www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:FETÖ’cü Sedat Laçiner’in Kalemşörünü AK Partili Meclis Üyesi Savundu

Tarih: 06-10-2018 06:59:20 Güncelleme: 06-10-2018 07:12:20 + -


Çanakkale Belediye meclisinde Çanakkale’nin sorunlarının konuşulması bırakıldı; FETÖ’cülerin tetikçiliği Firuze Ateş mahlaslı yazılar yazan Kerem İriç konuşuldu! Belediye hakkında yaptığı haberlere isyan eden Ülgür Gökhan; “Bu FETÖ’cü artığı, FETÖ’cü bulaşığı onca kişi meslekten atılıp, tutuklanırken; aradan sıvıştı. Geçmişte yaptığını şimdi yine yandaş gazetecilik yaparak yapıyor” şeklinde eleştirdi. Firuze Ateş mahlaslı Kerem İriç’i ise AK Partili Grupbaşkan Vekili Tülay Ömercioğlu savundu!


FETÖ’cü Sedat Laçiner’in Kalemşörünü AK Partili Meclis Üyesi Savundu

15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında devlette başlatılan FETÖ operasyonlarında bugüne kadar 101 bin kişi kamu görevlerinden ihraç edilirken; binlerce kişi de FETÖ/PDY örgüt üyeliği suçlaması nedeniyle ceza evlerine atıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bile FETÖ soruşturmaları ve ihraçlar noktasındaki adaletsizliğe dikkat çekmek için 7 Eylül 2016 tarihinde “At izi, it izine karıştı” sözleriyle tepki göstermişti.

 

ÇANAKKALE’DE FETÖ SEBEBİYLE 2 BİN 328 KİŞİYE İŞLEM YAPILDI!

Türkiye’de halen devlet içindeki FETÖ’cülere karşı etkin mücadele devam ederken; Çanakkale’de de mücadele emniyet güçleri ile sürdürülmeye devam ediyor. 20 Haziran 2016 – 3 Ekim 2017 tarihleri arasındaki FETÖ operasyonları ile ilgili bilançoyu son kez açıklayan Çanakkale Valiliğinin verilerine göre; Çanakkale’de tam 2 bin 328 kşi hakkında FETÖ/PDY operasyonları kapsamında adli işlem yapıldı.

 

Türkiye’de FETÖ’nün en çok yuvalandığı üniversite olarak anılan ÇOMÜ’de tam 414 akademisyen ihraç edilirken; 490 kişi tutuklu, 782 kişi kamu görevinden ihraç edildi. FETÖ’cü işadamı ve vatandaş olarak toplamda 983 kişi hakkında adli işlemler devam ederken; 26 firarinin de halen yakalanmasına devam ediliyor.

FİRUZE SÖZ KONUSU OLUNCA; “MASUMİYET KARİNESİ”

Solcu ve muhalif kişiliği ile tanınan sendika yöneticileri bile mesleklerinden ihraç edilme ile karşı karşıya gelirken; geçmiş dönemlerde AK Partili belediye başkanları, il başkanı yakınları bile FETÖ’den yargılanırken AK Partili yöneticiler en ufak itirazda bulunmadı. Hukukçu kimliği de olan AK Partili Tülay Ömercioğlu’nun Sedat Laçiner’in tetikçiliğini yapan, Firuze Ateş takma ismiyle yazılar yazarak siyaseti dizayn eden, AK Partili belediye başkanlarını, milletvekillerini toplum önünde hedef yapan kişiyi “Masumiyet Karinesini” ilkesi ile canlı yayınlanan Meclis Toplantısında savunması şok etti.

 

“BİRŞEY BULAMADI 2012’DEKİ KONUYU GÜNDEME GETİRDİ!”

Gerçekleşen Belediye meclis toplantısında aylık konulara değerlendiren ve Belediye hakkında kamuoyuna yanlış bilgiler içeren iddialara da yanıt veren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, konuyu Firuze Ateş’e getirdi. Gökhan, Kerem İriç ile ilgili olarak yaptığı konuşmada; “2012 yılında olan bir konuyu gündeme tutup bugün getirmiş. 2014 yılında seçimler oldu; Sayıştay denetledi, müfettişler denetledi hiçbir olumsuzluğa rastlayamadılar. Ali Sürücü’nün başkan yardımcılığında emekli maaşı alamayacağı ayan beyan ortadayken; 2012’nin konusunu şimdi seçimler yaklaşınca belediyeyi eleştirecek bir şey bulamayınca 2018’de gündeme yine getirdi”

ÇANAKKALE BELEDİYESİ ARTIK TACİZ EDİLİYOR!

Bülent Turan medyası olarak bilinen basın kuruluşlarının Çanakkale Belediyesine sistematik olarak saldırıda bulunduğunu ve bu saldırıları taciz olarak nitelendiren Ülgür Gökhan; “Bunu ciddiye alan valilik de yazı göndererek bunu bize soruyor nedir bu diye? Bu artık tacizdir. Çanakkale Belediyesi bunlar tarafından tacize uğruyor. 5 tane ayrı zarf, 5 zarfın içinde birer kâğıt. Belediyeye her gün gönderiyorlar. İsraftır en azından bir zarfla gönderin. Memurlar işi gücü bırakıyor bunlara yanıt yazmaya uğraşıyor. Bu taciz değil de nedir. Müfettiş belediyemizden çıkmaz oldu. Onlara bir oda verdik burada. O konuya hiç girmiyorum ama madem kafanda bir şey var; gel müfettişin odasına ona sor o baksın. Gerçekten içler acısı durum bu. Artık canım sıkıldı”

 

FİRUZE HANIM ÇOMÜ TV’YE SORUMLU OLMUŞ!

Firuze Ateş takma isimli Kerem İriç’i eleştirmeye devam eden Ülgür Gökhan, geçtiğimiz günlerde ÇOMÜ TV çalışanları ile toplantı yapan ve kendisini ÇOMÜ TV sorumlusu olarak ilan eden Kerem İriç’in ÇOMÜ TV ve Radyosunda sorumlu olarak görevlendirildiğini açıkladı. ÇOMÜ Yönetimin yalanlandığı konu ile ilgili Gökhan; “Değerli FETÖ bulaşmışı, Firuze Hanım ile Feride Hanım ÇOMÜ Tv ve Radyosuna sorumlu olarak görevlendirildi. Hani var ya Abdullah Akın adlı kerhanecinin camilere insanımıza hakaret ettiği Atatürk düşmanı Abdullah Akın’ın olduğu ekranlara sorumlu oldu arkadaş” dedi.

 

 BU ADAM FETÖ’DEN NASIL OLDUYSA YIRTTI, NASIL YIRTTIYSA BİLEMİYORUM!

Konuyu Kerem İriç’in FETÖ/PDY örgütü ile bağlantısına getiren Ülgür Gökhan; “Bu adam hani var ya FETÖ’den yargılanan eski rektör Sedat Laçiner’in yardakçısıydı. Firuze ve Feride Hanım. Bu adam FETÖ’den yırttı nasıl olduysa artık. Nasıl yırttıysa bilemiyorum, buda dışarılarda. Gerçekten nasıl yırttıysa FETÖ’den yırttı. Bunun ne olduğunu hepimiz iyi biliyoruz. Bunlar şimdi birilerinin kuyruğunda birilerinin telefonları ile oraya sorumlu oldular. Çanakkale bunları iyi bilmelidir. Sen geleceksin buralara ortalığı karıştıracak, bir de bu memleketten ekmek yiyeceksin. O kadar da ucuz değildir herhalde diye düşünüyorum” dedi.

ÖMERCİOĞLU’NDAN FİRUZE SAVUNMASI!

Avukat kimliği de olan ve Çanakkale Belediye Başkanlığı için AK Parti’de adaylar arasında ismi geçen Tülay Ömercioğlu, Ülgür Gökhan’ın Firuze Ateş mahlaslı yazılar yazdığını itiraf eden Kerem İriç’i tekrar gündeme getirerek savunması dikkat çekti. Ömercioğlu, “Abdullah Akın konusunda sözlerinize aynen katılıyorum ama bir resmi kurum olarak hakkında herhangi bir suçlaması olmayan, herhangi bir cezası olmayan bir insanı düzgün yazmadığı, çirkin yazdığı için FETÖ’cü damgası vurmak, FETÖ’cü yargılandı, bilmem ne şeklinde ucundan karıştı bilmem neresinden girdi.. sözlerinin insanları karalamaya yönelik olduğu daha dikkatli yapılması gerektiğine inanıyorum. Bir insan ceza yemeden hükümlü sayılamaz, şüpheli sayılır. Şüpheli hakkında da kamuoyuna açıklama yapılamaz” dedi.

 

Ömercioğlu’nun sözleri üzerine Gökhan; “Onlar da o zaman düzgün yazsınlar, yalan yazmasınlar. Sizin sözü neden oradan aldığınızı anlayamadım. FETÖ ile rektörü ilişkilendirdim. 9 yıl 10 ay ceza almıştır. Eski rektörün beraber tetikçilik yaptığı kişi hakkında konuştum” dedi.

 

Ömercioğlu ise; “Ama bu sözleriniz insanların ailesini çok üzen çok rencide eden bir tutum. Bunlar öyle sözler ki; bizler hukukçu olarak bir hükümlüye bile suçlu diyemiyoruz. Bu konularda daha hassas davranırsanız sevinirim. Kimsenin çoluğunu çocuğunu etkileyecek davranış ve tutumlarda bulunulmamasını rica ediyorum” dedi. Ömercioğlu’nun hassas davranmaya davet ettiği Ülgür Gökhan ise yanıt olarak; “Davranıyorum, çok davranıyorum ama çok yalan söylüyorlar. Yalan söylüyorlar. Olmaz ama böyle; aman biz demeyelim, hukuk diyoruz ama artık o kadar aşağılık seviyede yalan söylüyorlar ki.. Doğruyu söyleseler yada doğruya yakın bir şey yazsalar diyeceğim ki; bakın o öyle değil böyle. Ama baştan aşağıya yalan yazıp söylüyorlar.

 

“YAKALANANLAR FETÖ’DEN YARGILANDI, BUNUN GİBİLER YIRTTI”

Daha o zamanlarda Sedat Laçiner ile ilgisi olduğu zamanlarda bizim hakkımızda davalar açıldı. Yargılandım ben bunlar yüzünden. Hamit Palabıyık vardı bunların bir de.. Neler neler yaşandı Çanakkale’de bunların yaptıklarını herkes biliyor. Yakalananlar FETÖ’den yargılandılar ama bazıları içinden sıyrılıverdi. Bunu herkes söylüyor; Türkiye’de bir kısım yargılanır ceza evlerinde yatarken; bir kısmı yırttı. Hatta yırtanların da para karşılığında yırttığı iddiaları var. Geçmişte FETÖ ile selamlaşan, onlarla iş yapan, el sıkışan kişilerin hiç olmazsa susmaları gerekir. Kalkıp bana iftira atma. Onu da beni de herkes bilir. Kamuoyunu yanıltma hakkına sahip olamaz” dedi.

 

GAZETEN KAÇ TANE BASIYOR, OKUNMUYORSUN BİLE!

Ömercioğlu’nun Kerem İriç’i hararetli bir şekilde savunmaya devam etmesi üzerine Ülgür Gökhan; “Avukat hanım bakın bu bir değil iki değil. Olmamış bir daha yazmışlar. Yazdın sustuk, gel incele diyoruz. Müfettiş burada gel ona söyle, meclis üyelerine söyle. Sormak lazım, soramıyorsan sordur. Ayıp denen bir şey var. Ben atayım manşeti kim ne derse yırtsın. İddia ediliyor diye yazınca yırtıyorlar. Ben olmadık bir şey söylesem ve iddia ediliyor desem olur mu? Kalk araştır soruştur. Gazeten kaç tane basılıyor, doğru düzgün okunmuyor bile. Nasıl bir gazetesin. Hayatın yalakalık. İnandırıcı değilsin, kendini küçültüyorsun. Hâlbuki doğru yaz, bilgili yaz, bizi yönlendirici yaz ki başımızın üstünde yerin olsun. Ama maalesef birilerine yaranmak için bunları yapıyorlar. Bunlara fırsat verilmemesini diliyorum” dedi.
Bu haber 11284 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI