www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:Erdoğan İlk Kez Konuştu: “Doğal Adayım”

Tarih: 26-07-2023 07:22:36 Güncelleme: 26-07-2023 07:30:36 + -


Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, uzun bir aradan sonra Biga'da görev yapan gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi ve 24 Temmuz Basın Bayramı'nı kutladı. Erdoğan sohbet havasında geçen toplantıda yerel seçimlerle ve belediye çalışmalarıyla ilgili değerlendirme yaparken, ilk kez adaylığı ile ilgili de konuştu ve; "Biz görevimizin başındayız. Biz doğal adayız" ifadelerini kullandı.


Erdoğan İlk Kez Konuştu: “Doğal Adayım”

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, uzun bir aradan sonra Biga'da görev yapan gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi ve 24 Temmuz Basın Bayramı'nı kutladı. Erdoğan sohbet havasında geçen toplantıda yerel seçimlerle ve belediye çalışmalarıyla ilgili değerlendirme yaparken; "Biz görevimizin başındayız. Biz doğal adayız. Bize göre adaylık süreçleri için erken. Son güne kadar bizim görevimiz devam ediyor. Biga'nın eksiklerinin bir an önce tamamlanmasıyla ilgili görevimiz devam ediyor" ifadelerini kullandı.

 

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla düzenlenen kahvaltı programında basın çalışanlarıyla bir araya geldi. Havuz Cafe’de düzenlenen programa Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve ilçede yayın yapan yerel ve ulusal medya kurumları temsilcileri ve çalışanları katıldı. Gazetecilerin günün kutlayan Erdoğan, “Tüm emekçi arkadaşlarımın basın bayramını kutluyorum. Kolaylıklar diliyorum. Başarılar diliyorum” dedi.

 

DOĞAL ADAY ÇIKIŞI

Sohbet havasında geçen toplantının devamında ilk kez adaylığı ile ilgili de konuşan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan; "Bir genel seçim geçirdik. Önümüzde yerel seçimler var. Diğer partilerde aday adaylığı ile ilgili süreçlerin başladığını görüyoruz. Olağan bir durum. Sürecin şimdiden başlaması normal. CHP'de 2 aday adayı var. İyi Parti'den de bir aday adayı açıklama yaptı. Biz görevimizin başındayız. Belediye başkanları zaten doğal adaydır. Biz doğal adayız. Bize göre süreç için erken. Son güne kadar bizim görevimiz devam ediyor. Biga'nın eksiklerinin bir an önce tamamlanmasıyla ilgili görevimiz devam ediyor. Aday adayları ne kadar çok olursa millet daha kolay karar verir" dedi.

"OLAĞANDIŞI BİR SÜREÇ GEÇİRDİK"

Göreve geldikten sonra çok sayıda olağanüstü olay yaşadıklarını dile getiren Erdoğan; Geçirdiğimiz zamanı da gözden geçirirsek normal bir dönem yaşamadık. Pandemi, Rusya Ukrayna savaşı... Biga’da 60 bin kişiye hizmet veren kamu kurumunun etkilenmemesi mümkün değildi. Göreve geldiğimizden bu yana Biga Belediyesi daha sağlam bir şekilde hizmet etmeye devam ediyor. Pandemiye, depreme rağmen iyi hizmet ediyoruz. Daha zengin bir belediye olarak hizmet ediyoruz. 50 milyon liralık 25’e yakın araç aldık. Millet Bahçesi’nin alanının kamulaştırmasını yaptık. Mezbahamız şehir içinde kaldı. Kamyon garajımız ve nakliyeciler sitemiz için Göktepe’de araziyi de Biga Belediyesi'ne kattık. Spor alanlarımızdan mevcut olanları yenilettik. Çavuşköy’de 122 bin metrekare alanı spor merkezi yapmak üzere belediyemize kazandırdık. Atlı binicilik tesisi projesi hazır. Pancar deposunun orada minia Çanakkale projemiz hazır. 2024’ün başında ihalesini yapmayı planlıyoruz. Demirlerin sökülmesi başlayacak" ifadelerini kullandı.

 

"İKİ AYA KADAR SORUN KALMAYACAK"

Biga Belediyesi'nde 530 personelin olduğunu, 100'den fazla aracın görev yaptığını dile getiren Erdoğan; "Ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Kültür ve sanatla ilgili genelgeler vardı. Onun için o alandaki çalışmalarımızı bir takvim çerçevesinde gerçekleştiremedik. Ancak 3 defa devlet tiyatroları geldi. Çeşitli etkinlikler yaptık. Festivaller düzenledik. Kültür festivali düzenledik. Bunların dışında ekiplerimizle yol çalışmalarını sürdürmeye çalıştık. Bundan sonra 2 aya kadar yol çalışmalarımızla ilgili sorunumuz kalmayacak. Bizim ekiplerimiz de yol tamiratlarıyla ilgili yoğun mesai harcayacaklar" dedi.
Bu haber 1479 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İLÇELERDEN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI