marketingfutbol.club bonus veren siteler bahis siteleri
Bugun...
Bizi izleyin:“ÇOMÜ’de Neler Oluyor…”

Tarih: 19-06-2022 06:49:25 Güncelleme: 19-06-2022 09:44:25 + -


Eğitim-Bir-Sen’in gündeme getirdiği iddiaları yeniden gündeme getiren CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, ÇOMÜ Çan Meslek Yüksek Okulu’nda da benzer atama ve kadro iddiaları olduğunu açıkladı.


“ÇOMÜ’de Neler Oluyor…”

Eğitim Bir-Sen Çanakkale Şube yönetimi yaptığı açıklamada; ÇOMÜ Hukuk Bölümüne atanacak bir kişi için Bölüm Başkanına baskı yaptığı, Mobbing uyguladığı ve zorla hasta raporu alması konusunda baskı uyguladığı iddiaları ile birlikte; 10’ncu sıradan sınavlara giriş hakkı verilen kişinin yazılı sınav sonrasında 1’nci çıkmasını gündeme getirmişti.

 

Ülkenin dört bir yanında yaşanan kadrolaşma, adam kayırma, atama gibi iddiaların bir benzerinin ÇOMÜ’de FETÖ/PDY örgüt üyeliğinden tutuklu eski rektör Sedat Laçiner zamanının yaygın uygulamalarından biriydi. Yıllar sonra aynı yöntemle ÇOMÜ Hukuk Fakültesine birinin alınmasını bir kez de CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural gündeme getirdi.

 

“ÜNİVERSİTELERİMİZDE KADRO ALMA KONUSUNDA..”

Sosyal medyada Eğitim Bir-Sen şube yönetiminin açıklamalarını paylaşan Ural; “Ülkemizde yeterli sayıda üniversite var ancak,  yeterli sayıda nitelikli Öğretim görevlisi var mı bilemiyoruz.. Üniversitelerimiz Dünya sıralamasında git gide aşağılara düşüyor maalesef son açıklanan Dünyada  ilk 500 Üniversite sıralamasında sadece 6 Üniversitemiz var sıralamada.. Hal böyle ilken artık Üniversitelerimizde Öğretim görevlisi olmak konusunun da Siyasallaşmasına şaşırmıyoruz.. Konunun Eğitim Bir-Sen sendikasınca gündeme getirilmesi ise konunun ne hale geldiğini gösteriyor” ifadelerini kullandı.

 

“ÇAN MESLEK YÜKSEKOKULUNA ATANACAK KİŞİ İÇİN VAHİM DUYUMLARIMIZ VAR”

Rektör Sedat Murat’ın bölüm başkanına baskı yapması, 10’ncu sıradan sınava giren kişinin sınavda 1’nci olması iddialarının yanı sıra Çan Meslek Yüksek Okuluna alınacak öğretim görevlisi için de çeşitli iddiaların dolaştığını dile getiren Ural; “Bu belgenin yanısıra konuşulanlara kulak verdiğimizde ise çok daha ilginç konular kulağımızı tırmalıyor. Çan Meslek Yüksek Okuluna atanacak bir Öğretim görevlisi için duyumlarımız çok daha vahim. Umarız doğru değildir. Siyasi transferin bedelleri Ülkemizin geleceği  için gençlerimizi yetiştirecek Öğretim kadrolarıyla ödenmemeli. Konunun takipçisi olacağız” dedi.
Bu haber 3048 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI