www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:Encümen Çatlağı: Cumhur İttifakı Biga'da İşlemiyor..

Tarih: 06-04-2022 08:49:34 Güncelleme: 06-04-2022 08:53:34 + -


31 Mart 2019 seçimlerinden bu yana Cumhur İttifakı Biga'da bir türlü işlemedi. Biga Belediye Meclisinde Cumhur İttifakı meclis çoğunluğuna sahip olsa da; kritik komisyon ve encümen seçimlerini kaybediyorlar. Gerçekleşen son Encümen seçimlerini yine Millet İttifakı üyeleri kazandı!


Encümen Çatlağı: Cumhur İttifakı Biga'da İşlemiyor..

Biga Belediyesi'nde Cumhur İttifakı'nda yaşanan çatlak sonucunda geçtiğimiz yıl encümen üyeleri seçiminde Millet İttifakı'nın adayları olan Ersoy Akyıl ve Alper Şen seçilmişlerdi. Katip üyeler de CHP'li Zafer Demirbaş ile CHP'li Ergün Tulnay'dan oluşmuş, İyi Partili Tamer Ergün birinci Meclis başkanvekili seçilirken, CHP'li Recai Cesur ise belediye ikinci meclis başkan vekili seçilmişti.

 

Biga Belediye Meclisi Nisan 2022 ayı Olağan Meclis Toplantısı Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan başkanlığında 5 Nisan 2022 Salı saat 16.00’da Belediye Meclis Salonunda yapıldı. Toplantıda 9 gündem maddesi görüşülerek oy birliğiyle karara bağlandı.

 

Ak Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan, CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk, MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya, siyasi partilerin yönetimleri, muhtarlar, partililer, vatandaşlar ve basın mensupları toplantıyı takip ettiler.

AK PARTİ – MHP BİR TÜRLÜ MECLİSTE UZLAŞAMADI

Gerçekleştirilen belediye meclis toplantısında encümen seçimlerinde Cumhur İttifakı'nda yaşanan çatlak encümen üyesi seçimlerine yansıdı. İYİ Partili Tamer Ergün'ün mazereti nedeniyle katılamadığı toplantıda; Cumhur İttifakı'nın Başkan Erdoğan'ın yanı sıra 13 meclis üyesi, 1 bağımsız meclis üyesi ve Millet İttifakı'nın ise 10 meclis üyesi yer aldı.

 

CHP VE İYİ PARTİLİ İSİMLER ENCÜMEN SEÇİLDİ!

Gizli oylamayla yapılan seçimde Cumhur İttifakı adına aday gösterilen AK Partili Jale Kırbaş 12 oy, MHP'li Sıtkı Keçeci 11 oy alırken; Millet İttifakı adına aday gösterilen CHP'li Birol Özlenir 13 oy, İyi Partili İbrahim Demircan ise 13 oy alarak 1 yıllığına encümen üyesi seçildiler.

 

Denetim komisyon raporunun okunması ve 2021 Mali yılına ait faaliyet raporunun görüşülüp oy birliğiyle kabul edildi. Denetim komisyon raporunun görüşülmesi sürecini Meclis Üyesi Recai Cesur yönetti.

 

Komisyon seçimlerinde ise Kültür Sanat Faaliyetleri Komisyonu dışındaki tüm komisyonlar oybirliği ile kabul edilirken, Bağımsız Meclis Üyesi Zeki Mutlu bu komisyonda red oyu kullandı ve sonuç oy çokluğuyla kabul edildi. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan seçimler sonrası seçimleri kazanan üyeleri tebrik ederken, görev süresi dolan üyelere de teşekkür etti.

2022 YILI İHTİSAS KOMİSYON ÜYELERİ İSE ŞÖYLE OLUŞTU

İMAR KOMİSYONU - Fatih Alkan, Sadettin Sert, Sıtkı Keçeci, Alper Şen, İbrahim Demircan

PLAN BÜTÇE KOMİSYONU - Sadettin Sert, Kerim Özdemir, Mümin Kahraman, Erhan Sürer, Ersoy Akyıl

ÇEVRE SAĞLIĞI KOMİSYONU - Suzi Özden, Nazım Hikmet Keskiner, Recai Cesur

KÜLTÜR VE SANAT FAALİYETLERİ KOMİSYONU - Nesrin Sirkeci, Jale Kırbaş, Kerim Özdemir, Birol Özlenir, Hakan Aslantürk

GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU - Kerim Özdemir, Fatih Alkan, Mehmet Altındiş, Zafer Demirbaş, Recai Cesur

MESLEK KURULUŞLARI İLE İLİŞKİLERİ DÜZENLEME KOMİSYONU - Mümin Kahraman, Mehmet Altındiş, Kerim Özdemir, Ergün Tulnay, Ersoy Akyıl
Kaynak: https://www.medyalokum.com/

Bu haber 3198 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İLÇELERDEN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI