marketingfutbol.club bonus veren siteler bahis siteleri
Bugun...
Bizi izleyin:"Esnaf ve Vatandaşlar Hayat Pahalılığından Dertli.."

Tarih: 08-05-2022 08:59:29 Güncelleme: 08-05-2022 09:01:29 + -


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Cuma pazarını gezerek esnafın ve vatandaşın derdini dinledi. Erkek bu arada yaptığı açıklamada, “Bir gerçek var, maalesef tarihimizin en ağır ekonomik krizini yaşıyoruz. Bugün pazarda bunu derinden hissediyoruz. Vatandaşlarımız ve hemşerilerimiz ile konuşuyoruz. 3 kilo patates 40 lira. Vatandaşın alım gücü erimiş” ifadelerine yer verdi.CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Cuma pazarını gezerek esnafın ve vatandaşın derdini dinledi. Erkek bu arada yaptığı açıklamada, “Bir gerçek var, maalesef tarihimizin en ağır ekonomik krizini yaşıyoruz. Bugün pazarda bunu derinden hissediyoruz. Vatandaşlarımız ve hemşerilerimiz ile konuşuyoruz. 3 kilo patates 40 lira. Vatandaşın alım gücü erimiş” ifadelerine yer verdi.

 

“VATANDAŞIMIZIN ALIM GÜCÜ ERİMİŞ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Cuma pazarına giderek esnaf ile konuştu, vatandaşı dinledi. Erkek sonrasında yaptığı açıklamada, “Bir gerçek var, maalesef tarihimizin en ağır ekonomik krizini yaşıyoruz. Bugün pazarda bunu derinden hissediyoruz. Vatandaşlarımız ve hemşerilerimiz ile konuşuyoruz. 3 kilo patates 40 lira. Vatandaşın alım gücü erimiş. Asgari ücretle çalışanlar, işsizler, 40 milyonun üzerinde insan açlık ve yoksullukla mücadele ediyor. Toplumu derin bir yoksullukla karşı karşıya bırakanlar Türkiye’nin sorunlarını çözme ve yönetme kabiliyetini yitirdi. Bu tabloyu mutlaka değiştireceğiz. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Bizim amacımız bu memlekette bir tek çocuğun dahi yatağa aç girmemesini sağlamak. Bizim amacımız bir evin dahi karanlıkta kalmamasını sağlamaktır. 85 milyonun barış, huzur ve kardeşçe yaşamasını mutlaka başaracağız. Türkiye’yi bu kutuplaşma girdabından çekip çıkaracağız. Güzel günler yakın. Seçim kararı alındığı gün dahi Türkiye rahat bir nefes alacaktır” dedi.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİ SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Erkek ayrıca Danıştay savcısının İstanbul Sözleşmesinden çekilmesinin hukuka aykırı olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı, “Danıştay savcısının görüşü çok çok önemlidir. Cumhurbaşkanı, meclisin yasayla onayladığı bir düzenlemeyi tek imza ile iptal edemez. Buna Türkiye Büyük Millet Meclisinin yetkisini gasp etmek denir. Umarız Danıştay cesur bir duruş gösterir. Hukuktan yana bir duruş gösterir. Bir hukukçu olarak şunu söyleyeyim, kuvvetler ayrılığının sağlanamadığı ve insan haklarının güvence altına alınmadığı bir toplumda anayasa ve hukuk yoktur. Danıştay savcısının görüşü çok çok önemlidir. Cumhurbaşkanı, meclisin yasayla onayladığı bir düzenlemeyi tek imza ile iptal edemez. Buna Türkiye Büyük Millet Meclisinin yetkisini gasp etmek denir. Danıştay buna mutlaka dur demelidir. Zaten hukukun üstünlüğü sağlanamadığı için ekonomik kriz derinleşiyor. Bugün ekonomistler ekonomik krizden çıkışın önce hukuk devleti olduğunu söylüyorlar. Demokratik hukuk devleti ve tarafsız, bağımsız yargıyı ilk seçimden sonra tesis edeceğiz. İstanbul Sözleşmesi’ni de savunmaya devam edeceğiz”
Bu haber 611 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI