlar ile hem yatırımcısına zaman kazandırıyor, hem de uygulanabilir, sürdürülebilir ve yatırımlarının karlı bir yatırıma dönüşüp dönüşemeyeceğini değerlendirebilme konusunda yardımcı oluyor.

 

YENİ FIRSATLAR GİRİŞİMCİLERİN ÖNERİSİNE SUNULUYOR

Stratejik öneriler içeren raporlar ile yeni fırsatları da girişimcilerin önerisine sunuluyor. GMKA’nın hazırladığı bu raporlar, bölgeye yönelik yapılan yatırımların başarı şansını artırarak bölgenin ekonomik kalkınmasına da katkı sağlıyor. Aynı zamanda, yatırımcıları bölgeye çekerek istihdamın artmasına ve yerel ekonominin güçlenmesine katkıda bulunuyor.

 

Güney Marmara Bölgesi, bu kapsamlı fizibilite raporları sayesinde sadece yerel değil aynı zamanda ulusal ve uluslararası yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Ajans, bölgeye yapılacak stratejik yatırımların başarılı ve sürdürülebilir olması adına yatırımcılara rehberlik etmeye de devam ediyor. Bölgede fizibilite raporları ile hali hazırda yatırımlarını gerçekleştirmiş firmalar bulunurken birçok sektör için GMKA her sene rapor üretmeye de devam ediyor.

 

 “RAPORLAR YATIRIMLARIN BAŞARI ŞANSINI ARTIRIYOR”

GMKA tarafından hazırlanan raporların bölgenin geniş potansiyelini analiz ederek doğru stratejiler geliştirme konusunda yol gösterici nitelik taşıdığından bahseden GMKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, “Bu raporlar sadece çeşitli sektörlerdeki fırsatları ortaya koymakla kalmayıp aynı zamanda stratejik önerilerle yeni fırsatları girişimcilerin dikkatine sunuyor. Bölgeye yapılan yatırımların başarı şansını artırarak ekonominin canlanmasına da destek oluyor. Bu büyük potansiyele sahip bölgeye yatırım yapmak isteyenleri bekliyoruz, çünkü birlikte başarılı ve kalkınmış bir geleceği inşa etmek için adımlar atmaya hazırız” diye konuştu.
Bu haber 771 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER BÖLGESEL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI