thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:ÇOMÜ’de Rektörlük Devir Teslim Töreni Gerçekleşti

Tarih: 07-06-2023 14:52:32 Güncelleme: 07-06-2023 14:55:32 + -


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, görevi Prof. Dr. Sedat Murat’tan devraldı.


ÇOMÜ’de Rektörlük Devir Teslim Töreni Gerçekleşti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, görevi Prof. Dr. Sedat Murat’tan devraldı. Rektörlük makamında gerçekleşen devir teslim törenine Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin Erkul, Prof. Dr. Pelin Kanten, Prof. Dr. Okhan Akdur, Genel Sekreter Ayhan Monus ve Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Mehmet Erkan Kıllıoğlu katıldı.

 

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, “28 Mayıs seçimleriyle tekrar halkımızın teveccühüne laik olan ve Türkiye Yüzyılı vizyonuyla tekrar görevine devam edecek olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdir ve teveccühleriyle Üniversitemiz Rektörlüğüne atandım” diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi: “Yıllardır Üniversitemizin çeşitli kademelerinde hem akademisyenlik hem yöneticilik hem de idari personel olarak görev aldık. Burada bu görevi devralmanın üstelik Prof. Dr. Sedat Murat Hocamızdan devralmanın anlamı ve değeri büyük. Çünkü her şeyden önce Hocamız iyi bir müslüman, iyi bir dost, iyi bir insan ve bize çok büyük örnek oldu. Bize tüm süreçlerimizde destek oldu. Adaylık ve atanma sürecinde ilk tebrik telefonunu bile kendisinden aldım. Hocamız ilk göreve geldiği anda “Araştırma Üniversitesi Olmak” vizyonuyla yürüttüğü çalışmalar sonucunda YÖKAK değerlendirmesine tabi tutulduk ve 2 yıllık başarılı bir süreç atlattık. Bu noktada Hocamızın liderliğinde tüm üniversitemizin başarısı vardı. Hocama üniversitemize ve benim kişisel gelişimime olan katkısından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bütün görevler gelip geçici ama bizim bundan sonraki süreçte temel misyonumuz; Şehitler kenti olan Çanakkalemizde üniversite-kent, üniversite-sanayi işbirliğini, Hocamızın koyduğu bayrağı daha da yukarılara çekerek tüm süreçlere üniversitemiz öğrencilerini, akademik personelini, idari personelini de dahil edip motivasyonu da arttırarak katkı sağlamak ve bizden sonra gelecek arkadaşa da emaneti teslim etmek olacaktır. Tüm süreçler içerisinde bir süre Genel Sekreterlik görevi yürüttük. Orada idari personelle çok yakın çalıştık. Yine akademik personelle ve bütün yönetim kademeleriyle çok olumlu ilişkilerimiz oldu. Ben bu noktaya kadar üniversitemize katkı sağlayan herkese, tüm emeklerinden dolayı Prof. Dr. Sayın Sedat Murat Hocamıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah hep birlikte başarılı bir dönem geçiririz.”

 

Prof. Dr. Sedat Murat ise ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu’na teşekkür ederek başladığı konuşmasında şunları ifade etti: “Göreve geldiğimizde 15 Temmuz darbe girişiminin ÇOMÜ’de yarattığı sıkıntıların ve tahribatın izleri vardı. Bir önceki Rektörümüz Prof. Dr. Yücel Acer bunlarla mücadele etmişti. Bizler de ne yazık ki bu süreçlerle muhatap olduk. Milletimizin dirayeti, Cumhurbaşkanımızın da talimatlarıyla bu süreci olması gerektiği şekilde sürdürdük. Hiç taviz vermeden hainlerle mücadele ettik. Ardından pandemi süreci ile uzaktan eğitim başladı. Bu süreçte tüm ÇOMÜ mensuplarıyla birlikte çok çalıştık ve başarılara imza attık. Bu dönemde Cüneyt hocamızla da birlikte çalıştık ve bu zorlu süreci de atlattık. 6 Şubatta meydana gelen depremle birlikte yeni bir çalışma planı oluşturduk. Sosyal yardımlarımızı hız kesmeden sürdürdük. Kaybı olan öğrencilerimizle ve personelimizle iletişim kurarak her koşulda destek olduk. Önümüzdeki yıllarda da kurum içi memnuniyetin zirve yapmış olmasını dilerim. Asli unsurlarımız iç dinamiklerimizdir. Onların mutluluğu ve memnuniyeti her yere sirayet eder. Ekonomik krizlerle mücadele ettik ve tüm bu ekonomik zorluğa rağmen yatırımlarımızı sürdürdük. Özellikle Dardanos’taki Spor Tesisleri Çanakkale’nin en büyük yatırımlarından biri oluyor. Araştırma üniversitesi olma vizyonuyla çalıştım, bu hayalimi hala sürdürüyorum. Umarım Cüneyt hocamızın döneminde bunu sağlayabiliriz. Bundan gurur duyarım. Yeni dönemde başarılar diliyorum, dayanışmadan güç doğar. Her zaman yanınızdayım her zaman destekçinizim.” Konuşmaların ardından Rektörlük makamında Prof. Dr. Sedat Murat ve ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu karşılıklı çiçek takdiminde bulundular.
Bu haber 1836 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI