thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Ezine Gıda OSB’de İlk Fabrikanın Temeli Atıldı

Tarih: 02-05-2022 05:31:29 Güncelleme: 02-05-2022 06:22:29 + -


Türkiye’nin ne hızlı kurulan ve parselleri adeta kapış kapış giden Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi bölgesinde düzenlenen törenle ilk fabrikanın temelleri atıldı. Ezineli bir firma olan Troya PetFood isimli şirkete ait olan fabrikada üretilecek olan Kedi ve Köpek mamaları Türkiye'nin yanı sıra tüm dünyaya ihraç edilecek.


Ezine Gıda OSB’de İlk Fabrikanın Temeli Atıldı

Türkiye’nin ne hızlı kurulan ve parselleri adeta kapış kapış giden Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi bölgesinde düzenlenen törenle ilk fabrikanın temelleri atıldı. Ezineli bir firma olan Troya PetFood isimli şirkete ait olan fabrikada üretilecek olan Kedi ve Köpek mamaları Türkiye'nin yanı sıra tüm dünyaya ihraç edilecek.

 

Ezine Gıda İhtisas bölgesinde düzenlene temel atma töreniyle büyük bir heyecan yaşandı. OSB’de ilk fabrikanın temel atma heyecanına; AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, il Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Abdullah Köklü, Ezine Kaymakamı Yunus Kızılgüneş başta olmak üzere ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu, ÇTB Meclis Başkanı Abdullah Deniz, İl Genel Meclis Başkanı Nejat Öder, kurum ve kuruluşların amirleri ve davetliler katıldı.

100 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANACAK

Ezine’de kurulan ve her geçen gün büyüme içerisinde olup Kedi ve Köpek maması üzerine üretim yapan Troya PetFood şirketine ait fabrikanın hizmete girmesi ile birlikte 100 kişiye istihdam sağlanacak. Üretilecek olan Kedi ve Köpek mamaları Türkiye’nin yanı sıra yurtdışına ihraç edileceği öğrenildi. Gittikçe büyüyen mama pazarına yatırım yapan Troya PetFood A.Ş’nin fabrikasının temsili temel atma töreni ile duygu ve düşüncelerini paylaşan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan; “Ezine Gıda OSB'de evcil hayvan maması üretecek ilk fabrikanın temel atma törenini attık. 8 Bin istihdamın hedeflendiği, 1500 dönüm üzerinde, gıda sektöründe 50 fabrikanın yükseleceği Ezine Gıda İhtisas OSB bir Türkiye projesidir” ifadelerine yer verdi.

ALTINOK; “EMEĞİ GEÇEN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLER”

Ezine Gıda İhtisasa OSB Müdürü Alper Altınok da heyecan duyan bir başka isimdi. Altınok sosyal medyadan yaptığı paylaşımda; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1937 yılında ifade ettiği; “Endüstrileşmek, en büyük millî davalarımız arasında yer almaktadır. Çalışması ve yaşaması için ekonomik elemanları memleketimizde mevcut olan büyük, küçük her çeşit sanayi kuracağız ve işleteceğiz. En başta vatan müdafaası olmak üzere, mahsullerimizi kıymetlendirmek ve en kısa yoldan, en ileri ve refahlı Türkiye idealine ulaşabilmek için, bu bir zarurettir." İfadelerini paylaşarak; “Çok şükür Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgemizde ilk fabrikamızın temel atma törenini gerçekleştirdik. Bugüne kadar emeği geçen ve törene katılan herkese sonsuz teşekkürler” ifadelerine yer verdi.
Bu haber 3603 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI