marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:Doğanlar BM Küresel İlkeler Sözleşmesine İmza Attı

Tarih: 29-11-2022 07:59:43 Güncelleme: 29-11-2022 08:00:43 + -


Doğanlar Mobilya Grubu; "UN Global Compact’i (Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi) imzalayarak; insan hakları, çevre, çalışma standartları ve yolsuzlukla mücadele kapsamında 10 ilkeye uyma sözünü verdi.


Doğanlar BM Küresel İlkeler Sözleşmesine İmza Attı

Doğanlar Mobilya Grubu, çevreye ve sürdürülebilirliğe verdiği önemi, dünyanın en kapsayıcı sürdürülebilirlik platformu UN Global Compact’e (Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi) attığı imzayla resmileştirdi. Dünya genelinde 160’ın üzerinde ülkede 17 binden fazla şirket ve 4 binden fazla şirket dışı kurumun üyesi olduğu UN Global Compact,şirketlere sürdürülebilirlik yolculuklarında yol gösteriyor. UN Global Compact’e katılan kurumlar strateji ve operasyonlarını insan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele alanlarındaki 10 İlke’ye uygun hale getireceklerine ve çalışmalarını her yıl kamuya açık raporlayacaklarına taahhüt ediyorlar.

 

YÖNETİM KURULUNUN YÜZDE 50’Sİ, KADIN İSTİHDAM ORANI YÜZDE 35

UN Global Compact’in içindeki en önemli faaliyetlerden biri olan kadının güçlenmesine yönelik ilkelerde fark yaratmayı hedefleyen grubun yönetim kurulunun yüzde 50’sini bağımsız kadın yöneticiler oluşturuyor. Grupta kadın istihdam oranının yaklaşıkyüzde 35 seviyesinde olduğunun bilgisini veren, Doğanlar Mobilya Grubu CEO’su İsmail Doğan, bu oranın daha yukarılara taşınmasının önemine dikkat çekti.2022 yılında Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ile imzalanan ‘Sanayide Kadın Eli Projesi’’ kapsamında verdikleri desteğin de altını çizen Doğan,çalışma isteğine sahip nitelikli kadın gücünün, sanayinin her alanında fark yaratacağına inandığını bir kez daha belirtti.  

 

Mobilya sektörünün lider oyuncularından olan Doğanlar Mobilya Grubu’nun CEO’su İsmail Doğan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “UN Global Compact Sözleşmesi’ne imza atmak bizler için çok değerli bir taahhüt. Çünkü sürdürülebilirlik ve çevre başlıkları, özellikle çok hassas olduğumuz kavramlar. Bu konunun üzerine giderek, irili ufaklı projelerle ve girişimlerle destekleyeceğiz. Günümüzde, geleceği planlayan şirketler öne çıkıyor. Gelecek demek, tüm bu ilkelere saygılı ve uyumlu olmak demek. Doğanlar Mobilya Grubu olarak var gücümüzle belirlenen 10 ilke için çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.
Bu haber 838 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI