thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:CHP’de Güçlü Kadın Aday

Tarih: 01-04-2023 07:01:54 Güncelleme: 01-04-2023 07:19:54 + -


CHP Çanakkale Milletvekili aday adayları arasında siyasi tecrübesi ile öne çıkan Firuzan Kardaş il ve ilçe ziyaretlerini sürdürüyor. İl Başkanlığına da ziyarette bulunan Firuzan Kardaş yaptığı açıklamada; “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun biz kadınlara verdiği değer son derece önemlidir. Genel Başkanımızın biz kadınlara göstermiş olduğu değerden cesaret alarak Çanakkale’yi ve Çanakkaleli kadınlarımızı mecliste temsil etmek istiyorum” dedi.


CHP’de Güçlü Kadın Aday

CHP’de bu seçimlerde kadın aday adayı sayısındaki artış dikkat çekiyor. Çanakkale’de de milletvekilliği adaylığı için 4 kadın aday yarışa katıldı. İstanbul CHP İl Başkan Yardımcılığının yanı sıra CHP Ekonomi Masası Türkiye Komisyon üyesi gibi birçok görevde uzun yıllar aktif olarak siyaset yapan Firuzan Kardaş da bu isimlerden bir tanesi.

 

İŞ DÜNYASI VE SİYASETTE TECRÜBELİ ADAY ADAYI

Çanakkale’nin Biga ilçesinde dünyaya gelen Kardaş, ilk, orta ve lise eğitimini Almanya’da tamamladı. Aynı zamanda Yüksek Ticaret okulunu Almanya’da tamamladı. Çok iyi derecede Almanca ve İngilizce bilen Firuzan Kardaş, iş dünyasında da önemli görevlerde bulundu. Doğanlar Holding bünyesinde Marka, Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü yapan Kardaş, ÇOMÜ’de dekan ve Rektör danışmanlığı görevlerinde de bulundu. Çeşitli ulusal kanallarda yayınlanan canlı yayın yapım koordinatörlüğünün yanı sıra halen özel bir şirkette Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışma hayatında da kadınları temsil ediyor.

“GENEL BAŞKANIMIZIN KADINLARA VERDİĞİ DEĞERDEN CESARET ALDIM”

Çanakkale’de CHP örgütlerine yaptığı ziyaretlerle dikkat çeken Firuzan Kardaş yaptığı açıklamada; “2023 seçimleri milletimiz ve özellikle biz kadınlar açısından da son derece önemli bir seçim haline gelmiştir. 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak seçimlerde Çanakkale’den aday adaylığı başvurusunda bulundum. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bizlere karşı verdiği değer son dere önemlidir. Genel Başkanımızın biz kadınlara göstermiş olduğu değerden cesaret alarak Çanakkale’yi ve Çanakkaleli kadınlarımızı mecliste temsil etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

“KADINLARIN SİYASETTE DAHA KALICI VE GÜZEL İŞLER BAŞARACAĞINA İNANIYORUM”

Çanakkale’nin Türk milletinin kalbinde özel bir yeri olduğuna işaret eden Kardaş; “Bir kadın aday olarak mecliste görev alacaksam bunu doğdum Çanakkale’den aday olarak yapmak isterim. Siyasette bu kadar çok kadının olması da son derece sevindirici. Kadınların siyasette daha kalıcı ve güzel işler başarabileceğine inanan bir insan olarak; aday gösterilmem halinde Çanakkale’yi ve Çanakkaleli hemşerilerimi, özellikle de kadınlarımızı mecliste temsil etmek isterim” dedi.

“ÇANAKKALE’Yİ VE ÇANAKKALE KADININI CHP ADINA MECLİSTE TEMSİL ETMEK İSTERİM”

Bir kadın aday olarak Çanakkale’yi CHP adına mecliste temsil etmek istediğini ve bundan büyük gurur uyacağını ifade eden Kardaş; “Çanakkale tarihimizde önemli bir yere sahiptir. Çanakkale’de CHP adayı bir kadın olarak mecliste olmak son derece gurur vericidir. Bu gururu yaşamak; Çanakkale’yi temsilen mecliste olmayı arzuluyorum. Siyasette kadının yer alması, siyasete kadın elinin daha fazla değmesi gerektiğine inanıyorum. Türk kadını bugün emekçi, üretken, iş insanı ve siyasetçi ama bu sayının daha da artmasını ve kadınların daha çok karar verici organlarda yer alması gerektiğini düşünüyorum. Çanakkale’ye ve vatandaşlarımıza hizmet etmek istiyorum. Ben olmasam da mutlaka ama mutlaka Çanakkaleli bir kadının CHP’den milletvekili olarak TBMM’de görev almasını istiyorum” dedi.
Bu haber 2831 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI