thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:


28. Ahilik Haftası Kutlamaları Başladı
Tarih: 19-09-2023 06:04:58 Güncelleme: 19-09-2023 06:34:58 + -


Bu yıl 18 – 24 Eylül 2023 tarihleri arasında kutlanacak olan 28. Ahilik Haftası Programı, Çanakkale’de törenlerle başladı.


28. Ahilik Haftası Kutlamaları Başladı

Bu yıl 18 – 24 Eylül 2023 tarihleri arasında kutlanacak olan 28. Ahilik Haftası Programı, Çanakkale’de törenlerle başladı. Etkinlik programında; Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, CHP Çanakkale eski Milletvekili Muharrem Erkek, CHP Çanakkale Milletvekilleri İsmet Güneşhan ve Özgür Ceylan, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ersin Kahraman ve Murat Aydoğdu, Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan, Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İbrahim Ejder, Çanakkale Ticaret İl Müdürü Hakan Tuncerli, kamu kurum temsilcileri, çok sayıda esnaf ve Oda’mız Üyesi yer aldı.

Ahilik Haftası etkinlikleri, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş’a yapılan ziyaretin ardından Valiliğin önünde toplu fotoğraf çekimi ve Mehteran Takımı’nın gösterisi ile devam etti. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a gerçekleştirilen ziyaret sonrası Çanakkale Valiliği Atatürk Anıtı’na Çelenk konularak saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Etkinlikler; Esnaf ve Sanatkâr Odası ile Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası temsilcilerinin konuşmaları, Halk Oyunları gösterisi, İlin Ahisine, Kalfasına ve Çırağına kaftan giydirilmesi ve ödül töreni, Ahi ikramı ve Kızılay kan bağışı ile devam etti.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ersin Kahraman; “Tarihi ve kültürel mirasımızın önemli bir parçasını oluşturan Ahilik, bu geleneği yüceltmek ve değerlerini gelecek nesillere aktarmak amacıyla Ortaçağ Anadolu'sunda doğmuş, büyümüş bir esnaf teşkilatıdır. Ahiler; ekonomik faaliyetlerin düzenlenmesi, ahlaki değerlerin korunması ve toplumsal dayanışmanın güçlendirilmesi gibi önemli amaçlarla hareket etmişlerdir. Ahilik geleneği; dürüstlük, yardımlaşma, adalet ve meslek etiği gibi temel değerleri içermesiyle öne çıkar. Ahilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ise, bu değerlerin hatırlanmasında, Ahilik geleneğinin günümüzde hala yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılmasında önemli bir yer tutar. Tüm esnaf ve sanatkarlarımızın Ahilik Haftasını kutluyor, hayırlı, bol kazançlar diliyorum.” dedi.
Bu haber 1295 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI