www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:CHP’li Kardaş’tan Çan Ziyareti

Tarih: 04-04-2023 06:43:52 Güncelleme: 04-04-2023 07:26:52 + -


Çanakkale’de de milletvekilliği adaylığı için 4 kadın adaydan biri olan, İstanbul CHP İl Başkan Yardımcılığının yanı sıra CHP Ekonomi Masası Türkiye Komisyon üyesi gibi birçok görevde uzun yıllar aktif olarak siyaset yapan Firuzan Kardaş, Çan’da CHP Çan İlçe Başkanlığı ile CHP'li Çan Belediye Başkanı Vekili Harun Arslan'ı ziyaret etti.


CHP’li Kardaş’tan Çan Ziyareti

Çanakkale’de de milletvekilliği adaylığı için 4 kadın adaydan biri olan, İstanbul CHP İl Başkan Yardımcılığının yanı sıra CHP Ekonomi Masası Türkiye Komisyon üyesi gibi birçok görevde uzun yıllar aktif olarak siyaset yapan Firuzan Kardaş, Çan’da CHP Çan İlçe Başkanlığı ile CHP'li Çan Belediye Başkanı Vekili Harun Arslan'ı ziyaret etti.

 

Kardaş, CHP Çan İlçe Örgütü ziyaretinde CHP Çan İlçe Başkan Vekili Ali Rıza Özyurt ve CHP Çan ilçe yönetimi ile görüştü. Özyurt ve yönetimi ile bir süre sohbet eden CHP’li Kardaş daha sonra ise CHP Çan İlçe Örgütü ile beraber Çan Belediye Başkan Vekili Harun Arslan’ı ve Çan Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Erdem’i makamında ziyaret etti.

"TÜRK KADINI MECLİSTE DAHA ÇOK TEMSİL EDİLMELİ"

Çanakkale'nin Türkiye'nin en batısındaki illerinden biri olduğunu, kadınların temsil hakkının mecliste daha fazla olması gerektiğini ve Çanakkale'nin de buna öncülük etmesi gerektiğine inandığını söyleyen Kardaş; "Türkiye’de kadınların seçme ve seçilme hakkı kazanmasının ilk adımı 3 Nisan 1930 tarihinde, Belediye Kanunu’nun kabulüyle başladı. Ardından 1933 yılında köy, muhtar ve ihtiyar heyetlerinde, 1934 yılında da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde seçme ve seçilme hakkı ile Cumhuriyet bir kadın devrimi olarak tarihe geçti. Bir kez daha Büyük Atatürk’ü saygıyla ve minnetle anıyorum. Böylesi bir liderin kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi'nde siyaset yapıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Önemli bir seçimin arifesindeyiz. Çanakkale’mizde CHP olarak kadın aday adaylarının temsilde görev almasının çok önemli olduğunu düşünüyorum. 13'üncü Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun kadınlara verdiği değer ortada. Türk kadını emekçidir. Türk kadını vefakârdır. Türk kadını cefakârdır. Türk kadını mecliste en doğru şekilde temsil edilmelidir" ifadelerini kullandı.

"ÇANAKKALE'DEN KADIN VEKİLİMİZ OLMALIDIR"

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak seçimlerin Türk kadını için de çok önemli olduğunu söyleyen Kardaş; "Çanakkale benim memleketim. Çanakkale'den aday olmayı çok önemsiyorum. Çanakkale kadınlarını mecliste çok iyi bir şekilde temsil edebileceğime inanıyorum. Kadınlarımızın iş yaşamında daha avantajlı olabilmeleri için elimden gelen çabayı göstermek istiyorum. Siyasette kadınların daha önemli, daha kalıcı ve güzel işler yapacağını biliyorum. Mesele ben değilim. Mesele kadınların temsil edilmesidir. Çanakkale'den mutlaka bir kadın vekilimiz mecliste olmalıdır" dedi.

 

Arslan ile güncel konularda bilgi alışverişinde bulunan Kardaş daha sonra ise 2014 yılı CHP Çan Belediye Başkan Adayı Turgut Çetin ile bir araya gelerek Çetin’in Mali Hamal ve Siyasi Hamal kitaplarını imzalı olarak aldı.  İYİ Parti Çan İlçe yöneticisi Selami Aydın’ı da ziyaret eden Kardaş vatandaşlarla da sohbet etti.  Çandan Haber Gazetesi’ni ziyaret ederek imtiyaz sahibi Muhammed Yavaş ile de bir araya gelen ve Yavaş’tan Çan hakkında bilgiler alan Kardaş, tekrar gelmek üzere Çan’dan ayrıldı.

İŞ DÜNYASI VE SİYASETTE TECRÜBELİ ADAY ADAYI

Biga'da dünyaya gelen Kardaş, ilk, orta ve lise eğitimini Almanya’da tamamladı. Aynı zamanda Yüksek Ticaret Okulu'nu Almanya’da tamamladı. Çok iyi derecede Almanca ve İngilizce bilen Firuzan Kardaş, iş dünyasında da önemli görevlerde bulundu. Doğanlar Holding bünyesinde Marka, Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü yapan Kardaş, ÇOMÜ’de dekan ve Rektör danışmanlığı görevlerinde de bulundu. Çeşitli ulusal kanallarda yayınlanan canlı yayın yapım koordinatörlüğünün yanı sıra halen özel bir şirkette Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışma hayatında da kadınları temsil ediyor.  Kardaş ayrıca İstanbul CHP İl Başkan Yardımcılığının yanı sıra CHP Ekonomi Masası Türkiye Komisyon üyesi gibi birçok görevde uzun yıllar aktif olarak siyaset yaptı. Canan Kaftancıoğlu, Ekrem İmamoğlu, Onursal Adıgüzel, Oğuz Kaan Salıcı, Erdoğan Toprak gibi isimlerle birlikte CHP içinde görev alan Kardaş iddialı aday adayları arasında yer alıyor.
Bu haber 1670 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İLÇELERDEN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI