marketingfutbol.club bonus veren siteler bahis siteleri
Bugun...
Bizi izleyin:Elektrikli ve Aile Bisikletinin Tanıtımını Yapıldı

Tarih: 04-08-2022 06:51:38 Güncelleme: 04-08-2022 08:00:38 + -


Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, kentlilerin hizmetine sunulması planlanan elektrikli bisiklet ve dört tekerlekli aile bisikletinin tanıtımını gerçekleştirdi.


Elektrikli ve Aile Bisikletinin Tanıtımını Yapıldı

Çanakkale Belediyesi tarafından kent içi ulaşımda bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması ve kentlilerin bu konuda teşvik edilmesi amacı ile gerçekleştirilen çalışmalar doğrultusunda, kentlilerin hizmetine sunulacak olan elektrikli bisiklet ve dört tekerlekli aile bisikleti tanıtımı Çanakkale Belediyesi önünde gerçekleştirildi. Düzenlenen tanıtım etkinliğine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, belediye personelleri ve firma yetkilileri katıldı. Kentlilere hizmet vermesi planlanan bisikletleri inceleyerek firma yetkililerinden kullanım şekilleri ve nasıl işletileceğine ilişkin bilgi alan Başkan Gökhan, deneme sürüşü gerçekleştirdi.  

Kentte hizmet vermeye başlayacak olan yeni bisikletlere ilişkin açıklamada bulunan Başkan Gökhan; “Biz her zaman kentte bisiklet kullanımının yaygınlaşmasını arzu ediyoruz. Bununla ilgili de imkanımız ve altyapımızın el verdiği ölçüde bisiklet yollarımızı da yapıyoruz. Tabi bunu tüm kente yaymayı da istiyoruz ancak, şöyle bir kültürü de edinmemiz gerekiyor; bisikletlilerin sadece bisiklet yolundan gideceğini düşünmememiz gerekir. O da bir araç ve trafiğin bir unsuru. Onlar da elbette yolları kullanabilir. Araba sürücüleri motorlulara nasıl dikkat ediyorlarsa, bisikletlilere de aynı şekilde dikkat etmek zorunda. Çünkü onlar da trafiğin bir unsuru” dedi.

Kent içi trafik yoğunluğunun azaltılması amacı ile bisiklet kullanımının arttırılmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Gökhan; “Kentte hizmete sunmayı düşündüğümüz elektrikli bisikletler ile kentteki bisiklet kullanımının daha da yaygınlaşacağını düşünüyoruz. Belirli bir yaş grubunun üzerindekiler de bu bisikletleri daha rahat kullanabilecekler. Biliyorsunuz kentimizde bir de elektrikli scooter var. Onların kullanımı biraz daha zor. Hatta kazalara yol açmaması için onların da hızlarını sınırlandırdık. Ama bu bildiğimiz bisikletin elektriklisi ve kullanılması da kolay bir araç. Diğer bisikletimiz de sadece belirli bir alanda bisiklet yolunda kullanılacak. İnsanlar ailecek bu bisikleti kullanabilecekler. Böylelikle biraz daha nostaljik bir hava oluşturmuş olacağız. İki bisiklet de bir firma aracılığı ile kente sunulacak. Biz onlara duraklar için yer göstereceğiz ve onlar da işgaliye ödeyecekler ve aynı zamanda gelirlerinden de pay alacağız. Bu şekilde bisikletlerimiz kente hizmet vermiş olacak” dedi.  
Bu haber 1366 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI