thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:ÇOMÜ Devlet Konservatuarı Sanatsal Etkinlikleri Tanıtıldı

Tarih: 19-09-2023 09:01:17 Güncelleme: 19-09-2023 09:08:17 + -


Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Devlet Konservatuarı 2023-2024 Bilimsel ve Sanatsal Etkinlikler Tanıtım Toplantısı ile Sezon Açılış Kokteyli, Nedime Hanım Konağı bahçesinde gerçekleştirildi.


ÇOMÜ Devlet Konservatuarı Sanatsal Etkinlikleri Tanıtıldı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Devlet Konservatuarı 2023-2024 Bilimsel ve Sanatsal Etkinlikler Tanıtım Toplantısı ile Sezon Açılış Kokteyli, Nedime Hanım Konağı bahçesinde gerçekleştirildi. Etkinliğe; Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, ÇOMÜ Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Türkmen, ÇOMÜ Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Dr. Oğuz Karakaya, Boğaz Medya Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Akıncı, Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hafize Akıncı, akademisyenler ve sanatseverler katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren ÇOMÜ Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Dr. Oğuz Karakaya; “Sezon içerisinde 60’ı Çanakkale’den, 60’ı şehir dışından olmak üzere 120 sanatçının katkılarıyla planlanan 181 bilimsel ve sanatsal faaliyet yer aldı. Çanakkale’nin kültür ve sanat faaliyetlerine destekte bulunmaya çalışıyoruz” dedi. Prof. Dr. Karakaya, emeği geçen sanatçılara ve katılım sağlayan sanatseverlere teşekkürlerini iletti.

 

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu ise; “Devlet Konservatuarımız, Üniversitemizin sürekli kendini yenileyen, kentimize dokunan ve Çanakkale’nin her noktasında, çok sayıda etkinlik gerçekleştiren bir Müdürlüğümüzdür. Bu kapsamda, Konservatuarımızın amacı, Üniversitemizi tercih eden ve aynı zamanda özel yetenek sınavı ile aldığımız gençleri nitelikli bir sanat eğitimi sonucunda Ülkemize kazandırmaktadır” dedi ve katkı sunanlara teşekkür etti.

 

Açılışın ardından heyet, Troya Kültür Festivali bünyesinde gerçekleştirilen fotoğraf sergisini gezerek “Türk-Japon Dostluk Konseri”ni dinledi. Konserin başında ÇOMÜ Japonca Eğitimi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Melek Çelik “Türk Japon İlişkilerinin Tarihi” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Etkinlik, ÇOMÜ Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Dr. Oğuz Karakaya, Merve Eken Küçükaksoy, Natauko Doi ve İlknur Mert’in verdiği “Türk Japon Dostluk Konseri”nin ardından sona erdi.
Bu haber 1258 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI