www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:Erdoğan’a “Kişiye Özel İmar Kıyağı” Suçlaması!

Tarih: 10-06-2023 06:47:28 Güncelleme: 10-06-2023 07:32:28 + -


Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan'a yönelik meclis üyelerinin yaptığı suçlamaların ardı arkası kesilmiyor. Biga Belediye Meclis Üyesi Yahya Bulan ve Zeki Mutlu yaptıkları açıklamalar ile AK Partili Belediye Başkanı Bülent Erdoğan hakkında kişiye özel imar çıkartmak suçlamasında bulundular.


Erdoğan’a “Kişiye Özel İmar Kıyağı” Suçlaması!

Biga'da son yıllarda belediye yönetiminin yaptığı tartışmalı işlere her gün bir yenisi eklenmeye devam ediyor. AK Parti Belediye Başkanı Bülent Erdoğan hakkında Biga Belediye Meclis Üyesi Yahya Bulan yaptığı yazılı açıklamada Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan'ı eleştirirken birtakım iddialarda da bulundu. Bir diğer meclis üyesi Zeki Mutlu ise fotoğraf paylaşarak kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Her iki meclis üyesi de kişiye özel imar kıyağı iddiasında bulundu.

 

"KİŞİYE ÖZEL İMAR KIYAKLARI..."

Bağımsız meclis üyesi Yahya Bulan'ın belediye binasından zorla çıkartılması iddiası hala gündemdeki yerini korurken, Bulan geçtiğimiz günlerde yaptığı yazılı açıklamada; "Değerli arkadaşlar. Geçen haftalarda sizlerle paylaştığım Biga Belediyesi'nde yapılan encümen toplantısından sonra şahsıma yapılan hakaret ve saldırıyı, arada Cumhurbaşkanı seçimleri girdiğinden dolayı kamuoyunda yanlış anlaşılacağını düşünerek fazla açamadım. Ben Biga halkı adına buradayım ve halkın menfaatini gözetmek zorundayım, fakat bir takım engellemeler ve hakaretlerle görevimi yapmaya engel olmaya çalışıyorlar. Öncelikle şunu söyleyeyim, biz susan dilsizlerden olmadık, görüp de görmemezlikten gelemedik, duyup da duymadık diyemedik. Ranta hiçbir zaman onay vermedik ve vermeyeceğiz. Biz bir takım kayırmacılıklara müsaade etmedik etmeyeceğiz. Bir takım oyunlarla bizim üzerimize gelmeye çalışanlar, bizde açık arayanlar bilsinler ki bizde ancak trafik cezası bulurlar ama unutmasınlar ki onların her yerleri açık! Şu anda görev süresinin son yılına girildiğinde bir takım kişilere yapılmış özel imar kıyakları dışında Biga'mıza kazandırdığı kocaman bir hiç olan, bir taraftan önümüzdeki seçimlerde eğer aday olursa yüzde 100 kaybedeceğini bildiğinden onun stresini yaşayan, 3'üncü dönemde yine benim tekrar gizli oyla encümene seçilmem adamı delirtti. Encümen seçiminin yapıldığı gün nasıl büyük bir hazımsızlık yaşadığını orada bulunan herkes gözlemledi. Çünkü biliyordu ki onun yanlış işlerine biz geçit vermeyecektik. Şahsıma yaptığı bu hakaret asla beni yıldıramayacak. Bundan sonra yasal yollardan ayrılmadan yapılan haksızlıkların karşısında durmak dün olduğu gibi bugün de bizim boynumuzun borcudur. Kamuoyuna saygılarla" ifadelerini kullandı.

 

"BU KONULARDA NİYE DAVA AÇMIYORSUNUZ?

Biga Belediye Meclis Üyesi Zeki Mutlu da yine aynı iddiaları gündeme getirerek; "Sevgili arkadaşlar. Yaklaşık 2 ay kadar önce fotoğrafları yayınlayarak kişiye özel imar kıyağından bahsetmiştim. Bu yeni imara açılan yeni yaka denilen semtte çaya paralel olarak giden uzun tek taraflı cadde var. Pazaryerinin karşısından başlıyor, Hacımadan Köprüsü'ne kadar devam ediyor. Bütün binalar 3 katlı konut. Oysaki bu belediyeci beylerin binaları ise altları dükkân, üstleri iki kat konut. Şimdi bütün arkadaşlarıma soruyorum. Ben bu yazımı sizlerle paylaştıktan sonra en ufak bir şekilde iddiama cevap olarak konudan bahseden bir açıklama gördünüz mü duydunuz mu? Adamlar kör oldu, sağır oldu, tık yok... Böyle bir savunma ve benzeri bir yazı gören varsa lütfen yazsın. Öte yandan beylere tekrar soruyorum. Hakkımda 14 tane dava açmışsınız. Bunları niye eklemediniz. O yazılarımda da size bütün olanı biteni söyledim. Niye dava açmıyorsunuz" ifadelerine yer verdi.
Bu haber 1948 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI