thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Ebeveynlere Destek Grup Çalışmaları Tamamlandı

Tarih: 25-06-2022 06:29:54 Güncelleme: 25-06-2022 07:32:54 + -


Çanakkale Belediyesi bünyesinde üç ayrı mahallede kentlilere hizmet veren Sosyal Yaşam Evleri’nde birinci dönemi online ve ikinci dönemi yüz yüze olarak gerçekleştirilen Anne ve Baba Destek Grup Çalışmaları tamamlandı.


Ebeveynlere Destek Grup Çalışmaları Tamamlandı

AÇEV’in gönüllü eğitmenleri tarafından sürdürülen Anne ve Baba Buluşmalarına katılan ebeveynler, çocukları ve Sosyal Yaşam Evi katılımcıları ile birlikte Özgürlük Parkı’nda yılsonu etkinliği kapsamında düzenlenen Uçurtma Şenliği’nde buluştu. Anne ve Baba Destek Eğitimi, Çanakkale Belediyesi tarafından salgın döneminde online ortamda, Mart 2022 tarihinden itibaren ise yüz yüze olarak Barbaros ve Troia Sosyal Yaşam Evinde gerçekleştirildi. AÇEV gönüllü eğitimcileri Hatice Okyar ve Erdal Akkol rehberliğinde, Çanakkale Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı Sosyal Yaşam Evleri sosyal hizmet uzmanları, Özel Eğitim Uzmanı İsmail Açar ve Gönüllü Baba Destek Eğitimcileri Bora Demir, Umut Çiftçi, Murat Özer, eğitimlere katılan babalar ve annelerle bir araya geldi. Etkinlik kapsamında çocuklar ve büyükler birlikte uçurtmalarını gökyüzünde özgürce dalgalandırarak, keyifli bir gün geçirdi. Etkinlik sonundan Anne ve Baba Buluşmaları katılımcısı ebeveynlere katılım belgeleri verildi.

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) tarafından çocuk gelişimini desteklemek amacıyla geliştirilen Anne ve Baba Destek Programı ve Buluşmaları uygulamaları, Çanakkale Belediyesi ile düzenlenen ortak bir protokolle beş yıldır gerçekleştirilmektedir. Program kapsamında; anne ve babaları ebeveynlik rollerinde desteklemek, çocuk gelişimi konusunda bilinçlendirmek, çocuklarıyla iletişimlerini güçlendirmek, olumsuz disiplin yöntemlerini azaltmalarını sağlamak, haklar ve sağlıklı yaşam konusunda bilgilendirmek amacıyla eğitimler düzenleniyor.

 

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV)25 yıldır, erken yaştaki her çocuğun güvende, sağlıklı, mutlu ve öğreniyor olması için çalışıyor. Ülkenin dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi çocuklar, anneler, babalar ve genç kadınlar için bilimsel temelli eğitim programları geliştiriyor ve uyguluyor. Eğitim programları ve saha çalışmalarının yanı sıra, toplumsal farkındalığı artırmak, bilinç ve destek oluşturmak üzere farkındalık ve savunu faaliyetleri gerçekleştiriyor. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri çerçevesinde de özellikle vurgu yapılan, erken çocukluk döneminde nitelikli eğitim, gelecek nesillerin yetiştirilmesinde ailelerin rolü, toplumsal cinsiyet eşitliği ve yaşam boyu öğrenme konularına tüm faaliyetlerinin içinde yer veriyor. Sosyo-ekonomik koşulları nedeniyle yeterli destek alamayan çocuklar olarak belirlediği hedef kitlesinin ihtiyaçlarını araştırmalarla saptayıp bu ihtiyaca cevap verecek şekilde geliştirdiği bilimsel temelli eğitim programlarını iş birlikleriyle hayata geçiriyor.

Çanakkale Belediyeden yapılan açıklamada; "Anne ve Baba Buluşmalarına katılmak isteyen kentlilerimiz, Çanakkale Belediyesi Esenler, Barbaros, Troia Sosyal Yaşam Evlerine gelerek mesai saatleri içerisinde kayıt yaptırabilirler. 3-6 yaş aralığında çocuğu olan anne ve babalara uygun olan programa aşağıdaki iletişim adreslerinden ön kayıt yaptırarak, Ekim ve Mart ayında yeniden başlayacak eğitim programında yerinizi alabilirsiniz. Evinize yakın Sosyal Yaşam Evine çocuklarınız ile birlikte gelerek, oyun odalarında okul öncesi öğretmenleri tarafından programlanan eğitim çalışmalarından da yararlanabilirsiniz" denildi.
Bu haber 2024 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI