thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:ÇTSO’nun Ankara Ziyaretinde Dikkat Çeken Detay!

Tarih: 15-07-2023 07:11:41 Güncelleme: 15-07-2023 07:34:41 + -


Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri Ankara’ya giderek bir dizi temaslarda bulundular. AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin başta olmak üzere RTÜK üyesi Mehmet Daniş’i ve 14 Mayıs genel seçimlerinde Çanakkale Milletvekillerini ziyaret ettiler. ÇTSO Yönetim Kurulu ve meclis üyeleri yaptıkları görüşmelerde Çanakkale’nin sorunlarını ve iş dünyası olarak beklentilerini paylaşırken; bir tek Bülent Turan’ı ziyaret etmemeleri dikkat çekti!


ÇTSO’nun Ankara Ziyaretinde Dikkat Çeken Detay!

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri Ankara’ya giderek bir dizi temaslarda bulundular. Gerçekleştirilen nezaket ziyaretine; ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Başkan Yardımcıları Ersin Kahraman ve Murat Aydoğdu, Yönetim Kurulu Üyeleri; Ahmet Çelik, Akın Yalman, Berkin Karaca, Volkan Temiz ve Şakir Kutluay, Meclis Başkan Yardımcısı Armağan Aydeğer, Meclis Katip Üye Saniye Öfekler Elmas, Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Birce Bilici Şimşek ile Genel Sekreter Sema Sandal katıldı.

 

ÇTSO Heyeti, Çanakkale AK Parti Milletvekili Ayhan Gider, CHP Milletvekili Özgür Ceylan ve İyi Parti Milletvekili Rıdvan Uz’u ziyaret etti. Çanakkale CHP Milletvekili İsmet Güneşhan’ın şehir dışı programı sebebiyle katılamadığı ziyarette, Ak Parti, CHP ve İyi Parti Milletvekilleri, ÇTSO Heyetini bir arada ağırladı.

MİLLETVEKİLLERİ ÇTSO HEYETİNİ BİRLİKTE AĞIRLADILAR

Hep birlikte gerçekleştirilen görüşmede; Çanakkale’nin gelişmesi ve iyi temsil edilmesi adına birlik, beraberlik içerisinde adımlar atılması vurgulandı. Ziyaretle ilgili bilgi veren Selçuk Semizoğlu; “Bugün burada, Çanakkale’mizin Milletvekillerini ziyaret etmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. ÇTSO siyaset üstü bir kurumdur. Söz konusu Çanakkale olduğunda nasıl kenetlendiğimizi, Parti ayırt etmeksizin nasıl bir araya geldiğimizi bir kere daha kamuoyuna göstermiş olduk” dedi.

 

“ÇANAKKALE İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞMAYI SÜRDÜRECEKLERİNE EMİNİZ”

Başkan Semizoğlu açıklamasının devamında; “ÇTSO olarak Çanakkale için gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalar ile ilgili değerli Vekillerimize bilgi verip, İlimizin gelişmesi, kalkınması ve rekabet gücünün arttırılması amacıyla her türlü desteğe ve göreve hazır olduğumuzu bir kere daha ifade ettik. Kıymetli Vekillerimiz de bizim projelerimizi yakından takip ettiklerini ve her zaman destek sağlayacaklarını belirterek bizleri onurlandırdılar.  Kendilerine nazik ev sahiplikleri için teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Hepimizin en büyük sevdası olan Çanakkale için canla başla çalıştıklarına ve bu bağlı çalışmayı sürdüreceklerine eminiz” dedi.

AK PARTİ GENEL SEKRETERİ FATİH ŞAHİN DE ZİYARET EDİLDİ

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Ankara'ya giderek gerçekleştirdiği ziyaretlerine Ankara Eski Milletvekili, Ak Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin ile devam etti. Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider’in de teşrif ettiği ziyarette; Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkaleli Fatih Şahin'i başarılı siyasi hayatı ve yeni görevi için tebrik etti. Bugüne kadar Çanakkale'nin gelişmesine katkı sağlamak üzere attığı adımlardan büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek başarılar diledi.

RTÜK ÜST KURUL ÜYESİ MEHMET DANİŞ’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri Türkiye Büyük Millet Meclisinde Çanakkale Milletvekillerine gerçekleştirdiği ziyaretin akabinde, Çanakkale Eski Dönem Milletvekillerimizden RTÜK Üst Kurul Üyesi Mehmet Daniş’e ziyarette bulundu. Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu görüşmede, ÇTSO’nun Çanakkale için gerçekleştirdiği faaliyetleri aktardı. Semizoğlu, RTÜK Üst Kurul Üyesi Mehmet Daniş’e bugüne kadar Çanakkale için gerçekleştirdiği başarılı girişimler ve çalışmaları için teşekkür ederek yeni görevinde başarılar diledi.

 

TURAN’I ZİYARET ETMEMELİ DİKKAT ÇEKTİ!

ÇTSO Yönetim Kurulu ve meclis üyelerinin Ankara’da Fatih Şahin, Mehmet Daniş ve Çanakkale milletvekilleri ile bir araya gelerek birlik ve beraberlik mesajlarının yanı sıra Çanakkale’nin öncelikleri ve iş dünyasının beklentilerini dile getirirken; İçişleri Bakan yardımcısı olarak atanan Bülent Turan’ı ziyaret etmemeleri dikkat çekti.

 

Bilindiği gibi Bülent Turan’ın danışmanı Yavuzhan Ahısklı’nın siyaset ve iş dünyasını dizayn etmesi tepki çekiyordu. AK Parti’nin Çanakkale’de bir milletvekili kaybetmesinin en büyük sebebi olarak da görülen “Danışman Siyaseti” sadece AK Parti içerisinde değil; iş dünyasında da tepki çekiyordu. 

 

Özellikle ÇTSO gibi Çanakkale’nin en güçlü ve büyük STK’sının seçimlerine siyasiler ve özellikle Bülent Turan’ın danışmanı Yavuzhan Ahıskalı’nın müdahil olması ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu’nun uzun süre tepki göstermesine sebep olmuştu.
Bu haber 1920 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI