marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:ÇOMÜ Koordinatör Yardımcısı "CHP Bölücü Bir Katliam Müessesesidir"

Tarih: 17-06-2019 06:37:19 Güncelleme: 17-06-2019 07:22:19 + -


AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın ekibinde şoförlük yaparken; 2017 yılında ÇOMÜ'de Burs ve Barınma Koordinatör Yardımcılığına getirilen Ömer Tatlı'nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda CHP'nin terör örgütlerinin arka bahçesi ve bölücü bir katliam müessesesi olduğu ifadeleri yer aldı.


ÇOMÜ Koordinatör Yardımcısı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın ekibinde şoförlük yaparken; 2017 yılında ÇOMÜ'de Burs ve Barınma Koordinatör Yardımcılığına getirilen Ömer Tatlı'nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda CHP'nin terör örgütlerinin arka bahçesi ve bölücü bir katliam müessesesi olduğu ifadeleri yer aldı.

 

Facebook’ta “Şafak Kızılelma” adlı hesaptan gerçekliği teyit edilmemiş bir afiş paylaşıldı. Afişin altında ise "CHP Türkiye’nin birleştirici gücü değil, terör örgütlerinin arka bahçesi, bölücü bir katliam müessesesidir" mesajı paylaşıldı.

 

Bu mesaj, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Burs ve Barınma Koordinatör Yardımcısı Ömer Tatlı'nın Facebook hesabında da yayımlandı. Yaşanan duruma vatandaşlar tepki gösterirken, Üniversite konu hakkında henüz herhangi bir açıklama yapmadı.

EKREM İMAMOĞLU'NA İT GÖNDERMESİ

Öte yandan Tatlı'nın "Binali Yıldırım Erdoğancılar 2023" adlı hesabından yaptığı "Bu ülkenin Valisine it diyebiliyor ama FETÖ/PKK'ya terör örgütü diyemiyor. Gerçek it kim ola" mesajını da sosyal medya hesabından paylaştığı görüldü. 

 

BÜLENT TURAN'IN ŞOFÖRÜYDÜ.. KOORDİNATÖR OLDU!

Öte yandan AK Parti çevrelerinde oldukça yakından tanınan Ömer Tatlı'nın hızlı yükselişi de dikkat çekici. 2015 yılına kadar Lapseki ilçesinde Çamlık Aile Çay Bahçesi isimli tesisi işlettiği belirtilen Ömer Tatlı, AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın da 2015 yılından 2017 yılı ağustos ayına kadar ekibinde olduğu ve kimi zaman şoförlük yaptığı, kimi zaman da Turan'ın çocuklara dağıttığı oyuncakları taşıdığı biliniyor.

2014 yılında Lapseki'de Bülent Turan'ın ailesi ile birlikte çekilmiş resimleri de sosyal medya hesabından paylaşan Ömer Tatlı'nın 7 Haziran 2015 seçimlerinin öncesinde de Bülent Turan'ın ekinde şoförlük yapması ile başlayan yükselişi, 16 Ağustos 2017 itibariyle ÇOMÜ'de Büro Personeli sürdü. Büro Personeli olarak ÇOMÜ'ye giriş yapan Ömer Tatlı, kısa sürede yükselerek ÇOMÜ'nün Burs ve Barınma Koordinatör Yardımcılığına kadar yükselmesi dikkat çekti.

 

BÜLENT ÖZ SORU ÖNERGESİ VERMİŞTİ "AK PARTİ SEÇME SINAVI İLE GİRDİLER"

16 Ağustos 2017 tarihinde ÇOMÜ Personel İlan sonuçları açıklandığında AK Partili ve yakınları olduğunu gündeme getiren ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım'a soru önergesi veren dönemin CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz olmuştu. Bülent Öz verdiği soru önergesinde; "ÇOMÜ yönetimi Anayasamızın 10. ve 70. Maddelerini ihlal etmiştir. Vatandaşımız özellikle ÇOMÜ Personel ilanını kazanan isimleri görünce, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonucu yetmez, birde AK Parti Seçme Sınavına (AKPSS) girmen, yani ya AKP'li yakını ya da AKP'ye üye olman gerekir düşüncesine sahip olmuştur" ifadelerine yer vermişti.

SAHİP OLDUĞU KRİTERLERE GÖRE İLAN VERİLDİ İDDİASI

Bülent Öz dönemin TBMM Başkanı Binali Yıldırım'a verdiği soru önergesinde ÇOMÜ'de işe alınan AK Partili ve yakınları için adrese teslim kadro ilanlarını sormuş, özellikle Bülent Turan'ın şoförlüğünü de yapan Ömer Tatlı ile ilgili iddiaları ise şu şekildeydi; "ÇOMÜ ’nün açtığı Büro Personeli 4 no’lu ilan için aranan nitelikler, Yükseköğretim kurumlarının Tekstil Programı Önlisans mezunu olmak, Üniversite Hastanelerinin Satın alma biriminde en az 6 (Altı) ay çalışma deneyimine sahip olmak, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar İşletmenliği-Operatörlüğü Belgesine sahip olmak denilmektedir. İş bu ilandaki aranan niteliklere göre, 16 Ağustos 2017 tarihinde açıklanan personel alım ilan sonucunda, sadece İnönü Üniversitesi Tekstil Bölümü mezunu olan AK Parti Üyesi Ö. T. ’nın istenilen tüm kriterlere de sahip olup, 4 no’lu Personel Alım İlanı için başka kriteri uyan vatandaşın olmayışı nedeniyle, ilanın önceden ismi belirlenen Ö. T. ’nin işe alınması için, Ö.T.’nin sahip olduğu niteliklere göre iş ilanı yayınlandığı iddia edilmektedir."
Bu haber 10907 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI