thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Geleneksel 23 Nisan Yarışması Sonuçlandı

Tarih: 19-04-2022 07:38:25 Güncelleme: 19-04-2022 07:40:25 + -


Gelibolu Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla geleneksel hale getirdiği konusu bu yıl "Aydınlık Türkiye’nin Geleceğindeki Hayalleriniz” olarak belirlenen yarışmasının 7’incisi sonuçlandı.


Geleneksel 23 Nisan Yarışması Sonuçlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla; Gelibolu Belediyesi tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen, resim ve şiir olmak üzere iki dalda yapılan yarışma sonuçlandı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşku ve heyecanını aşılamak, çocukların hayal dünyalarını öğrenmek ve hayallerindeki Atatürk’ü keşfetmek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın onlar için ne ifade ettiğini öğrenme amacını taşıyan yarışmanın seçici kurulu, eserleri değerlendirerek dereceye giren öğrencileri açıkladı.

 

Atatürk’ün “Küçük hanımlar, küçük beyler… Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir bahtının aydınlığısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız.” sözünden hareketle yola çıkarak, konusu bu yıl "Aydınlık Türkiye’nin Geleceğindeki Hayalleriniz” olarak belirlenen, şiir yarışması için toplam 37, resim yarışması için toplam 114 eser teslim edildi.

ŞİİR DALINDA 37, RESİM DALINDA 114 ESER YARIŞTI

Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Çoban, Deniz Cankara ile Türk Dili Edebiyatı, Türkçe ve Görsel Sanatlar öğretmenlerinden oluşan seçici kurulun yaptığı değerlendirme sonucunda dereceye girerek ödül alan öğrenciler belirlendi. Yarışmada resim dalında;  ilkokullar arasında Gazi Süleyman Paşa İlkokulu’ndan Mehmet Dora Aytekin birinci, yine aynı okuldan Yağız Tezcan ikinci, Gelibolu Akademi Kültür Koleji’nden Rena Şerav üçüncü oldu. Piri Reis İlkokulu’ndan Gizem Ata’nın eseri bu dalda mansiyon ödülünü kazandı. Yarışma komisyonu, 26 Kasım İlkokulu’ndan İdil Melek Çevik’in eserini de jüri özel ödülüne layık gördü.

 

Resim kategorisinde ortaokul öğrencileri arasında 100.Yıl Barış Ortaokulu’ndan Beyna Ekentok birinci olurken, Gelibolu Akademi Kültür Koleji’nden Melis Su Mandacı ikinci, Namık Kemal Ortaokulu’ndan Dağhan Efe Uygun üçüncü oldu. Bu dalda mansiyon ödülüne de jüri tarafından Hakimiyeti Milliye Ortaokulu öğrencisi Hiranur Özdemir layık görüldü.

Diğer yandan şiir kategorisinde 75.Yıl Cumhuriyet İlkokulu’ndan “Türk Çocuğuyum Ben” isimli eseri ile Melis Kopuk birinci, yine aynı okuldan “Bir Hayalim Var” isimli eseri ile Yaren Biçen ikinci, Gelibolu Akademi Kültür Koleji’nden “Işığımsın Atam” isimli eseri ile Deniz Karanfil üçüncü oldu. Bu dalda 26 Kasım İlkokulu’ndan “Hediye 23 Nisan” isimli eseri ile Zeynep Nur Çopur mansiyon ödülüne layık görüldü.

 

Şiir kategorisinde ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen yarışmada ise 100.Yıl Barış Ortaokulu öğrencisi “Var ol Mustafa Kemal’im” isimli eseri ile Aysu Şahbaz birinci olurken, Gelibolu Akademi Kültür Koleji’nden “Atamın Armağanı” isimli eseri ile Belinay Taş ikinci, 100.Yıl Barış Ortaokulu’ndan “Ben 23 Nisan’ım” isimli eseri ile Eyman Ege Şekerciler üçüncü oldu. Bu grupta Namık Kemal Ortaokulu öğrencisi Berrak Okuyucu’nun “Baharın En Güzel Günü” isimli eseri de mansiyon ödülüne layık görüldü. Yarışmada dereceye giren öğrencilerin hediye çekleri ve teşekkür belgeleri ise 22 Nisan Cuma günü Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek program ile saat 14:00’de takdim edilecek. Yine yarışmaya katılan tüm eserler AKM’nin ikinci katında açılacak sergi ile aynı gün görücüye çıkacak.
Bu haber 2890 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İLÇELERDEN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI