thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Çanakkale Matematik Seferberliği Çalışmaları Hızlandı

Tarih: 05-01-2023 13:09:11 Güncelleme: 05-01-2023 13:10:11 + -


Millî Eğitim Bakanlığı tarafından TÜBİTAK ve üniversiteler iş birliğinde Matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem kolaylaştırmak, öğrencilerin bu dersi sevmelerini sağlamak amacıyla Matematik Seferberliği projesi hayata geçirildi.


Çanakkale Matematik Seferberliği Çalışmaları Hızlandı

Matematik Seferberliği kapsamında Kod Haftası etkinlikleri Merkez, Biga, Bayramiç, Ezine, Lapseki, Çan, Eceabat, Yenice ve Ayvacık ilçelerinden çok sayıda öğretmen, öğrenci ve çalışanın katılımıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi tarafından gerçekleştirildi. Kod Haftası etkinlikleri ile katılımcıların bazıları ilk defa kodlama yaparken bazı katılımcılar da kodlama becerilerini geliştirme fırsatı yakaladı. Etkinlik sonucunda raporlama işlemini tamamlayan tüm katılımcılar "Avrupa Kod Haftası 2022 Sertifikası" sahibi olarak "Mükemmeliyet Sertifikası" kazanmaya aday oldu.

 

MATEMATİK SEFERBERLİĞİ TANITIM TOPLANTILARI DÜZENLENDİ

Milli Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK ve üniversiteler iş birliğinde başlatılan "Matematik Seferberliği"  kapsamında eTwinning Matematik Seferberliği Çalıştayı'na katılan İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi öğretmenleri moderatörlüğünde Müdürlüğe bağlı kurumlarda görev yapan çok sayıda öğretmen için çevrim içi olarak eTwinning Matematik Seferberliği tanıtım toplantıları gerçekleştirildi. 

 

MATEMATİK SEFERBERLİĞİ SINIFTA, SAHNEDE, ATÖLYEDE HATTA SOKAKTA 

Çanakkale merkez ve ilçelerinde robotik kodlama, matematik yaz okulu, bulmaca, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı, matematikte eğlenceli keşifler, sahne matematiği, matematiksel bakış, edebiyat, dil ve sanat ile matematik buluşması, beceri temelli matematik soruları, durakta matematik, matematik sokağı, matematik atölyesi gibi birbirinden farklı etkinliklerle Matematik Seferberliği her yerde herkese ulaşmakta.

 

Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Çeşitli materyaller ile matematiği sevdirme ve kavratma faaliyetleri, akademisyenlerin katılımı ile gerçekleştirilen matematik seminerleri, akıllı tahta oyunları, matematik temalı tablo ve afiş çalışmaları, matematik yarışmaları, tarihe yön veren matematikçilerin ve Türk matematik âlimlerinin tanıtımının yapıldığı dijital içeriklerle her yaşa ve düzeye uygun etkinlikler;  Matematik Seferberliği kapsamında Çanakkale'de tüm eğitim kurumlarında yoğun bir katılım ile gerçekleştirilmektedir” denildi.

 

MATEMATİK DİJİTAL EĞİTİM PLATFORMU ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Bakanlıkça "Matematik Dijital Eğitim Platformu" ile öğretmen ve öğrencilere yönelik hazırlanan animasyon, video, etkileşimli içeriklerle matematiği keşfetme süreçleri; konu özetleri ve konu anlatım videolarıyla sınıf içi öğrenme süreçleri de desteklenerek Matematik Seferberliği çalışmaları Çanakkale'de hızla devam ediyor.
Bu haber 2054 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER BÖLGESEL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI