thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:“Çanakkale’yi Çanakkale Kadar Büyük Seviyoruz”

Tarih: 18-03-2022 10:07:27 Güncelleme: 18-03-2022 10:09:27 + -


Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi, Kültür ve Turizm Politika İzleme Kurulu Başkanı Yeşim Karadağ 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferini kutlayarak, tüm şehitlerimizi rahmetle anarak gazilerimize de minnettar olduklarının ifade etti. Tüm Çanakkaleli hemşerilerinin bu topraklarda yaşayanlar olarak şanslı olduklarını ifade eden Karadağ, “Cumhuriyetimizin 2.yüzyılını hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.


“Çanakkale’yi Çanakkale Kadar Büyük Seviyoruz”

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi, Kültür ve Turizm Politika İzleme Kurulu Başkanı Yeşim Karadağ 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferini kutlayarak, tüm şehitlerimizi rahmetle anarak gazilerimize de minnettar olduklarının ifade etti. Tüm Çanakkaleli hemşerilerinin bu topraklarda yaşayanlar olarak şanslı olduklarını ifade eden Karadağ, “Cumhuriyetimizin 2.yüzyılını hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

 

Her 18 Martın çok özel bir tarih olduğunu ama Cumhuriyetin 100.yılına yaklaştığımız bugünlerde 2022 yılının ayrı bir önemi olduğunun altını çizen Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi, Kültür ve Turizm Politika İzleme Kurulu Başkanı Yeşim Karadağ, Çanakkale’yi Çanakkale kadar büyük sevdiklerini belirterek şu ifadelere yer verdi;

“CUMHURİYETİMİZİN 2.YÜZYILINI HEP BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”

“Çanakkaleli olmanın, Çanakkale’de yaşamanın ayrıcalık olduğunun bilincindeyiz. Bu bilinç ile bu topraklara olan borcumuzu siyaset kurumu altında ödemeye çalışıyoruz. Maalesef gelinen noktada iktidar artık sorun üretme merkezi haline gelmiş durumda. Bizler Gelecek Partisi olarak ve Güçlendirilmiş Parlamenter sistem çalışmaları hususunda ortak metne imza atmış 6 siyasi parti olarak Cumhuriyetimizin 2. yüzyılını hep birlikte inşa etmeye hazırız. Farklı kılcal damarlardan gelen 6 siyasi parti söz konusu memleket olunca aynı masada bir araya oturmayı başarmış ve ülkemiz adına artık yeni şeyler söylemenin zamanı olduğunu göstermiştir.”

“ÇANAKKALELİ OLARAK KENDİMİZİ HERKESTEN ŞANSLI ADDEDİYORUZ”

Yazılanan destanın büyüklüğüne dikkat çeken Yeşim Karadağ; “Bu anlamda Çanakkale’den yazılan destanın büyüklüğünün farkındayız ve biz bu topraklarda yaşayanlar olarak ülkemizde yaşayan herkesten şanslı addediyoruz kendimizi. Bu topraklara olan borcumuzu çok çalışarak ödemek zorundayız. Biz siyasilere bu anlamda büyük işler düşüyor. Genel Merkezimizde Çanakkale’mizi temsil etmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz” dedi.

 

“SİYASİ PARTİLER İHTİYAÇTAN KURULUYOR”

Partilerin ihtiyaç için kurulduğunu Gelecek Partisinin de bundan 2.5 yıl önce Türkiye’de bir ihtiyaçtan dolayı kurulduğunu belirten Karadağ; “Her parti ihtiyaçtan dolayı kurulur ve büyür. Partimiz Gelecek Partisi de bir ihtiyaçtan dolayı kuruldu ve hızlı bir şekilde yolunda devam ediyor. Genel Başkanımız kurulan 6’lı masada devlet kademelerinde en yakın zamanda görev almış kişilerin başında geliyor. Liyakatı ve tecrübesi çok. Bu ülkede profesörlük unvanlı 2 başbakandan birisi kendisi. Ülkesini ve milletini çok seviyor ve bu anlamda daha uzun yıllarda bilgisinden ve tecrübesinden faydalanılması gerekiyor. Biz gelecek kadroları olarak yaklaşık 2.5 yıldır sahadayız ülkemizi karış karış dolaşıyoruz. 81 İlin tamamında genel başkan yardımcıları olarak sahadayız ve halkımızın nabzını tutuyoruz” dedi.

“BU İKTİDARIN MİADI DOLDU”

Ülkenin içinde bulunduğu zorluklara dikkat çeken Yeşim Karadağ; “Dünya da her şeyin bir son kullanım süresi var, her şeyin bir miadı olduğu gibi bu iktidarın da son kullanım tarihi doldu ve geçiyor. Artık halka yeni şeyler söylemenin zamanı geldi, halk değişim istiyor, sorunların çözülmesini istiyor. İktidar adeta sorun üretme merkezi haline gelmiş durumda. Milletimiz farklı damarlardan gelen 6 siyasi partinin aynı masada oturmasından umutlandı ve ülkemizin 2.yüzyılını bu partilerin kurmasını düşlüyor” ifadelerine yer verdi.
Bu haber 2584 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI