marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:"Daha Çok Marka Yaratmalı, Daha Çok İhracat Yapmalıyız"

Tarih: 07-07-2022 08:06:25 Güncelleme: 07-07-2022 08:08:25 + -


Çanakkale’nin yerel süt ve süt ürünleri üreticilerinden oluşan 3 nolu Komite üyeleri ile bir araya gelen ÇTSO Yönetim Kurulu sektörün durumunu değerlendirdi. Üreticilerden daha çok yerel marka yaratmalarını ve yurtdışına ihracatı arttırmak için her türlü destek vermeye hazır olduklarını belirten ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, üreticilere “Her türlü desteği vermeye hazırız” mesajı verdi.Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak süt ve ürünlerinin toptan ve perakende ticaret, sütü sağılan büyük baş hayvan yetiştiriciliği, peynir, lor ve çökelek imalatı ile balıkçılık, sektörlerinde faaliyet gösteren 3 no’lu Meslek Grubu Üyeleri ile sektörde yaşanan gelişmeler ve sorunları görüşmek üzere bir araya geldi. ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda, Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu,  Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu, 3 No’lu Komite ve Meclis Üyesi Ramazan Hasan Uysal, Genel Sekreter Sema Sandal, Komite sorumlusu Ercan Ekim ile sektör temsilcileri hazır bulundu.

 

GÖKÇEADA BALI VE BALIKÇILIK POLİTİKASINA DİKKAT ÇEKİLDİ

Toplantıya katılan sektör temsilcileri, Çanakkale’de dünyanın en kaliteli balları arasında yer alan meşe balının ön plana çıkarılması ve benzer şekilde Gökçeada balının da özel arı ırkı ve endemik bitki türü açısından çok kıymetli olduğuna dikkat çektiler.

 

Süt üretimiyle ilgili sıkıntıların devam ettiği ve iç pazarda daralma yaşandığına dikkat çeken sektör temsilcileri, organik tarım için Çanakkale’de büyük bir potansiyel olduğuna vurgu yaptılar. Türkiye’nin en büyük sahil şeridine sahip illerinden birinin Çanakkale olduğuna dikkat çeken sektör temsilcileri il genelinde balıkçılık politikası oluşturulması gerektiğine vurgu yaptılar. Sektör temsilcileri ayrıca onarıcı tarımın gelişimine destek verilmesini gerektiğini gündeme getirdiler.

“MARKALAŞMA VE İHRACAT İÇİN DESTEK VERMEYE HAZIRIZ”

Sektör temsilcilerinin görüş ve önerilerini dinleyen Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “İlimiz tarım ve hayvancılık sektöründe bizlere büyük avantajlar sunuyor. Bizler de bu avantajı en iyi şekilde değerlendirmeli, İlimizin ve Ülkemizin ekonomisine yüksek katma değerli ürün olarak dönmesi için çalışmalar yapmalıyız. Çanakkale’de birçok mera bölgesi tescillendi, tarım ürünleri günümüz şartlarına göre değişiklik gösterebiliyor. Daha önceleri kuru tarım ön planda iken şimdi sulu tarımda da önemli bir artış olduğunu görüyoruz. Çanakkale’mizin tarımdan turizme kadar tüm değerlerini yurt dışı pazarlarda tanıtmak üzere çalışmalar yürütüyoruz. Benzer şekilde yurt içi pazarımızı büyütmek amacıyla Çanakkale’mize ait tüm değerleri kapsayan tanıtım ve markalaşma çalışmalarımızı da kısa vadede hayata geçireceğiz. Coğrafi işaretli ürünlerimizin iç ve dış pazarda markalaşarak tercih edilmesi için planlama çalışmalarımız devam ediyor. Ezine Gıda İhtisas OSB’nin faaliyete geçmesiyle beraber İlimizde faaliyet gösteren tarımsal üreticilerimizin de büyümesini bekliyoruz. 1915 Çanakkale Köprüsü ile beraber Çanakkale tarım ve tarıma dayalı gıda üretiminin her aşamasında çok önemli bir aktör olacak. Bölgemizde üretilen tüm tarımsal ürünlerin markalaşması ve ihracatı için destek vermeye hazırız” diyerek üretici ve sektör temsilcilerinin yanında olduklarının altını çizdi.

 
Bu haber 1180 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER BÖLGESEL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI