thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:GESTAŞ'ta Üye "AK Partili Olsun, Çamur'dan Olsun"

Tarih: 04-11-2019 06:35:01 Güncelleme: 04-11-2019 07:48:01 + -


Volkan Uslu'nun Genel Müdürlükten ayrılmasından sonra; GESTAŞ Yönetim Kurulunda boşalan koltuğa atama gerçekleşti. CHP'li yönetim kurulu üyeleri daha öncede Vali Orhan Tavlı tarafından tartışmalı bir şekilde yönetime alınmayan İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren'in atanmasını bekledi. Beklentiler yine boşa çıktı; atanan kişi ise AK Partili Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz oldu! Öte yandan AK Partililer GESTAŞ Genel Müdürü olacak isimde bulamıyorlar!


GESTAŞ'ta Üye

Volkan Uslu'nun Genel Müdürlükten ayrılmasından sonra; GESTAŞ Yönetim Kurulunda boşalan koltuğa atama gerçekleşti. CHP'li yönetim kurulu üyeleri daha öncede Vali Orhan Tavlı tarafından tartışmalı bir şekilde yönetime alınmayan İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren'in atanmasını bekledi. Beklentiler yine boşa çıktı; atanan kişi ise AK Partili Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz oldu! Öte yandan AK Partililer GESTAŞ Genel Müdürü olacak isimde bulamıyorlar!

 

VALİ ORHAN TAVLI CHP'LİLER YERİNE AKP'Lİ VE MHP'Lİ ÜYELERİ ATAMIŞTI!

31 Mart Yerel seçimlerinde İl Genel Meclisinde birinci parti CHP olduğundan, İl Genel Meclis Başkanı da CHP'li Sadık Göğüsgeren oldu. Doğal olarak Mecliste birinci partiden 1 kişi + İl Genel Meclis Başkanı teamüller gereği GESTAŞ Yönetim Kurulu üyesi olmaları gerekiyordu. Yıllardır bu şekilde yapılan atamalar Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ile değişti! Çanakkale il genelinde yüzde 41,31 oranında oy alan CHP İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren ve CHP'den üye atamak yerine Vali Orhan Tavlı, AK Partili Enver Koç ile Cumhur İttifakı MHP'li Recai Ertan'ı GESTAŞ Yönetim kuruluna üye olarak atadı. Doğal olarak CHP'liler isyan etmişlerdi. Vali Tavlı, Meclis başkanı ve birinci parti olan CHP'den bir üyeyi atamış olsa 5 üyeden oluşan GESTAŞ yönetim kurulunda çoğunluk CHP'ye geçecekti. 31 Mart yerel seçimlerinde AK Partili oyları ile seçilerek meclise giren Enver Koç daha sonra AK Parti'den istifa ederek MHP'ye geçti. Böylece GESTAŞ Yönetim Kurulunda 2 MHP'li ve 1 CHP'li üye bulunuyordu. GESTAŞ Yönetiminde ayrıca ÇTSO'dan bir üye ile GESTAŞ Genel Müdürü makamında oturan kişi de doğal üye olarak görev yapıyorlar.

CHP'LİLER SADIK GÖĞÜSGEREN'İ UMUT ETTİ'

Edinilen bilgiye göre; GESTAŞ Genel Müdürlüğünden istifa eden ve halen atama yapılmadığı için Yönetim Kuruluna bir ismin alınması gerekiyordu. CHP İl Yönetimi ise Volkan Uslu'dan boşalan üye koltuğuna daha önce Vali Orhan Tavlı tarafından ataması yapılmayan CHP'li İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren'in bu sefer atanacağın umut etti. Fakat CHP'lilerin beklentisi boşa çıktı!

 

İLK ÖNERİLEN İSİM: ABDURRAHMAN KUZU OLDU!

Bir süredir İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz'un görevden alınması için AK Parti'de kulis faaliyetlerini yürütülüyor. Kemal Dokuz'un görevden alınmasını bekleyen ve yerine atanmak isteyen isimlerin başında ise 31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanlıklarını kaybeden Sami Yavaş ve Abdurrahman Kuzu geliyor. Kemal Dokuz halen görevden alınması için çalışmalar sürerken GESTAŞ Yönetim Kurulu üyeliğinde boş olan koltuğa Abdurrahman Kuzu öneriliyor.

 

"BURASI SEÇİM KAYBEDEN BAŞKANLAR KULÜBÜ MÜ?" TEPKİSİ

Çan Belediye Başkanlığını 31 Mart yerel seçimlerinde kaybeden Abdurrahman Kuzu'nun GESTAŞ Yönetim Kuruluna atanması önerisi beraberinde tepkiyi getirdi. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, toplantı da Abdurrahman Kuzu'nun önerilmesi üzerine; "Burası GESTAŞ Yönetim Kurulu. Burası seçim kaybetmiş belediye başkanlar kulübü değil ki. Her seçimi kaybetmiş belediye başkanını bir yerlere atanma zorunluluğu mu var" diyerek tepki gösterdiği öğrenildi.

AK PARTİLİ EYÜP YILMAZ ATANDI!

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın Çan'da seçim kaybeden Abdurrahman Kuzu'nun atanmasına yönelik gösterdiği tepki sonrasında ise AK Partili Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz'ın atanmasına karar verildiği öğrenildi.

 

MÜDÜR OLMAK İSTEYEN ÇOK.. TEKLİFİ RED EDEN ÇOK!

Öte yandan Volkan Uslu'dan boşalan GESTAŞ Genel Müdürlüğüne AK Parti içerisinde birçok ismin talip olduğu biliniyor. Bir çok isim GESTAŞ'a Genel Müdür olmayı hayal etse de; istekleri iki aydan bu yana gerçekleşmiyor! Çünkü AK Parti'nin tepe yönetiminde bulunanlar özellikle AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın bir çok isimle görüşmesine rağmen hiç birini istemediği öğrenildi.

 

Birçok isim GESTAŞ Genel Müdürü olmak istese de bir taraftan da istenilen kişiler GESTAŞ Genel Müdürü olmak istemiyorlar! AK Parti'de Bülent Turan dahil bir çok üst düzey yönetici Çanakkale dışından ünlü firmalarda çalışan bir çok isimle görüştüğü ve Müdürlük teklifinde bulunduğu, buna rağmen teklif götürülen kişilerin ise GESTAŞ Genel Müdürlüğü teklifini geri çevirdikleri öğrenildi.
Bu haber 9922 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI