thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Çanakkale’nin Değerleri Karabük’te Tanıtıldı..

Tarih: 28-05-2024 09:31:47 Güncelleme: 28-05-2024 10:16:47 + -


Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen KBÜFEST, 21-22 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti. İki gün boyunca Türkiye’nin 81 ilinin tüm güzellikleri Karabük Üniversitesinde sergilendi. Karabük Üniversitesinde görevli Çanakkaleli akademisyenler 3 stant ile Çanakkale’nin tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra yöresel yemekleri de konuklara tanıtıldı.


Çanakkale’nin Değerleri Karabük’te Tanıtıldı..

Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde 21-22 Mayıs tarihlerinde düzenlen KBÜFEST ile Türkiye’nin 81 ilinin tüm değerleri Karabük’te tanıtıldı. Türkiye’nin kültürel zenginlik ve çeşitliliğini ortaya koyan KBÜFEST’te 81 ilin stantları açılarak tüm illerin tanıtımı yapıldı. Festival kapsamında çeşitli sergiler, sanat etkinlikleri, konserler, yöresel gösteriler, halk oyunları ve yöresel lezzetler festivale renk kattı.

ÇANAKKALELİ AKADEMİSYENLER ÇANAKKALE’Yİ TANITTILAR!

İki gün boyuna süren festivalde; Çanakkale’nin tanıtımın da Karabük Üniversitesinde görev alan Çanakkaleli akademisyenler; Karabük Üniversitesi Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Anıl Ertok, önderliğinde İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ramazan Uygun, Prof. Dr. İsmail Hakkı Tayyar, Dr. Öğretim Üyesi Tuğçe Olcay destekte bulundular. Çanakkale standında ayrıca Prof. Dr. Ramazan Uygun’un danışmanlığındaki Genç Girişimciler Kulübü öğrencileri görev yaptılar.

Çanakkaleli olan Karabük Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Anıl Ertok festival ile ilgili yaptığı değerlendirmede; “Doğup büyüdüğümüz Çanakkale’mizi görev yaptığımız bir başka il olan Karabük’te tanıtmanın heyecanını ve gururunu yaşadık. İki gün boyunca Çanakkale’mizin kültürel, tarihi ve yöresel güzelliklerini en iyi şekilde tanıtmak için elimizden geleni yaptığımıza inanıyoruz. Çanakkale’ye gösterilen ilgi de amacımıza ulaştığımızı gösteriyor. Bu da bizleri ayrıca memnun etti” ifadelerini kullandı.

“ÇANAKKALE’MİZİ HER PLATFORMDA TANITMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yayınlanan “Çanakkale Sofrası” isimli yemek kitabımız iki gün boyunca sergilenerek katılımcılara takdim edildi. Konu ile ilgili bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Öncelikle Festivali düzenleyen Karabük Üniversitesi’ne ve orada görev yapan Çanakkaleli akademisyenlerimize çok teşekkür ediyorum. İlimizi başka şehirlerde de yaşatmak için gösterdikleri gayret çok kıymetli. Türk Mutfağı Haftası’na denk gelmesi sebebi ile biz de ‘Çanakkale Sofrası’ kitabımız ile misafirlere ulaşma imkanı bulduk ve Çanakkaleli akademisyenlerimiz aracılığı ile İlimize davet ettik. Çanakkale’mizi her platformda tanıtmaya devam edeceğiz” dedi.

“DESTEKLERİNİ ESİRGEMEYEN KURUMLARA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Karabük Üniversitesi İşletme Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr. Ramazan Uygun iki gün süren festivalde Çanakkale’nin tanıtımını yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek; “Günler öncesinden başladığımız festival hazırlıklarında bizlerden desteklerini esirgemeyen tanıtım, broşür ve kitap gibi materyalleri ücretsiz bir şekilde bizlere ulaştıran Çanakkale Belediye Başkalığına, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kuruluna, GMKA Çanakkale Koordinatörlüğüne, Çanakkale İl Kültür Turizm Müdürlüğü ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığına teşekkür ediyorum. Kurumlarımızın gönderdikleri materyaller sayesinde Çanakkale’mizin tarihi, turistik ve yöresel değerlerini tanıtma fırsatı bulduğumuz için mutluyuz” dedi.

“ÇANAKKALE’YE YOĞUN BİR İLGİ OLDUĞUNUN BİLİNCİYLE TANITIM YAPTIK”

Çanakkale’ye yoğun bir ilgi olduğunu bunu da festival süresince gözlemlediklerini belirten Prof.Dr. Ramazan Uygun; “Her ne kadar Çanakkale’den uzakta yaşasak da, Çanakkale son yıllarda yaptığı açılımları takip ediyoruz. Çanakkale’ye yoğun bir ilginin olduğunu bu festivalde de gözlemleme şansı bulduk. İki gün boyunca Çanakkale standına yoğun ilgi vardı. Diğer illerin tersine biz elimizdeki materyaller ile üç stant kurma şansı yakaladık. Rektörümüz Prof. Dr. Fatih Kırışık başta olmak üzere Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya ve Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse de stantlarımıza yoğun ilgi gösterdiler. Kendilerine Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın hazırlattığı Çanakkale Sofrası isimli kitabını hediye ettik. Kendilerini Çanakkale’yi gezmeye davet etme fırsatı bulduk. Hem yerel halk hem de öğrencilerimizin da Çanakkale’ye gösterdikleri ilgi bizleri mutlu etti. İlkini gerçekleştirdiğimiz bu festivalde diğer iller birer stant açarken, biz üç stant açtık. Önümüzdeki yıllarda da festivalin devam edeceğini umut ediyoruz, gelecek yıl daha iyi bir tanıtım yapmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

 
Bu haber 1200 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI