marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:ÇTSO Başkanı Semizoğlu Dobra Dobra Söyledi: "Samimiyet Yok"

Tarih: 14-01-2022 05:34:11 Güncelleme: 14-01-2022 06:07:11 + -


Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası(ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkaleli basın mensupları ile bir araya gelerek 2021 yılını değerlendirdi. Samimi bir havada geçen basın toplantısında Çanakkale’nin sorunlarına dair basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Semizoğlu, Çanakkale’nin gündemine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sosyal Konutlar ile ilgili soruya yanıt veren Semizoğlu “Amacım polemik çıkartmak yada yaratmak değil ancak samimiyet yok. Herkes samimi olsa sorunlar çö


ÇTSO Başkanı Semizoğlu Dobra Dobra Söyledi:

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası(ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkaleli basın mensupları ile bir araya gelerek 2021 yılını değerlendirdi. Samimi bir havada geçen basın toplantısında Çanakkale’nin sorunlarına dair basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Semizoğlu, Çanakkale’nin gündemine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sosyal Konutlar ile ilgili soruya yanıt veren Semizoğlu “Amacım polemik çıkartmak yada yaratmak değil ancak samimiyet yok. Herkes samimi olsa sorunlar çözülürdü” ifadelerini kullandı.

 

2021 yılı değerlendirildiği basın toplantısına ÇTSO Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra Genel Sekreter Sema Sandal da katıldılar. ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “136 komite üyesi, 55 meclis üyesi ve 11 Yönetim Kurulu üyemiz ile her hafta Çanakkaleli işadamlarımızın sorunlarını konuştuk. Kimi zaman pandemi nedeni ile online kimi zaman ise yüzyüze gelerek; haftada en az 8 defa olmak üzere üyelerimizin sorunlarını çözmek için çaba harcadık. Kanun koyucu değiliz, yükümlüsü olduğumuz kanunlar çerçevesinde üyelerimizin sorunlarını ilgili bürokrat ve siyasilere yada kentin seçilmiş kişilerine iletmek ve bunların çözümlerini takip etmekle sorumluyuz. Bunun dışında üyelerimizin moral ve motivasyonlarını ayakta tutmak için çalışıyoruz. Pandemi gibi sorunların arkasına saklanmayı doğru olmadığından; ancak sağlıklarımızı da koruyacak şekilde 7/24 hizmet vermeye çalışıyoruz. Telefonlarımız her daim açık, üyelerimizin ve Çanakkalelilerin hizmetinde görev yapıyoruz” dedi.

“TÜRKİYE’NİN SAYILI TİCARET VE SANAYİ ODALARINDAN BİRİYİZ”

ÇTSO Yönetim Kurulu üyeleri arasında iş bölümü yaptıklarının altını çizen Semizoğlu; “Yönetim Kurulumuz yaşı genç ve başarılı iş insanlarından oluşuyor. Hepimizin arasında tam bir iş bölümü var. Örneğin turizm ile ilgili bir şey olduğunda hangi yönetim kurulu üyemizin ilgileneceği bellidir. Şu an bütün yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım, sorulabilecek herhangi bir soruya yanıt verecek şekilde donanımlıdır. 8 bin 361 üyemiz vardı; 8 bin 400’e yaklaştık; üye sayısı ve niteliği ile Türkiye’nin sayılı Ticaret ve Sanayi Odalarından bir tanesiyiz. Odamıza gelip de işim olmadı diyen, bugün git yarın gel diyen kimse olmamıştır. Buna da asla müsaade etmeyiz” dedi.

 

“HİÇBİR KURUM YÂDA KİŞİ İLE ÇEKİŞME İÇERİSİNDE DEĞİLİZ”

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ile aralarında bir sorun olup olmadığı ile ilgili soruya şöyle yanıt verdi; “Bizim çok şükür Sayın Bülent bey ile ilişkimiz çok iyi. Kendisini telefonla aradığım zaman iki defa çalmıyor. Bakamadığı zamanda mesaj atıyor. Başından beri hiçbir zaman Sayın vekilimiz ile dalgalı bir ilişkiye girmedik. Benim anlamadığım şey; bir gazetede ‘Grup başkan vekilimiz arı gibi çalışıyor. Oda başkanını erkanında göremiyoruz’ diye yazıyor. Başka bir gazete de iktidar yalakası diye yazıyor. Benim 8 bin 400 üyem var; içlerinde her partiden, her görüşten insan var. Ben hesabımı 8 bin 400 üyeme veririm. Siyasi parti rozeti yakamda yok, olmadı olmayacak. Geçen ay da söyledim, dünkü meclis toplantımızda da söyledim; benim iki konforum var; birisi Sayın Bülent Turan, diğeri de TOBB başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’dur. Diğer vekillerle de aynı diyaloga sahibiz ama Bülent Turan beyin aktifliği, konumu gereği iş bitiriciliğinden faydalanıyoruz. Bu sebeple Bülent Turan bey ile hiçbir zaman dalgalı ilişkimiz olmadı. Kendisine sorunlarımızı iletiyoruz, bunları da en üst seviyede çözüyor, çözmek için de elinden geleni yapıyoruz” dedi.

 

“MERCEDESLER, BMW’LER ŞEHİRDE FİNK ATIYOR”

“Çanakkale’de ekonomik sıkıntı yok, biz çok şanslıyız” değerlendirmesinde bulunan, bunun içinde sık sık hedef olan ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu üye aidatlarını üzerine sorulan soru ile durumu açıkladı. Semizoğlu; “2021 yılı faaliyet raporumuzda da var; tahmini gelirimiz yüzde 156’ya ulaşmış durumda. Gider bütçemiz ise yüzde 87’de kalmış. Yani parayı toplamış ancak harcamamışız. Dönem aidatlarının yanı sıra eski dönem aidatlarımızı bile tahsil etmişiz. Ben Çanakkale’de kiriz yok derken; herkes işine sahip çıksın demek istiyorum. Hiçbir zaman on seneki önceki gibi bolluk olmayacak. Esnaf esnaf gibi, çiftçi çiftçi gibi yaşamıyor. Eskiden büyük aileler bir evde yaşar evin önünde tek araba olurdu. Şimdi her evden üç araba çıkıyor. O bolluk bitti. Kriz yok derken ben iş aleminin temsilcisiyim. Büyük sanayide üretim devam ettikçe küçük sanayide de üretim sürecektir. Yönetimden arkadaşlarımızdan da eleştiri geldi. Ama Mercedesler, BMW’ler şehirde fink atıyor. Kurumlar vergisinde ilk 20 deyim ama ben kiralık Passat’a biniyorum” diyerek yanıt verdi.

“ÇTSO OLARAK YARDIMLARIMIZ VE BURSLARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Çanakkaleli dar gelirli aileler ve çocuklarına yapılan yardımlar ve burs verilen öğrencilerin durumları ile ilgili soruya yanıt veren ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Bütçe TOBB’dan bizlere gelir, bizde bunları ihtiyaç sahiplerine dağıtırız. Dar gelirli ailelerimiz var bunların okuyan çocukları var. Öğrencilere, çocuklarına bot, giyim kuşam gibi yardımlar yapıyoruz. TOBB’dan gelen yardımların üzerine odamız bütçesinden de katkı yapıp bu yardımları bu senede gerçekleştirdik. Tahsildaroğlu firmamız ciddi miktarda peynir verdi dağıtılsın diye. Bunların yanına bizde zeytin gibi başka gıda malzemeleri koyduk mesela. Bunun yanı sıra Pandemi döneminde Vefa Destek grubuna ciddi destekler verdik. Burs yardımlarımız da devam ediyor. Geçen sene 57 liSans öğrencisine 400 TL, 46 ortaokul öğrencisine 250 TL kişi başı burs dağıttık. Bu sene burs miktarlarını da arttırdık. Bunun yanı sıra uzaktan eğitime destek olmak için tablet yardımı yapıldı. Hastanelerimizde bir çok yardım yapıyoruz. ÇTSO olarak her şeyi basına vermemiz doğru değil. PR peşinde koşan bir kuruluş değiliz, reklam peşinde olan kişiler değiliz. Bir elimizin verdiğini diğer elimiz bilmesin diye bunları siz sorana kadar basınla paylaşıp haber yaptırmadık” diyerek cevapladı.

 

“SOSYAL KONUTLARIN YAPILMAMASININ SEBEBİ: SAMİMİYETSİZLİK”

Çanakkale’nin kanayan bir yarası olan ve 10 yıldır çözülemeyen Sosyal Konutlar konusu da ÇTSO’nun 2021 yılı değerlendirme toplantısında gündem oldu. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın daveti üzerine 4 Ağustos 2021 tarihinde düzenlenen Sosyal Konutlar Kentsel Yenileme Projesi toplantısına ÇTSO Yönetim Kuru Başkanı Selçuk Semizoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri de katılmışlardı. ÇTSO olarak soruna bakış açıları, ÇTSO üyesi müteahhitlerin Sosyal Konutlar Projesine katılıp katılmayacağı üzerine sorulan sorulara yanıt veren ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Sosyal Konutlar konusunda evet doğrudur, Ülgür Başkan’ın daveti üzerine Belediyeye gittik. İnşaat Komitesinden Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımızla toplantıya katıldık. Biz projeye destek verdik; Ülgür Başkan’dan da şunu istedik, proje çok büyük bir proje. Proje 3-4’e bölünsün, küçük ölçekli bir hale getirilsin ki; dikkatinizi çekerim; Çanakkaleli değil, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı üyelerimizin bunu yapmasını arzu ettiğimizi dile getirdik.

 

GÖKHAN “TEK KURUŞ ALMADAN MÜLKİYETLERİ KADAR ALANI YAPACAĞIZ” DEMİŞTİ

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın özellikle seçim arifelerinde ve Çataltepeliler lokalinde düzenlediği bilgilendirme toplantılarında “Kimseyi mağdur etmeyeceğiz, herkese sahip oldukları metrekare kadar dairelerini bir kuruş maliyet çıkartmadan yapıp teslim edeceğiz” sözleri de ÇTSO 2021 toplantısında gündeme geldi.

 

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın birçok defa yinelediği bu sözleri en son 1 Ekim 2020 tarihinde Gazeteci Bülent Büberci’nin hazırlayıp sunduğu Dobra Dobra isimli programda söylemişti. Gökhan canlı yayınlanan programda; “Oradaki insanlardan ilave bir para istemeden birebir kendi mülkiyetleri kadar alanı inşa edip kendilerine teslim edeceğiz. İnsanlardan “verin para bunları yapalım” diyeceğime tüm eleştirileri göğüsler yapmam, çıkar yapamadık derim. Umuyorum en kısa zamanda çözüme kavuşturacağız” ifadelerini kullanmıştı.

SEMİZOĞLU: “89 MODEL ARABAYI VERİP, PARASIZ SIFIR ARABA ALMANIZ MÜMKÜN MÜ”

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu sosyal konutlar ile ilgili bakış açısını ve neden yapılamayacağını ise örneklerle anlattı. Semizoğlu, kanayan bir yara haline gelen Sosyal Konutlar ile kimse ile tartışma ve polemik içerisine girmek istemediğinin altını çizerek; “Ama Sosyal Konutlarda.. Olmamasının sebebini söyleyeyim ben size; şimdi basit hesap yapıyorum; 860 konuttu 5’e bölüp 8 ile çarpıyorum. Şuanda üretilecek konut sayısı daha fazla çıkıyor! Sataşma olmasın istiyorum, kimseyle de tartışma yada polemik çıkartmak istemiyorum. 89 model araba verip 0 model araba alabilir misiniz? Bu akla mantığa aykırıdır. Ya metrekareleri düşecek yada katkı payı alınacak. Burada herkes samimi olsun” ifadelerini kullandı.

 

“BELEDİYE ORADAKİ ARSA PAYINI PROJEYE KATIP, DAİRE ALMAYA ÇALIŞIYOR”

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu devamında; “Belediyenin orada bir arsada payı var. Onu proje içine koyup daire almaya çalışıyor. Siz orada kar amacı güden bir kuruluş değilsiniz ki. Allah muhafaza, meydana gelebilecek herhangi bir depremde orada yaşanabilecek bir can kaybının hiçbir yönetici cevabını vicdanen veremez. İvedilikle bunun yapılması lazım. O onu kazanacakmış, bu bunu kazanacakmış! Alt katları da ticarethane yapıyorlar. Alttaki ticarethanelerin metrekareleri ile üst kattaki dairelerin metrekareleri aynı mı? Bu belediyenin bileceği bir iş. 1480 tane bağımsız bölüm çıkartıyorlar. Bunlar bizim işlerimiz değil. Sosyal Konutlar sorununa samimiyetle yaklaşıldığı takdirde çözüleceğine inanıyorum. Ama daire fiyatları ne kadar olacak? Biraz önce söyledim; 90 model arabanı verip; 2022 model araba alamazsınız. Ya küçüğünü alacaksın, ya da üzerine para koyacaksınız. Söyleyemiyor belediyemiz bunları” dedi.

“YAT LİMANI KONUŞULUYOR BELEDİYEDE.. KENTİN MASTER PLANI VAR MI”

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, belediye meclisine gelen Yat Limanı’nın yanı sıra Çanakkale’nin Master Planı olmamasına da dikkat çekerek; “Yat Limanı konuşuluyor belediyede.. Nesini konuşuyorlar? 11 sene önce gündeme getirdik. Tamamıyla samimiyetsizlik. Beni konuşturdunuz, Başkana cevap hakkı doğdu. Ülgür başkanla aramızda hiçbir sorun yok ama yapmak istemek ile alakalı bir şey var. Yat Limanının yeri belliydi. 10 sene önce 1,5 milyon TL para harcadı ÇED raporu için Bülend Engin başkanımız. 286 Restoran’ın önüydü yeri; 50 metre bu tarafa çekin dediler. İyi de neden çekeceğiz projeyi o tarafa? 50 metre çekince koordinatlar değişiyor, yeniden ÇED masrafı ve zaman süreci yeniden başlıyor. Sonra bir yazı geldi belediyeden ‘Atatürk Caddesindeki trafik yoğunluğunu arttıracağından kurumumuz tarafından uygun görülmemiştir’ ve mania problemi dediler. Atatürk Caddesindeki trafiği Yat Limanı mı arttırırdı yoksa 6 ay sonra verdiği AVM’mi arttırdı? Barcelona kentinin master planını yapan kişi Meclis Başkanımız Osman Okyay’ın yakın arkadaşı. Bir defa adamın gelip gitmesi vardı; bunu da Bülend Engin bey karşılayacaktı, Belediyemiz bizim ihtiyacımız yok dedi. Beni daha fazla konuşturmayın, odamız ile ilgili şeyler sorun” diyerek yanıtladı.
Bu haber 4895 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI