www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:CHP'de Değişim Rüzgârları..

Tarih: 25-04-2022 06:37:35 Güncelleme: 25-04-2022 07:15:35 + -


CHP'de değişim rüzgârları Ankara'dan esiyor. Ardı ardına sosyal medyada paylaşılan fotoğrafları CHP'de siyasi geleceğini nasıl şekilleneceği konusunda ipuçları veriyor. Önce Meclis Üyesi Erdal Gezen, ardından eski İl Başkanı İsmet Güneşhan ve son olarak eski Baro Başkanı Bülent Şarlan'ın CHP Genel Merkezinden paylaştığı fotoğraflar.. Ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek'in de katıldığı ve CHP'nin önemli isimlerinin katılığı akşam yemeği fotoğrafı uzum süre siyasi kulislerde tartışmalara


CHP'de Değişim Rüzgârları..

CHP'de değişim rüzgârları Ankara'dan esiyor. Ardı ardına sosyal medyada paylaşılan fotoğrafları CHP'de siyasi geleceğini nasıl şekilleneceği konusunda ipuçları veriyor. Önce Meclis Üyesi Erdal Gezen, ardından eski İl Başkanı İsmet Güneşhan ve son olarak eski Baro Başkanı Bülent Şarlan'ın CHP Genel Merkezinden paylaştığı fotoğraflar.. Ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek'in de katıldığı ve CHP'nin önemli isimlerinin katılığı akşam yemeği fotoğrafı uzum süre siyasi kulislerde tartışmalara neden oldu.  

 

Bu tartışmalarda CHP'de bir kesim Çanakkale Belediyesinde değişim istiyor. 20 yıla yakın bu görevi sürdüren Ülgür Gökhan'ın ilerleyen yaşı değişimin gerekçesi olarak gösteriliyor. CHP'de Metin Ümit Ural'ın seçildiği il başkalığı seçiminden sonra seslendirilmeye başlayan değişim talebine Genel Merkezinde sıcak baktığı ileri sürülüyor.

ASIL SORU: “GÖKHAN’DAN SONRA KİM BAŞKAN OLACAK?”

CHP İl Kongresinde karşı karşıya gelen Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ve Ülgür Gökhan arasında uzun süredir soğuk rüzgârlar esiyor. Muharrem Erkek'te tabanda gelen değişim talebine sıcak bakıyor. Fakat asıl sorun olarak partinin karşısına Ülgür Gökhan'dan sonra "Belediye Başkan Adayı kim olacak?" çıkıyor. Bu soruya cevap olarak ise şu ana kadar dillendirilen iki isim var. Bunlar Bülent Şarlan ve Erdal Gezen. Fakat yerel seçimlere kadar bu isimlerin artabileceği ifade ediliyor. Ülgür Gökhan ise bir dönem daha Belediye Başkanlığı yapmak için bu çaba sarf ediyor. 

 

“CHP’Yİ BÖLECEK TARTIŞMA OLMASIN”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ise Yerel Seçimlerden önce yapılacak olan Genel Seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin daha önemli olduğunu bu seçimlerde partinin mutlaka iktidar olması gerektiğini, bunun içinde partide bölünmeye yol açacak tartışmaların olmaması gerektiğini savunuyor.

 

Genel Seçimler için konusunda da parti kulisleri oldukça hareketli. Kulislerde eski İl Başkanı İsmet Güneşhan'ın Milletvekili adayı olacağı ifade edilirken, onu bazı Belediye Başkanları ve İlçe Başkanlarının desteklediği ifade ediliyor.

Bu arada CHP'de yapılması planlanan il kongrelerinin de kısa sürede yapılması olasılığının oldukça düşük olduğu Genel Merkezden gelen bilgiler arasında. İlk Genel Seçimde İl Başkanı Metin Ümit Ural'ın Milletvekili olma olasılığı üzerinde duruluyor. Bu gelişmenin ardından İl Yönetim Kurulunda nasıl bir yapılanmanın olacağı merakla bekleniyor.

 

MİLLETVEKİLLERİ ADAYLARI..

Muharrem Erkek partinin Genel Merkezindeki en güçlü isimlerin başında geliyor. Bu güç Çanakkale'ye yansıyor. Çanakkale'de ona muhalif isimlerin Milletvekili adaylığı için Çan eski İlçe Başkanı Harun Aslan'ı çıkartma çabaları gözleniyor. Fakat muhalif kesimin kendi arasında zaman zaman yaşadığı anlaşmazlıklar bölünmelere yol açıyor.

 

Belediyenin rantı CHP'de bugüne kadar siyaseti belirleyen en büyük etken olarak karşımıza çıktı. Gerek Genel seçimlerde, gerek yerel seçimlerde gerekse parti içi seçimlerde Belediye'nin ekonomik gücünün kullanım şekli tartışma konusu oldu. Bu tartışmanın önümüzdeki seçimlerdeki adayların belirlenmesi konusunda nasıl bir şekil alacağı merakla bekleniyor.

İKİ İSİM PARTİDE ETKİN ROL ALMAK İÇİN YOĞUN ÇABA HARCIYOR

Belediye Başkan Adaylığı konusunda ismi geçen iki isim Bülent Şarlan ve Erdal Gezen, Muharrem Erkek'e yakınlıkları ile biliniyor. İki isimde partide etkin rol almak için yoğun bir çaba sarf ediyor. İttifak ortağı İYİ Partinin ise aday belirlenmesi konusunda henüz bir tavrı gündeme gelmedi. İki ismin CHP'de sürdürdükleri yarışın yanı sıra İYİ Partiden de destek almaları gerekiyor. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz'un geçtiğimiz günlerde siyasi gündeme yansıyan "Ülgür Gökhan varsa biz yokuz " söylemleri de yaşanacak değişimin habercisi olarak karşımıza çıkıyor. Aday olmayı düşünenlerin bir diğer sınavı ise kamuoyu araştırmalarında yaşanacak. İttifak ortağı partilerin aday belirlerken kamuoyu araştırmalarına önem vereceği de yadsınamaz bir gerçek olarak duruyor. 

 
Bu haber 4961 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI