marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:Genç Girişimcilerden Biga’ya Carrefoursa Yatırımı

Tarih: 10-02-2022 11:08:02 Güncelleme: 10-02-2022 11:14:02 + -


Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın Şubat ayı meclis toplantısında Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, 20 ay boyunca sorun yaşadıklarını ve kira alamadıklarını söyledi. Başkan Doğan, Biga TSO’nun altındaki bölümün genç girişimlerce kiralandığını ifade etti. Edinilen bilgiye göre çoğunluğu Bigalı olan genç girişimciler, Carrefoursa Süper’i açacaklar.


Genç Girişimcilerden Biga’ya Carrefoursa Yatırımı

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Melih Akyıl başkanlığında başlayan toplantıda ilk gündem maddesi olarak Ocak ayı gelir gider bütçesi görüşüldü. Ocak ayında 124 bin 780 lira 35 kuruş gelir elde edilirken, 178 bin 853 lira 82 kuruş da gider gerçekleşti. Oca ayı sonu itibariyle Biga Ticaret ve Sanayi Odası'nın kasasında 5 bin 977 lira 89 kuruş bulunuyor. Kredi kartlarında 28 bin 496 lira 56 kuruş bulunurken, bankalarda ise 1 milyon 452 bin 806 lira 46 kuruş yer alıyor. Biga TSO'nun toplam parası ise 1 milyon 487 bin 280 lira 91 kuruş olarak açıklandı. 2021 gelir gider hesaplarının görüşmelerinde ise gelirler 2 milyon 180 bin 493 lira 43 kuruş olarak gerçekleşirken, giderler 1 milyon 457 bin 58 lira 56 kuruş olarak gerçekleşti. Elektrik faturalarındaki zamlara değinen Biga TSO Meclis Başkanı Melih Akyıl; "Basından okuduğumuza göre Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarife düzenlemesi yapılacağını söyledi" şeklinde konuştu.

CARREFOURSA SÜPER AÇILIYOR

Toplantının gündem maddelerinin görüşmelerinin tamamlanmasıyla kürsüye çıkan Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, oda hizmet binasının altındaki bölümün kiraya verildiğini açıkladı. Başkan Doğan konuşmasında; "Odamızın altındaki bölümle ilgili sıkıntımız var. 20 aydan beri kira alamıyoruz. 10 aydır da kiracı bakıyoruz. Görüşmediğimiz kimse kalmadı. Çok kişiye gittim. Lokantacılar Odası'na gittim. Bir girişimci grup geldi. Market açacaklardı. Biz onlara onay verdik. Fakat ekonomik şartların bozulduğu, döviz kurlarının hareketliliği nedenleriyle yatırımı yapamayacaklarını söylediler. Daha sonra yeni 4 kişilik bir girişimci grup geldi. Biz de yönetimle oturduk, değerlendirdik. Odamızın menfaati için. Kiraya veremedik bir türlü çünkü. Zincir marketler ve Biga dışından çok fazla ilgili çıktı. Biz Biga dışından yabancılara vermek istemedik. Biz de genç girişimci arkadaşlara kiraya verdik. Franchise aldılar. Carrefour Süper diye. 4 tane oda üyemiz iş insanı arkadaşlarımız bunlar. Sormak istediğiniz ne varsa cevaplayabiliriz. Bu genç girişimci arkadaşlar; Erol Şener, Altan Özmucur, Tevfik Başarır ve Serdar Seçilen" şeklinde konuştu.

"BAZI KONULARI GÜNDEMİMİZDE TUTMALIYIZ"

Yaptıkları çalışmaların bir özetini anlatan Biga TSO Başkanı Şadan Doğan özetle şunları söyledi: "Seneye Biga TSO'nun 50'nci yılını kutlayacağız. Bununla ilgili hazırlık yapıyoruz. Mesleki eğitim merkezleri çalışmalarına devam ediyoruz. Biz de bununla ilgili çalışma yapacağız. Dekanımızla toplantı yaptık. 2 tane fakülteyi inşallah kazandıracağız. Haftaya Bülent Turan'ı ziyaret edip bir an önce YÖK'ten onaylanmasını sağlayacağız. GMKA Başkanı odamızı ziyaret etti. OSB'de su deposu ile ilgili bir destek almıştık. Tekrar onu hayata geçirmek için temaslarda bulunduk. 18 Şubat'ta ihalesi var. İsteyenler katılabilir. TOBB Başkanımız okullar konusunda destek oluyor. İskenderun ile Biga ön planda. Biz de TOBB Başkanımızla randevu talep ettik. Rifat beyi ziyaret etmek istiyoruz. İnşallah okulumuzu da sağlarız. Biga Belediye Başkanımızı ziyaret ettik. Çayla ilgili sıkıntıları ve olması gerekenleri paylaştık. İnşallah Allah bize bir daha böyle bir afet göstermez. Biga’mıza geçmiş olsun diliyorum. 2 No'lu Küçük Sanayi Sitesi'ni, esnaf ve sanatkârlar odamızı, kahveciler odamızı, lokantacılar ve köfteciler odamızı, ziraat odamızı, şoförler ve otomobilciler odamızı ziyaret ettik. Seçilen yönetimlere hayırlı olsun dileklerimizi ilettik. Hep beraber Biga’mızın ekonomisine katkı sağlayacak çalışmaları hep birlikte yapabilmeyi umut ediyorum. Centilmence geçen, sonucu itibariyle Bigalı esnaf ve sanatkârların kazandığı, kaybedenin olmadığı bir seçim süreci tamamladık. Biga’mız için alışveriş günlerini konuştuk. Doğalgaz elektrik zamlarını konuştuk bu ziyaretlerde. Hükümetimizin bu konuyla ilgili çok hızlı bir şekilde tedbir alması lazım. Üretmemiz lazım. İhracat yapmamız lazım. En kaliteli ihracatı yapmamız lazım. Bugünkü ziyaretler odamız için de Biga’mız için de iyi oldu. Güzel sohbetler yaptık. Demiryoluyla ilgili bir gündem oldu biliyorsunuz. Sayın Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan da konuşmasında Bandırma-Biga arasında demiryolu olması gerektiğini ve gündemlerinde olduğunu söyledi. Bugünden yarına belki olmayabilir ama bizim Biga TSO olarak, Bigalılar olarak bazı konuları gündemde tutmamız lazım. Üniversiteye iki fakülte, Karabiga'ya yat limanı, liman, fuar, alışveriş günleri, coğrafi işaret gibi konuları gündemimizde tutmalıyız. 3 tane ürünümüz de coğrafi işaret aldı, tescillendi. Peynir tatlısı, nohut kahvesi ve Biga pirinci tescillendi. Biga Ticaret Borsamız da bir çalışma yapıyor. Piyasalarımız maalesef Ocak ayında durgun geçti. Hepimiz yine de ümitliyiz. En büyük giderlerimiz doğalgaz ve elektrik gibi giderler. OSB'de yatırımlarımız devam ediyor."

 
Kaynak: https://www.medyalokum.com/

Bu haber 2470 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İLÇELERDEN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI