Bugun...
Bizi izleyin:Eko Turizmde İptal Üstüne İptal..

Tarih: 09-10-2021 06:17:21 Güncelleme: 09-10-2021 06:48:21 + -


Parayı bastırıp Çanakkale kırsalında arsa alan Para sahiplerinin her başvurduğu Eko Turizm İmar İzni talebine onay veren Çanakkale İl Genel Meclisinin bir kararına daha mahkemeden iptal kararı çıktı!


Eko Turizmde İptal Üstüne İptal..

2018 yılından bu yana Çanakkale’nin Bayramiç, Ayvacık, Assos, Küçükkuyu gibi bölgelerini vatandaşlardan ucuza kapatan sermaye sahipleri, bölgede imar izni alamıyorlardı. Ucuza kapattıkları arsalara inşaat ruhsatı almanın yolunu da Eko Turizm’de bulan sermaye sahipleri Çanakkale İl Genel Meclisinden bugüne kadar 150’den fazla değişikliğe onay aldığı ortaya çıktı.

 

KURUMLAR ONAY VERİNCE MECLİSTE VERİYOR!

Çanakkale’de peş peşe Eko Turizm imar değişikliklerini mahkemeden iptal ettiren Türkiye Mimarlar Odası avukatları ile Assos Dostları tek tek de olsa zafer kazanmaya devam ediyor. İl Genel Meclisinde yapılan son tartışmada Eko Turizm adı altında yapılanların yağma olduğu, meclis üyelerinin de durumdan rahatsızlık duyduklarını itiraf etmeleri dikkat çekmişti.

 

Eko Turizm İmar Değişikliği talepleri ve projelerinin onaylanması için Tarım ve Orman Bakanlığı başta olmak üzere 10 dan fazla il müdürlüğünden onay almak gerekiyor. Yapılan başvuruyu kağıt üzerinde gören ve onay veren kurumların onayından geçen dosya daha sonra İl Genel Meclisinin gündemine alınıyor. Meclis üyeleri Eko Turizm İmar Değişikliği talebinin diğer kurumlarca onaylandığını görünce oylamada da evet oyu kullanıyorlar.

 

“BÖLGEDE 3 TANE EKO TURİZM PROJESİ YOK”

Denetimlerin yetersiz olduğu, kurumların onay verirken yeterli inceleme yapıp yapmadığı, onay verilen projelerin takibinin yapılıp yapılmadığı İl Genel Meclisinde gündem olduğunda meclis üyelerinden CHP’li Ömer Ar; “Verilen 150 imar değişikliği içerisinde toplasan 3 tane Eko Turizm projesi çıkmaz” diyerek bölgede ki ranta dikkat çekmişti.

 

YARGI MİMARLAR ODASINI HAKLI BULDU, BİR DOSYA DAHA İPTAL EDİLDİ

Aylardır tartışılan Eko Turizm Yağması konusunda kalıcı bir çalışma yapılamadığından Türkiye Mimarlar Odası ve Assos Dostları İl Genel Meclisinden her geçen Eko Turizm imar değişikliği dosyasını yargıya götürüyor. Yargıya şimdiye kadar intikal eden tüm Eko Turizm imar değişikliği dosyalarının da hepsi iptal edildi.

 

Bunun son örneği de Bayramiç’e bağlı Köylü köyü yakınlarında verilen Eko Turizm projesinin imar değişikliği oldu. Türkiye Mimarlar Odası avukatlarından Berna Çelik ile Ziraat Mühendisleri Odası başkanlığının vekili avukat Zühal Sirkecioğlu Dönmez yargıya başvurarak İl Genel Meclisinden geçen imar değişikliğini iptal ettirdi.
Bu haber 3131 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI