thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:“Eşsiz Kahraman Atatürk, Vatan Sana Minnettardır”

Tarih: 10-11-2023 08:11:13 Güncelleme: 10-11-2023 08:17:13 + -


Çanakkale Milletvekili ve CHP Parti Meclisi Üyesi Özgür Ceylan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 85'nci yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.


“Eşsiz Kahraman Atatürk, Vatan Sana Minnettardır”

Çanakkale Milletvekili ve CHP Parti Meclisi Üyesi Özgür Ceylan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 85'nci yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı. Ceylan yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

 

“Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, büyük devrimci; yaşamını Türk Ulusu ve onun bağımsızlığına adadın. Kurduğun Cumhuriyeti ve ilkelerini sonsuza kadar yaşatacak, iki büyük eserine de kararlılıkla sahip çıkmaya devam edeceğiz. İlke ve devrimlerinin ışığında ya yolunda yürüyecek ya uğrunda öleceğiz. Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 85 inci yılında, saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

 

Atatürk'ün en büyük zaferi, işgal altında, orduları teslim alınmış bir İmparatorluğun küllerinden yarattığı çağdaş, laik Türkiye Cumhuriyeti devletidir.

 

Büyük önder, kurduğun Cumhuriyet’e gerçek anlamda sahip çıkamamış olmanın mahcubiyetini yaşıyoruz. Bugün karşı karşıya olduğumuz manzara ulusal kurtuluş savaşını başlattığınız günlerdeki kadar kötü olmasa da Cumhuriyet’in temel nitelikleri ve Anayasal Hukuk sistemi ciddi bir yargı darbesi tehdidi altındadır. Ulusa hedef olarak gösterdiğin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak şöyle dursun, tek adam rejimi ve hukuk tanımazlık geçer akçe olmaya başlamıştır. Ancak, bizlere miras bıraktığın ilke ve devrimlerin ışığında Cumhuriyete ve ilkelerine sahip çıkacağız.

 

İşte bu nedenledir ki Cumhuriyeti yeniden demokrasi ile taçlandırmak gibi bir görev önümüzde durmaktadır. Bu hedef doğrultusunda, kurduğun partinin bir neferi olarak ifade ediyorum ki; bütün unsurlarımızla mücadele etmeye hazırız ve bu gerici kalkışmayı püskürtecek dinamiklere sahibiz.

 

Atatürk'ün en büyük eserim dediği lâik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'ni, ülkesi ve ulusuyla bölünmez bir bütün olarak sonsuza kadar koruma ve yaşatma sorumluluğumuzun bilinciyle büyük devrimciyi aramızdan ayrılışının 85 inci yılında, bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyorum.”
Bu haber 752 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI