thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Çanakkale Fen Lisesindeki "Saidi Nursi" İddialarını Meclise Taşıdı

Tarih: 19-10-2019 07:32:12 + -


CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale Fen Lisesinde görev yapan matematik öğretmeni D.L’nin, Said'i Nursi'nin “Küçük Sözler” isimli kitabının okunması için öğrencilere baskı yaptığına ilişkin iddiaları Meclis’e taşıdı. Özgür Ceylan, Milli Eğitim Bakanını cevaplaması için Meclis Başkanlığı’na verdiği önergede, iddialar hakkında soruşturma açılıp açılmadığını sordu.


Çanakkale Fen Lisesindeki

CHP Milletvekili Özgür Ceylan, bazın basın – yayın organlarında, Çanakkale Fen Lisesi matematik öğretmenlerinden D.L.’nin Said'i Nursi'nin “Küçük Sözler” isimli kitabının okunması için öğrencilere baskı yaptığına ilişkin iddiaların yer aldığını kaydetti. Özgür Ceylan, ders saatlerinde matematik anlatması gereken öğretmen D.L.’nin, öğrencilerine “Bu kitabı haftaya kadar okuyacaksınız, haftaya bu kitap hakkında konuşacağız” dediği ve derslerinde dini hikâyeler anlattığı ileri sürüldüğünü söyledi. Özgür Ceylan, bu durumun öğrenciler ve veliler arasında rahatsızlığa neden olduğunu ifade ederken, Meclis Başkanlığına verdiğin önergede, “Çanakkale Fen Lisesi ile ilgili olarak bahsi geçen iddialar doğru mudur?” diye sordu.

 

Millî Eğitim Bakanlığı Ders Kitapları Ve Eğitim Araçları Yönetmeliği’nin  “(1) Bakanlık tarafından belirlenmeyen ders kitapları ile okutulacak diğer eğitim araçları öğrencilere aldırılamaz” şeklindeki 37’inci maddesini hatırlatan Özgür Ceylan, iddiaların doğru olması halinde ilgili yönetmelik maddesinin ihlal edilip edilmediğini sordu. Meclis Başkanlığına verdiği önergede Çanakkale Fen Lisesi’nde görev yapan matematik öğretmeni D.L. hakkında soruşturma açılıp açılmadığını soran Özgür Ceylan, “Adı geçen öğretmenle ilgili olarak geçmişte görev yaptığı okullarda da benzer şikâyetlerle karşılaşılmış ve bu iddialardan dolayı soruşturma ya da soruşturmalar açılmış mıdır? Açılmış ise kendisine ne tür idari cezalar verilmiştir?” şeklindeki sorularının da cevaplanmasını istedi.
Bu haber 7349 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI