thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:“Cumhuriyetimizi Demokrasiyle Taçlandıracağız”

Tarih: 29-10-2022 08:02:53 Güncelleme: 29-10-2022 08:04:53 + -


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.


“Cumhuriyetimizi Demokrasiyle Taçlandıracağız”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Erkek şunları söyledi:

 

“Bugün Cumhuriyetin kuruluşunun üzerinden tam 99 yıl geçti. Artık Cumhuriyet için bir asırlık çınar diyebiliriz. Geçtiğimiz süreç, Cumhuriyetimizin her türlü siyasi ve ekonomik krizle birlikte olgunlaştığı dönemdir. Ancak en büyük eksiğimiz bir asırlık süreçte Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıramamak olmuştur. Bu nedenle 2020 yılında gerçekleştirdiğimiz kurultayımızda oybirliğiyle İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi’ni kabul ettik. Ne dedik orada: ‘Cumhuriyetimizi, Mustafa Kemal ve arkadaşları “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesinden yola çıkarak kurdu. TBMM’nin açılışının 100. yılına tanıklık eden Cumhuriyet Halk Partisi delegeleri olarak, önümüzdeki en önemli görevin Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmak olduğunun bilincindeyiz. Bunu, Cumhuriyetimizin 100. yılında gerçekleştirme azmi ve kararlılığındayız.’ Biz bunun talimatını ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ten aldık: ‘Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.’ Bizlere emanet olan Cumhuriyetimizi yüceltmek, korumak ve ilelebet yaşatmakla sorumluyuz ve bunun bilincindeyiz.Bu nedenle ilk seçimde iktidara gelecek ve demokratik hukuk devleti temelinde Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi kuracağız.Cumhuriyetimizin 99. yılında, başta değişmez önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyet aydınlığına ışık taşıyan herkesi saygı ve minnetle anıyoruz. Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun!"
Bu haber 1720 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI