marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:Çanakkale Valiliği’nin Projesine 107 Bin Euro Hibe Desteği

Tarih: 13-01-2017 09:38:43 + -


Çanakkale Valiliği Proje Biriminin hazırladığı, ‘Safer Places Hopeful Refugees’ adlı projesi Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilerek 107 Bin 225 Euro hibe desteği almayı başardı. Proje ile mültecilerin sosyal entegrasyonlarına katkıda bulunarak, sosyal etkileşimlerini güçlendirmek, eğitim ve sağlık erişimlerine destek sağlamak gibi bir çok alanda uluslar arası çalışma yürütülecek.


Çanakkale Valiliği’nin Projesine 107 Bin Euro Hibe Desteği

Erasmus+ Programı Yetişkin eğitimi stratejik ortaklıklar (KA204) kapsamında 2016 yılı teklif çağrısı döneminde Çanakkale Valiliği proje birimi tarafından hazırlanan “Safer Places Hopeful Refugees” adlı proje Türkiye Ulusal Ajansınca kabul edilerek, 107.255.00 Avro hibe desteği almaya hak kazandı. Proje sözleşmesinin 02 Aralık 2016 tarihinde imzalanmasının hemen ardından toplam bütçenin  % 40’lık ilk bölümü ulusal ajans tarafından ilgili birimin hesabına aktarıldığı açıklandı.

 

Çanakkale Valiliğinden yapılan konu ile ilgili açıklamada şu bilgiler verildi; “24 ay sürecek olan projede farklı ülkelerde bulunan toplam 5 ortak kuruluş vardır. Projede genel koordinatör ülke Türkiye olup, ortak ülkeler ise; Almanya(Weltgewewant/Berlin), İsveç (İntegration för Alla), Avusturya (Universitaet Fuer Weiterbıldung Krems), İtalya (Euro-Net), Yunanistan (Action Synergy Sa)dır. Proje kapsamında mültecilere yönelik çeşitli faaliyetler gerçekleştirilecek olup, ortak kurum ve kuruluşlardaki iyi uygulama örneklerinden faydalanılacaktır. Ayrıca proje kapsamında kısa dönemli eğitim öğretim faaliyetlerini ve proje toplantılarını gerçekleştirilmek amacıyla ulus ötesi hareketlilikler düzenlenecektir.

Proje kapsamında gerçekleştirilecek olan faaliyetlerin yürütülmesinde Çanakkale Valiliği İl Göç İdaresi ile yapılacak çalışmaların planlandığı toplantı İl Göç İdaresi Müdürü Hüseyin Elgörmüş ve kurum çalışanı Erdal Gocuklu, Çanakkale Valiliği Ar-Ge birimi çalışanları Meral Yavuz Kartal, İsmet Arısal ve Servet Şan’ın katılımıyla 21.12.2016 tarihinde gerçekleştirildi. Hareketliliklerden ilki 9-10 Şubat 2017 tarihlerinde ortaklarımızın katılımıyla ülkemizde yapılacak açılış toplantısı olacaktır. Projenin hedefleri ve projeden beklenen sonuçlar ise şunlardır:

 -Mültecilere yönelik çalışan kurum ve kuruluşlarının kapasitelerinin gelişmesine katkıda bulunmak ve bu kurumlarda çalışan personelin bilgi ve deneyimlerine katkı sağlamak.

-Mültecilere yönelik iyileştirme çalışmalarında, sürdürülebilir bir gelişme ve uluslararası düzeyde bir dayanışma sağlamak.

-Uluslararası iş birliğini artırmak ve kültürler arası diyaloğu geliştirmek.

-Mültecilerin sosyal entegrasyonlarına katkıda bulunarak, sosyal etkileşimlerini güçlendirmek, eğitim ve sağlık erişimlerine destek sağlamak.-

-Uluslararası düzeydeki iyi uygulama örneklerini paylaşarak, mültecilere yönelik yapılan çalışmalarda işbirliğini artırmak.

-Mültecilerin sağlıklı yiyecekler ve sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirerek, farkındalık düzeylerini artırmak.

-Mültecilerin de mültecilere yönelik çalışan personelin de dil yeterliliklerinin gelişmesine katkıda bulunmak, vs.

-Deniz yoluyla kaçma girişiminde bulunan mültecilerin kaçışlarının önünü geçmeye çalışarak, deniz ölümlerinin azalmasını yardımcı olmak.

 
Bu haber 5431 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI