thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Gider’den Çan ve Lâpseki’ye Çifte Müjde

Tarih: 19-11-2023 09:09:38 Güncelleme: 19-11-2023 09:10:38 + -


AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Lapseki’de Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası, Çan’a ise Fen Lisesi’nin yeni hizmet binalarının Aralık ayında ihaleye çıkarılarak kısa sürede faaliyete geçmesinin planlandığını açıkladı.


Gider’den Çan ve Lâpseki’ye Çifte Müjde

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Lapseki’de Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası,  Çan’a ise Fen Lisesi’nin yeni hizmet binalarının Aralık ayında ihaleye çıkarılarak kısa sürede faaliyete geçmesinin planlandığını açıkladı. Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, öncelikli Çan’da Fen Lisesi’nin ihtiyacı olan yeni hizmet binası ile eğitim kalitesinin ve sosyal imkanların artırılmasının öngörüldüğünü belirterek; “Çan Fen Lisesi’nde 24 derslikli yeni bir okul binasına ek olarak, 200 kişilik öğrenci pansiyonu ve spor salonu inşa edilecek. Çanakkale başta olmak üzere, Türkiye’nin dört bir yanından belirli bir başarı kıstasını geçmiş öğrencilerin eğitim göreceği alanların da tüm ihtiyaçları karşılar vaziyette olması bizler için önemli. İçerisinde yemekhaneden, bilgisayar dersliğine, kütüphanesinden, laboratuarlarına kadar her türlü teknik altyapı son teknolojiye göre kurulmuş olacak. Bunun yanında yatılı bir okul olma özelliği de olan Çan Fen Lisesi’nde sosyal donatıların da ihtiyaçları karşılaması gerekiyor. Bu kapsamda spor salonuna ek olarak 3 bin 800 metrekarelik bahçe ve halı saha da proje kapsamında olacak. Öğrencilerimiz, her imkana ulaşarak eğitimlerini rahat bir ortamda sürdürebilecekler” dedi. 

 

Lapseki’de ise yeni ilçe emniyet müdürlüğü binasının yapımı için yine Aralık ayında ihaleye çıkılacağını belirten Gider; “zemin + iki kat olarak yapılacak yeni emniyet binası, gelişmekte olan Lapseki’nin ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte olacak” dedi.
Bu haber 1617 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI