thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:En Hızlı Büyüyen Şirketler Arasında Çanakkaleli “Sessiz Dev”

Tarih: 30-01-2017 05:07:42 Güncelleme: 30-01-2017 06:37:42 + -


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), “Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketini” belirledi. TOBB’un belirlediği sıralamada yer alan ilk 100 firmanın büyüme hızı ise; Türkiye’nin büyüme hızını 12’ye katladı. Gizli Devler arasında görülen bu şirketler arasında ise Çanakkaleli firma olan Dönmez Demir İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi de yer aldı.


En Hızlı Büyüyen Şirketler Arasında Çanakkaleli “Sessiz Dev”

2012’den 2015’e üç yıllık büyüme hızları değerlendirilerek oluşturulan en hızlı 100 şirketi listesinin başında yüzde 4472.9 büyüyen Ares Tersanecilik yer alırken; listede bulunan şirketlerin üç yıllık ortalama büyüme hızı da yüzde 438.1 oldu. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Bu firmalarda israf sıfır. Kayserili olunca sıfır israf çok hoşuma gidiyor” dedi.

 

TOBB öncülüğünde ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğinde yapılan yarışmanın ödül töreninde konuşan Hisarcıklıoğlu, rakamlarla Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketini anlattı. Hisarcıklıoğlu, , “Ülkemizin en hızlı büyüyen şirketlerinin başarılarına küresel ölçekte dikkat çekmek ve küresel bağlantılarını kuvvetlendirmek istiyoruz” dedi.​

 

TOBB öncülüğünde, TEPAV işbirliği ile Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi belirlendi. Ödül Töreni TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin de katılımıyla gerçekleştirildi.  Satışlarını 3 yılda yüzde 4 bin 473 oranında artıran Antalya firması Ares Tersanecilik ilk sırayı aldı. İlk 100’deki şirketler, Türkiye’den 12 kat daha hızlı büyüdü. Listede en çok şirketin İstanbul’dan, sektörel ağırlığın ise toptan ticarette olduğu görüldü.

GİZLİ DEVLER ARASINDAKİ ÇANAKKALELİ “DÖNMEZ DEMİR”

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), “Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketler sıralamasında 68’nci sırada Çanakkaleli bir şirket yer alıyor. Çanakkale iş dünyasınca yakından tanınan Dönmez Demir İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketinin ise kuruluşu 1986 yılına uzanıyor.

 

Merhum iş adamı Mustafa Dönmez tarafından kurulan Dönmez Demir İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, küçük bir aile firması iken; başına 2005 yılında Gökhan Dönmez geçmesiyle birlikte şirketleşti. Kurulduğu tarihten itibaren dürüstlüğü çalışkanlığı kaliteyi ve müşteri memnuniyetini ilke edinen Dönmez Demir İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, demir-çelik sektöründe önemli ve güçlü bir yer edindiğini TOBB’un hazırladığı en hızlı büyüyen şirketler sıralamasında yer alarak da kanıtladı.

 

ÜÇ YILDA YÜZDE 211.5 BÜYÜME GERÇEKLEŞTİRDİ

 

TOBB’un verilerine göre en hızlı büyüyen şirketler sıralamasında 68’nci sırada yer alan Dönmez Demir İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi; 2012-2015 yılları arasında yüzde 211.5 gibi oldukça yüksek bir oranda büyüme gerçekleştirdi. 2015 yılı gelir aralığında şirketin gelir aralığının 5-20 Milyon TL olduğu bilgisi paylaşıldı.

 
Bu haber 8792 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI